301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx

ülkelerinde haberleri

Türk Dünyası Ülkelerindeki Koronavirüs Salgını

Sakarya Üniversitesi Türk Dünyası Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türk dünyası ülkelerinde koronavirüs salgınının gelişimine ve alınan önlemlere ilişkin bir rapor hazırlandı.
5 Mayıs 2020 Salı 23:51

Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret

Sakarya Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Merkezi, nitelikli öğrencilere ulaşılması ve ilerleyen dönemlerdeki iş birliklerini artırmak amacıyla 17-24 Kasım tarihleri arasında Balkan Ülkelerinden Makedonya, Kosova, Arnavutluk ve Yunanistan (Batı Trakya Bölgesi)’a ziyaret gerçekleştirdi.
10 Aralık 2019 Salı 18:32

Staj Öğrencilerine Fabrika Gezisi

İMKB Sakarya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Avrupa Birliği Projeleri kapsamında yürütülen “İş Gücü Piyasasının Talep Ettiği Alanlarda Avrupa Ülkelerinde Staj ile İstihdama Katkı Sağlanması” isimli Erasmus+projesi kapsamında yurtdışına staja gidecek öğrencilerini BAŞAK Traktör Fabrikası ve BARRES Makine İmalat Sanayisine geziye götürdü.
13 Haziran 2017 Salı 00:15

2017’de de Söğütlü Emitt’e

Türkiye’nin 81 ilinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılımcıların kendi bölgelerine ait yöresel ürünlerini ve kültürlerini tanıttığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın (EMITT) bu yıl yirmincisi gerçekleşecek. EMITT Fuarı’na sık sık katılım gösteren Söğütlü Belediyesi, bu yıl da fuardaki yerini alacak.
12 Ocak 2017 Perşembe 01:23

SIĞINMACILAR TÜRKÇE ÖĞRENİYOR

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye gelen sığınmacılar, Adapazarı Halk Eğitim Merkezinde açılan kurslarda Türkçe öğreniyor.
21 Şubat 2016 Pazar 20:03

MESLEKİ EĞİTİMCİLER ALMANYA’DAN DÖNDÜ

‘AB Ülkelerinde Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Yöntemlerinin İncelenmesi’ isimli proje çalışması için Almanya’ya giden eğitimciler, çalışmalarını tamamlayarak yurda döndüler.
21 Aralık 2015 Pazartesi 21:32

AB PROJESİ İÇİN ALMANYA’YA GİDECEKLER

2015 Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Erasmus projeleri kapsamında, Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün hazırladığı “AB Ülkelerinde Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Yöntemlerinin İncelenmesi” isimli proje toplantısı Almanya’nın Mannheim kentinde yapılacak.
18 Kasım 2015 Çarşamba 22:25

Kaçak Göçmenleri Gasp Eden Bir Kişi Yakalandı

Edirne?de, Suriyeli 5 kaçak göçmeni gasp eden bir kişi jandarma ekiplerince düzenlenen operasyonun ardından yakalandı.Edinilen bilgiye göre, ülkelerindeki iç savaştan dolayı Edirne?ye gelen buradan da yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma
8 Kasım 2014 Cumartesi 17:42

Konut Almak İsteyen Arap Yatırımcılara Tercüman Darbesi

Trabzon?da konut almak isteyen Arap turistlere ve yatırımcılara Arapça bilen tercümanların fahiş fiyatlarla konut satmaları nedeniyle emlak sektöründe sorunlar baş göstermeye başladığı belirtildi.Trabzon son yıllarda Arap ülkelerinden ge
7 Kasım 2014 Cuma 17:24

TUNUS VE YEMEN HEYETİ SAKARYA’DA

Türkiye Belediyeler Birliği’nin koordinatörlüğünde Tunus ve Yemen ülkelerinden 32 kişilik heyet Sakarya’ya geldi.
12 Haziran 2014 Perşembe 21:04

ULUSLARARASI TİCARETTE ÖNEMLİ BİR ADIM

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden temsilciler SAİGEP Projesi kapsamındaki 17 firmaya ziyarette bulunarak 206 adet planlı ikili iş görüşmesi gerçekleştirdiler.
27 Şubat 2014 Perşembe 18:03

SATSO ULUSLARARASI ALIM HEYETİNİ SAKARYA’YA GETİRDİ

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (SATSO) Sakarya ihracatını geliştirmek amacıyla hayata geçirilen ‘Sakarya İhracatını Geliştirme Projesi’ kapsamında Etiyopya, Karadağ, Polonya ve Kanada ülkelerinden, Sakarya’daki firmalardan ürün pazarlanmasına yönelik görüşmeler yapmak üzere SATSO’ya geldi.
20 Şubat 2014 Perşembe 02:46

FİNLANDİYALI ÖĞRENCİ GELİN OLDU

Sakarya Ali Dilmen Anadolu Lisesi’nin ortağı olduğu, “Dünya Mirası Yeryüzü” isimli Comenius projesi kapsamında Avrupa ülkelerinden Sakarya’ya gelen yabancı öğrenci ve öğretmenler için düzenlenen Kültür Gecesi renkli görüntülere sahne oldu.
15 Kasım 2013 Cuma 00:41

