korunması haberleri

Sağlığınız için mesafenizi koruyun

Büyükşehir ekipleri sosyal mesafenin korunması amacı ile ‘Sağlığınız İçin Mesafenizi Koruyun En Az 1 Metre’ yazılı çıkartmaları, öncelikle otobüs duraklarında ve kent genelindeki vatandaşın yoğun olarak hizmet almaya çalıştığı noktalara uyguluyor.
7 Nisan 2020 Salı 17:21

SEDAŞ’TA BABALAR DİPLOMA ALDI

SEDAŞ (Sakarya Elektrik Dağıtım .Ş.) Aile birliğinin korunmasına katkı sağlamak, ebeveynler ile çocuklar arasındaki bağları güçlendirmek, babaları fırsat ve cinsiyet eşitliği konularında, çocukların her yönüyle gelişimlerine daha çok katkı sağlayabilmeleri hakkında bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla,
19 Şubat 2019 Salı 03:42

47 bin yavru balık göletlere bırakıldı

Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler ve Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yusuf Çelebi, balık popülâsyonuna katkı sunmak, doğal dengenin korunmasını sağlamak ve amatör balıkçılığı arttırmak için şehrin muhtelif bölgelerinde bulunan göletlere 47 bin yavru sazanın bırakıldığını açıkladı.
28 Haziran 2018 Perşembe 23:23

Göl korumamız altında

SASKİ, Sapanca Gölü’nün korunması amacıyla gölü 24 saat izliyor. Göl çevresinde ve gölü besleyen derelerde belli periyotlarla yapılan temizlik çalışmaları ile Sapanca Gölü’nün doğal güzellikleri korunuyor.
5 Ağustos 2017 Cumartesi 04:29

Yaşadığın Şehri Keşfet

Şehrin doğal güzelliklerinin korunması ve tanıtılması açısından yeni çalışmalar başlattıklarını aktaran Başkan Toçoğlu, “İstiyoruz ki Sakarya’da yaşayan tüm hemşerilerimiz doğal güzelliklerimizi tanısın.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 21:53

Geleceğin mühendisleri ödüllendirildi

‘Su ve Teknoloji Proje Yarışması’ ödül töreninde konuşan SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Suyun ulaştırılmasıyla ilgili olarak teknolojiler büyük oranda oturmuş durumda. Su ile ilgili kontrol teknolojileri, suyun korunmasına dönük teknolojiler, arıtma teknolojileri gittikçe önem kazanıyor. İnşallah yarışmamıza katılan projeler SASKİ’nin çalışmalarında hayat bularak, hem ülkemize hem de milletimize önemli katkılar sağlayacaktır” dedi.
22 Mayıs 2017 Pazartesi 23:51

Gölü gelecek nesiller için koruyoruz

Sapanca Gölü’nün korunması amacıyla gölü 24 saat izlediklerini belirten SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “Kurum olarak aldığımız önlemler ve bahar ayı ile birlikte karların erimesiyle göl seviyemiz oldukça iyi durumda. Hem gölümüzün mevcut su kalitesinin gelecek nesillere bırakılabilmesi hem de Sapanca Gölü’nün doğal güzelliklerin korunması amacıyla birçok alanda koruma faaliyetlerimizi sürdürüyoruz” dedi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 03:39

Yerel Kültür Derneği’nden Milli Değerimiz TL’ye destek çağrısı

Ulusal ve milli değerlerimize sahip çıkma noktasında her türlü girişime destek veren Sakarya Yerel Kültür Derneği, Milli Değerimiz olan Türk Lirası’nın korunması için destek çağrısı yaptı.
8 Aralık 2016 Perşembe 00:45

Kredi çekmek isteyenler dikkat

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği’nin 22 Kasım 2015 tarihinde yürürlüğe girdiğini bildirdi. Yeni yönetmelikle birlikte tüketicilerin korunması amacıyla birçok yeni düzenleme getirildi.
23 Kasım 2015 Pazartesi 21:36

