hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor Şehrin yeni hal kompleksi tamamlanıyor İHRACAT SİZDEN, PERSONEL BİZDEN ULUSLARARASI TİCARET ELÇİLERİ YETİŞİYOR İş Dünyasındaki Yerimiz Yeni Nesil Girişimcilik Sakarya 24. Sırada 300 bisiklet sahiplerini buldu 33 milyonluk dev altyapı yatırımı tamamlandı Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür” GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
 
Sakarya 24. Sırada
Sakarya 24. Sırada
 

300 bisiklet sahiplerini buldu
300 bisiklet sahiplerini buldu
 
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
TÜRK BÜRO SEN GENEL BAŞKANI YOKUŞ:
 

TÜRK BÜRO SEN GENEL BAŞKANI YOKUŞ:

Türk Büro Sen Genel Başkanı Fahrettin Yokuş, iktidarın IMF ve Dünya Bankası'nın talimatları ile hayata geçirilen reformların bütçesine el koyduğunu ileri sürdü.

5 Mayıs 2011 Perşembe 21:23
Yazdır
Türk Büro Sen Sakarya Şubesinde basın toplantısı düzenleyen Yokuş, çağ dışı bir istihdam anlayışının uygulanmaya başlandığını belirterek, "Kamuda çakılı sözleşmeli, 4B'li 4 C'li kadro karşılığı sözleşmeli olarak istihdam edilen çağdaş köle anlayışı içinde çalıştırılan yüz binlerce çalışanımız var" dedi. Bu istihdam anlayışının mevcut iktidar döneminde ortaya çıktığını anlatan Yokuş, şöyle konuştu: "Kamuda çalışanlar yandaş olmayan olan diye ilan edilmiş, bizden olanlar olmayanlar şeklinde ayrıma tabi tutulmuştur. Ayrıca anayasa ve yasalar hiçe sayılarak Kam Sen'e bağlı sendikaların 120 şube başkanı iş yeri temsilcisi ve şube yönetim kurulu üyesi sürgüne gönderildi." Yokuş, torba yasanın hazırlanmasında tarafların görüşünün alınmadığını öne sürerek şunları söyledi: "Hükümet torba yasa ile çalışanlara darbe vurdu. Yasa hazırlarken sendikalar sivil toplum kuruluşları ve sosyal tarafların görüşü alınmadı Yasa ile kamuya özel sektörden üst düzey yöneticisi atamalarının yolu açıldı. Kamu kurum kuruluşlarında yasak yayın bulundurulması serbest bırakıldı. Geçici görevlendirmelerin süresi bir yılda 6 aya çıkarılarak sendikal baskılara ve yıldırma politikalarına yasal kılıf hazırladı" Kamu çalışanlarını bekleyen tehlikelere de işaret eden Yokuş, sözlerine şöyle devam etti: "Hükümet gelecek seçim sonrası mevcut anayasada yer alan 'kamu hizmetleri memur eliyle yapılır' ifadesi 'kamu hizmetleri sözleşmeli personeller eliyle yapılır' şeklinde değiştirilecek. Ayrıca, hükümet yeni hazırladığı personel rejiminde memurların iş güvenliğini kaldırmayı, kamu çalışanlarını sözleşmeli yapmayı, performansa dayalı ücreti kısmi ve esnek zamanlı çalışma modelini kamuya yerleştirmeyi planlıyor."
Anahtar Kelimeler: türk, büro, sen, genel, başkanı, fahrettin
Bu haber toplam 2288 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free