BİLİMADAMININ ÇALIŞMALARINI ÇALMAK İSTEDİLER

Sakarya Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 2. ve 3. dünya ülkelerinde bilimsel faaliyet yürüten bilim adamlarının çalışmalarını çalan Mali ve Kamerun asıllı oldukları ve Fransa’da yaşadıkları öğrenilen 2 kişiyi yakaladı.
9 Kasım 2013 Cumartesi 02:15

ERDOĞAN TALASEMİ’YE KARŞI UYARDI:

Akdeniz ülkelerindeki ırklarda görülen, doğacak çocuğa anne-babasından kalıtımsal olarak geçişi ile ortaya çıkan bir tür kansızlık hastalığı olan Akdeniz anemisi, Akdeniz kansızlığı ya da tıptaki adıyla Talasemi’ye dikkat edilmezse doğacak çocuklarda hastalığın ağır ve ölümcül seyretmesi ihtimalinin yüzde 25 oranında olduğunu..
9 Mayıs 2013 Perşembe 01:09

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET ARTIYOR

Tüm Sağlık-Sen Sakarya Şube Başkanı Bahadır Dirican, sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin dünya ülkelerinde uygulanan şiddetten kat be kat fazla artarak devam etmesinin ciddi bir sorun olduğunu
10 Ağustos 2012 Cuma 22:27

BAGAPŞ'DAN TÜRK İŞADAMLARINA YATIRIM DAVETİ

Abhazya Cumhurbaşkanı Sergey Bagapş, ülkelerinde sadece 120 bin Abhaz'ın yaşadığını belirterek, Türkiye'de yaşayan soydaşlarının Abhazya'ya dönmesini bu yüzden çok istediklerini söyledi
10 Nisan 2011 Pazar 15:50

Gürcistana Yatırım Yapın Talebi

Gürcistan'ın Ankara Büyükelçisi Tariel Lebanidze, yatırımların önündeki bütün engelleri kaldırdıklarını belirterek, Türk iş adamlarının ülkelerinde daha çok yatırım yapmalarını istediklerini söyledi.
15 Eylül 2010 Çarşamba 15:18

Afganistan'lı İşadamları Sakarya'da

Afganistanlı işadamı Syeed M. Taher Roshanzada, Afganistan'ın yeniden yapılanan bir ülke olduğunu ve bu yeniden yapılanmada Türk işadamlarını ülkelerinde görmek istediklerini söyledi.
30 Mayıs 2009 Cumartesi 19:00

Kuğular Karadeniz Sahillerinde Mola Verdi

Kuzey ülkelerinden güney ülkelerine göç etmek üzere yola çıkan kuğular Karadeniz sahillerinde mola verdi.
28 Nisan 2009 Salı 17:33

Belçika'da ki Türkler Yasaklara Aldırmıyor

Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde eşzamanlı olarak 2008'de başlayan kapalı yerlerde sigara içme yasağı, yurt dışında yaşayan Türkler'i isyan ettirdi.
2 Ocak 2008 Çarşamba 17:36

Saü Türkiye 1.si Oldu

Üniversitelerin 2007-2008 Erasmus Öğrenci Değişim Programları kapsamında alacakları hibe miktarları ile AB ülkelerindeki üniversitelere gönderecekleri öğrenci sayıları açıklandı.
9 Temmuz 2007 Pazartesi 11:07

Hem Dil Öğrendiler, Hemde Eğlendiler

Sakarya Üniversitesi "Türkçe Yaz Okulu" için dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerden gelen öğrenciler Türkiye'ye hayran kaldılar.
19 Haziran 2007 Salı 20:26

Danimarka Cami Yapımına Karşı Çıktı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen karikatür krizinin TBMM’de görüşülmesini ve Türkiye’nin bütün AB ülkelerinden, yasalarına, dine saldırının suç olduğu hükmünü koymalarını istemesini önerdi.
12 Şubat 2006 Pazar 09:15

Kuş Gribine Şalgam Suyu

Bilindiği üzere kuş gribinin ilk ortaya çıktığı Çin ve diğer Asya Ülkelerinde korunma ve tedavi amaçlı olarak Şalgam Suyu ithalatı yapıldığı, bu ülkelere Şalgam Suyu ihraç eden firmalar arasında
8 Ocak 2006 Pazar 07:13

KUZULUK'TA TÜRK ESİNTİLERİ

Orta Asya ve Batı Avrupa Türk ülkelerinde yaşayıp İstanbul'da üniversite tahsili yapan gençler, Kuzuluk Kaplıca Evleri'nin desteğiyle organize edilen "Türk İllerinden Esintiler" konulu organizasyonda biraraya geldi.
20 Haziran 2005 Pazartesi 14:00

 
301 Moved Permanentlyxx

301 Moved Permanentlyxx


nginxxx
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur