hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor Şehrin yeni hal kompleksi tamamlanıyor İHRACAT SİZDEN, PERSONEL BİZDEN ULUSLARARASI TİCARET ELÇİLERİ YETİŞİYOR İş Dünyasındaki Yerimiz Yeni Nesil Girişimcilik Sakarya 24. Sırada 300 bisiklet sahiplerini buldu 33 milyonluk dev altyapı yatırımı tamamlandı Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür” GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
 
Sakarya 24. Sırada
Sakarya 24. Sırada
 

300 bisiklet sahiplerini buldu
300 bisiklet sahiplerini buldu
 
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Viyana'da 'İnanca Saygı' fotoğrafı
 

Viyana'da 'İnanca Saygı' fotoğrafı

Bursa İHL mezunu Saadet Pekzorlu ve Adapazarı İHL mezunu Seyhan Yılmaz, Avusturya Wirtschafts Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nde, Karabük İHL mezunu Nur Akbıyık ise Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nde yüksek lisanslarını tamamladı.

29 Mart 2006 Çarşamba 18:53
Yazdır
Başörtüsü yasağı nedeniyle Türkiye'de üniversite kapısı yüzlerine kapanan Nur Akbıyık, Seyhan Yılmaz ve Saadet Pekzorlu, Avusturya'da inançlarına saygı duyulan bir ortamda yüksek lisanslarını tamamladı. Türkiye'de başörtüsü ve katsayı gibi engellemeler nedeniyle üniversite kapısı yüzlerine kapanan 590 İHL mezunu, Avusturya'da eğitimlerine devam ediyor. Buradaki üniversitelerde önemli başarılara imza atan öğrencilerden Nur Akbıyık, Seyhan Yılmaz ve Saadet Pekzorlu yüksek lisanslarını tamamlayıp, diplomalarını da bizzat üniversite rektörünün elinden aldı. Bursa İHL mezunu Saadet Pekzorlu ve Adapazarı İHL mezunu Seyhan Yılmaz, Avusturya Wirtschafts Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nde, Karabük İHL mezunu Nur Akbıyık ise Viyana Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi'nde yüksek lisanslarını tamamladı. MASTER TEZİ AB ÜZERİNE Bölümlerini süresinden önce bitirme başarısı gösteren öğrencilerden Nur Akbıyık, diplomasını 17 arkadaşıyla birlikte Viyana Üniversitesi Büyük Salonu'nda gerçekleştirilen törenle aldı. Türkiye'de başörtülü olarak kürsüye çıktıkları için saldırıya uğrayan ve yine başörtülü olduğu için kazandığı ödülü bile kürsüde alamayan öğrencilerin haberleri hafızalarda tazeliğini korurken, Akbıyık master diplomasını bizzat rektörün elinden aldı. Akbıyık, hazırladığı "AB'nin Doğu Genişlemesi ve Bunun Gelecekteki AB Görünümüne Etkileri" konulu master teziyle Viyana Üniversitesi'nden felsefe alanında 'Magistra' yani 'master mezunu' unvanını aldı. Akbıyık'la birlikte 5 yıl önce Avusturya'ya giden ve yıllarca ülkelerinden uzakta eğitimlerini sürdürmeye mecbur bırakılan Saadet Pekzorlu ve Seyhan Yılmaz da diplomalarını rektörlerinin elinden aldılar. Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde işletme okuduktan sonra "Üretim Yönetimi, Risk Yönetimi" alanında master yapan Pekzorlu, "Tekstil Endüstrisinde Toplam Kalite Yönetimi ve ISO Kalite Belgelendirme Ödülleri" başlıklı bir master tezi hazırlarken, aynı okulda lisansını tamamlayan Yılmaz ise "Kurumsal Kaynak Planlama" Sistemleri ve Avusturya ile Karşılaştırmalı Olarak ERP Sistemlerinin Türkiye'deki Kullanımı" başlıklı bir teze imza attı. Öğrenciler şimdi ise doktora eğitimine devam edecekler. 'DESTEĞİMİZ SÜRECEK' ÖNDER Genel Başkanı Yusuf Ziyaettin Sula, öğrencilerin mezuniyeti nedeniyle yaptığı açıklamada, İHL öğrencilerine yönelik dayatmaların sona erdirilmesi gerektiğini söyledi. Özgür üniversite ortamı ve akademik anlayışı için Avusturya hükümetini takdir ettiğini ifade eden Sula, doktora eğitimi döneminde de mezun öğrencileri destekleyeceklerini söyledi. (Yeni Şafak)
Anahtar Kelimeler: bursa, ihl, mezunu, saadet, pekzorlu, adapazarı
Bu haber toplam 2361 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free