THH BİLGİLENDİRME TOPLANTISI SATSO'DA YAPILDI

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, T.C. Gümrük Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü’nün organizasyonu ile düzenlenen Tüketici Hakem Heyeti bilgilendirme toplantısına ev sahipliği yaptı.
5 Haziran 2015 Cuma 03:47

Sakarya Barosu Çevre,Kent ve İmar Hukuku Bürosu basın açıklaması‏

Çevre, Kent ve İmar hukuku alanında ulusal ve ulusal üstü hukuk ekseninde çevre haklarının tanınması, korunması, uygulanması ve geliştirilmesi açılarından mesleki, kuramsal ve uygulamaya yönelik araştırma ve çalışmalar yapma amacıyla kurulmuş ve göreve başlamış bulunmaktayız.
7 Şubat 2015 Cumartesi 02:30

Psikolog Karapınar: “Yeni Aile Paketi Geleceğe Yatırımdır”

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Psikolog Betül Karapınar, ailenin korunması ve kadının iş hayatındaki yeri gibi önemli başlıklar ile ilgili açıklamalarda bulundu.
19 Ocak 2015 Pazartesi 21:41

Obamadan Myanmarlı Müslümanlar için çağrı

ABD Başkanı Obama, Myanmar’da gelecek yılki seçimlerin katılımcı bir ruhla yapılmasını ve Müslümanların haklarının korunmasını istedi.
14 Kasım 2014 Cuma 03:06

Karaciğerinizi bunlarla koruyun

Uzmanlar, karaciğer sağlığının korunmasında tüketilen gıdaların önemine dikkat çekiyor. Dr. Fevzi Özgönül?e göre; elma, enginar ve havuç gibi yiyecekler karaciğeri yeniliyor.
12 Kasım 2014 Çarşamba 21:34

SAKARYA’NIN MAĞARA ZENGİNLİKLERİ TESPİT EDİLİYOR

Sakarya’daki mağara zenginliklerinin tespiti ve korunması amacıyla, Sakarya Orman Su İşleri Şube Müdürlüğü teknik personeli tarafından ön araştırma çalışmaları başlatıldı.
25 Şubat 2014 Salı 16:43

DİN GÖREVLİLERİNE BÜYÜK GÖREV

Sakarya Müftülüğü tarafından, Sakarya genelinde görev yapan din görevlileri ve Kur’an kursu öğreticilerine yönelik “Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi” konusunda eğitim seminerleri verildi.
14 Şubat 2014 Cuma 02:08

BAĞIMSIZ SAĞLIK SEN ÜYELERİYLE YEMEKTE BULUŞTU

Sakarya Bağımsız Sağlık Sen Üyelerine yemek verdi. Yemekte bir konuşma yapan Sakarya İl Temsilcisi Cengiz Uzun Sendika olarak ayrı bir çizgilerinin olduğunu, makam mevki ve şahsi menfaat gözetmeksizin üyelerinin haklarının korunması yönünde çalışmalarının olduğunu belirterek kimsenin arka bahçesi olmayacaklarını söyledi.
12 Şubat 2014 Çarşamba 02:15

CHP'den "Sapanca'da Kuş Avlanmasın" Teklifi

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, Sapanca Gölü ve çevresinin kanuni düzenleme yolu ile korunması için kanun teklifi verdi. Teklif ile Sapanca Gölü ve havzası kamuya ait, özel olarak korunması gereken bir tabiat varlığı olarak öngörülüyor.
4 Ocak 2014 Cumartesi 21:28

ELMALI MİKROHAVZASI PLANLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Doğal kaynakların korunması, geliştirilmesi, rehabilitasyonu, sürdürülebilir yönetimin sağlanması, kırsal kesimde yaşayanların geçim şartlarının iyileştirilmesi amacıyla yapılan Elmalı mikrohavzası kapsamındaki çalışmalar sürüyor.
3 Ekim 2013 Perşembe 02:45

SAKARYA VALİSİ MUSTAFA BÜYÜK’ÜN İSTİHDAMA DESTEK ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR.

