ERZURUM'UN KURTULUŞ'U VE ŞEHİTLER MEVLİD-İ ŞERİF'LE ANILDI
 

ERZURUM'UN KURTULUŞ'U VE ŞEHİTLER MEVLİD-İ ŞERİF'LE ANILDI

Sakarya Erzurumlular Derneği'nden "ERZURUM’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98.YIL DÖNÜMÜNDE TÜM ŞEHİTLER, ÖLEN GAZİLER İÇİN MEVLÜT ŞERİF PROGRAMI"

27 Mart 2016 Pazar 23:48
Yazdır

ERZURUM'UN KURTULUŞ'U VE ŞEHİTLER MEVLİD-İ ŞERİF'LE ANILDI

Sakarya Erzurumlular Derneği'nden  "ERZURUM’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 98.YIL DÖNÜMÜNDE TÜM ŞEHİTLER, ÖLEN GAZİLER İÇİN MEVLÜT ŞERİF PROGRAMI"

Orhan Camii de gerçekleşen ve yoğun halkın ilgisi altında binlerce kişinin katıldığı Mevlid-İ Şerif Programında Kuran Tilaveti, Mevlid, kasideler,, tüm şehitler anısına ve ruhlarına hediye edilmek üzere binlerce kişi ellerini semaya kaldırıp toplu dua etti.

Sakarya Erzurumlular Derneğinin bu programında Orhan Cami'de Mevlit Programı nedeniyle izdiham vardı. yoğun ilgi altında gerçekleşen program sonrasında yemek ikramı da vardı. Binlerce kişilik kuyruklar oluştu. Melid şekeri de ikramların arasında yer aldı.

Son dönemlerde yaşanan terör eylemlerinden gelmiş geçmiş tüm şehitlerin ruhlarına da hatimlerin duaları da yapıldı. Erzurum'un düşman işgalinden 98. yılı nedeniyle yapılan anma programında Şehitler, Ölen Gaziler, son dönemlerde terör eylemlerinde hayatlarını kaybeden tüm yurttaşların anısına Mevlid programında terör bir kez daha lanetlendi.

Sakarya Erzurumlular Dernek Başkanı Abdurrahman Polat ve ekibi, tüm Sakarya'da yaşayan Erzurumlular adına çok net mesajlar verdi. Başkan Abdurrahman Polat, "her yıl Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu nedeniyle yapılan etkinliklere bu yıl, terör eylemlerinde hayatlarını kaybedenler, üzüntülü ve sıkıntılı bir ortamda en doğru olanın Mevlid Programıyla acılarımıza bir nebze olsun merhem olması nedeniyle böyle bir program organize etmeyi uygun gördük. Ülkemizi, Vatanımızı ve birliğimizi hiç kimse bozamadı ve bozamayacaktır. Erzurum gibi tüm illerimizde düşmandan arınmış, özgürlüğümüzü bir bütün olarak kazandık ve İstiklal marşımız okunmuş, bayrağımız göklerde dalgalanmıştır. Bu bayrak altında hep birlikte el ele yaşıyoruz. Kimse bu bütünlüğümüzü bozamayacaktır. Bu vesile ile şehitlerimiz ve ölen gazilerimizi, hain saldırılarda hayatlarını kaybeden masum tüm insanlarımız, toprağımızın bütünlüğü için mücadele verip hayatlarını bu uğurda kaybeden tüm insanlarımızın ruhları şad olsun, Allah'tan rahmet diler tüm ulusumuzun bir kez daha başısağolsun. Son olarak şunu belirtmek isterim ki! Yunus Emre'nin dediği gibi "Bölüşürsek Çok Oluruz, Bölünürsek Yok Oluruz" Biz bölüşmeye hazırız ve ülkemiz için her Erzurum'lu gibi her vatandaş gibi bizlerde asker olmaya hazırız" diyerek net mesaj verdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, erzurumlular, derneğin, erzurum’un, düşman, işgalinden
Bu haber toplam 2654 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler