Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::

FERİZLİ’DE EVLERE İLK DOĞALGAZ VERİLDİ

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde yürütülen doğalgaz çalışmaları tamamlanarak evlere ilk doğalgaz verildi. Evlere ilk doğalgazın verilmesi sebebiyle düzenlenen tören Osman Hırra’nın evinde yapıldı.

Sakarya’nın Ferizli ilçesinde yürütülen doğalgaz çalışmaları tamamlanarak evlere ilk doğalgaz verildi. Evlere ilk doğalgazın verilmesi sebebiyle düzenlenen tören Osman Hırra’nın evinde yapıldı.

Ferizli’deki evlere ilk doğalgazın verilmesi nedeniyle Osman Hırra’nın evinin bahçesinde yapılan törene Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Ferizli Kaymakamı Yavuz Erdoğan, AK Parti Sakarya Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Ayhan Sefer Üstün, Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, Ferizli İlçe Emniyet Amiri Ebubekir Şahin, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan Törende konuşan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, “Doğalgaz, insan hayatının yaşam kalitesini artırır. İlçelerde artık internet üzerinden iş yerleri ev almak isteyenler ilk önce ulaşım, doğalgaz ve sosyal hayatı soruyor. Sakarya’nın birçok ilçesinde doğalgaz kullanılmaya başlandı. Burada yaşayan vatandaşlarımız da memnuniyetlerini her zaman belirtiyorlar. Ferizli ilçesinde 2 yıl önce başlatılan doğalgaz getirme çalışmalarını yakından takip edip kısa sürede Ferizli ilçesine kavuşturan başta Belediye Başkanı Ahmet Soğuk olmak üzere emeği geçenleri tebrik ediyorum, hayırlı olsun” dedi.

TBMM İnsan Hakları Komisyon Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün de, “Ferizli ilçesine doğalgaz geleceğinin müjdesini 2011’de belediye başkanımız tarafından duyurulmuştu. O zaman bazı kişiler bunun bir hayal olduğunu daha Adapazarı’nda doğalgazın gitmediği yerler varken Ferizli’ye doğalgazın gelmeyeceğini ileri sürmüşlerdi. Aradan daha iki yıl geçmeden ilk önce alt yapı çalışmaları için ihalesi ve arkasından ise evlere çekilen hatlar ve bugün ise evlerde yanan doğalgazla ısınan evler, pişirilen yemekler ve musluklardan akan sıcak suların hepsi gerçek oldu. Halen inanmak istemiyorlar. Kendileri bilir. Biz hizmet getirmeye devam edeceğiz, halkımızın da bizleri gönülleri ile takdir edeceğine inanıyoruz ve çalışmalarımıza devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Ferizli ilçesinin yaşam kalitesini artırmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceklerini anlatan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ise, “İlçemizde 2 yıl içerisinde doğalgazın gelmesi için 100 kilometre bir kazı çalışması yapıldı. Bozulan cadde ve sokakların da eski haline gelmesi içinde 20 bin ton sıcak asfalt atıldı. Yapılan doğalgaz çalışmalarında bizlere her zaman destek olan ilçe halkımıza başta sayın vekilimiz Ayhan Sefer Üstün’e sayın valimize ve AGDAŞ Genel Müdürü Kenan Demir’e ve ekiplerine teşekkür ediyorum. Ferizli Belediyesi olarak hedefimiz merkezde ne var ise beldelerimizde ve köylerimizde de olacaktır. Hayırlı olsun” dedi.

30 Aralık 2013 Pazartesi 21:49

http://www.sakaryamedya.com/haber/ferizlide-evlere-ilk-dogalgaz-verildi-28825.html