İlimizde lastik üretimi konusunda faaliyette bulunan ve istihdamın korunmasında ciddi anlamda desteği bulunan Goodyear Lastikleri T.A.Ş.‘nin üretim faaliyetlerini yerinde görüp bilgi almak amacıyla Sakarya Valimiz Mustafa BÜYÜK tarafından fabrikaya ziyarette bulunuldu.
28 Eylül 2013 Cumartesi 22:13

SÜT İÇMEK OBEZİTE RİSKİNİ AZALTIYOR

Sağlığın yaşam boyu korunması için yeterli ve dengeli beslenmede süt ve süt ürünleri tüketiminin büyük önem taşıdığını belirten Sakarya Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aydın Erdoğan, özellikle çocukluk, gebelik-emziklilik ve yaşlılık dönemlerinde kemik sağlığı açısından önemi bilinen sütün obezite, kanser, hipertansiyon gibi kronik hastalıklara karşı koruyucu rol oynadığını söyledi.
23 Mayıs 2013 Perşembe 02:32

ADAPAZARI’NIN DARTILI KEŞKEK’İ MARKA OLUYOR

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Türk Patent Enstitüsü Başkanlığına Coğrafi İşaretlerin Korunmasına İlişkin olarak Adapazarı Dartılı Keşkek’in Tescil talebinde bulundu.
8 Ağustos 2012 Çarşamba 19:35

SAPANCA GÖLÜ ÖZEL HÜKÜMLE KORUNACAK

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Su Yönetimi Genel Müdürlüğü, Kocaeli ve Sakarya illerine içme ve kullanma suyu sağlayan Sapanca Gölü’nün korunması ve su kalitesinin iyileştirilmesi için Havza Koruma Planı ile Özel Hüküm Belirleme çalışması yapacak.
7 Ağustos 2012 Salı 18:34

Sakarya Çevre Platformu, Acarlar longozunda

Misyonu “Sakarya’da çevre bilincinin geliştirilmesi, doğal dokunun korunması; toprak,hava ve su üzerindeki olumsuz etkenlerin denetlenmesi ve gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak adına ortak akıl geliştirecek çalışmalar yapmak
21 Haziran 2012 Perşembe 20:00

Teketaban Köylüleri Bekçi Tuttu

Sakarya'nın Karapüçek ilçesine bağlı Teketaban köylüleri, köyün ormanlık alanlarını korunması için bekçi tuttu.
25 Mayıs 2009 Pazartesi 15:26

Doğa harikası köyü tahrip ediyorlar

Akıncı Köyü Şelaleleri ve Vadilerinin Yaşatılması ve Korunması Derneği Başkanı Kamuran Tan, taş ocaklarının doğa harikası Akıncılar köyünü tahrip ettiğini söyledi.
4 Mart 2009 Çarşamba 03:09

'Sapanca Zor Günler için Saklanmalı'

Kocaeli Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Savaş Ayberg, acil ve zor günler için korunması ve saklanması gerektiğini söyledi.
28 Kasım 2007 Çarşamba 13:38

Sakarya İçin Birşeyler Yapma Zamanı

Sakarya Nehri'ndeki kirliliğin önüne geçmek isteyen İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, nehrin çıktığı kaynaktan itibaren korunmasına yönelik çalışmalarını sürdürüyor.
18 Mayıs 2007 Cuma 18:42

'Ormanlar su varlığını korur'

Sakarya Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız, ormanların içme suyu üzerindeki koruyucu ve düzenleyici etkilerine değinerek, ormanların korunması yönünde uyarılarda bulundu.
21 Haziran 2006 Çarşamba 13:32

'Ormanlar Su Varlığını Korur'

Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Yıldız,yaptığı yazılı açıklamada ormanların içme suyu üzerindeki koruyucu ve düzenleyici etkilerine değinerek Sakaryalı vatandaşlarımızı ormanların korunması yönünde bir kez daha uyardı.
8 Aralık 2005 Perşembe 09:22

SOKAK PROJESİ

Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde tarihi mirasın korunması için sokak sağlıklaştırması projesi başlatılıyor. Taraklı İlçesi'nde bulunan tarihi yapıların restore edilmesi amacıyla Kültür ve Turizm...
18 Haziran 2005 Cumartesi 08:07