hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı 4 proje için MARKA ile imzalar atıldı Engelsiz yürekler ‘Rastgele’ dedi Sokak Arası Fotoğraf Sergisi Açıldı Karaman Mahallesine Yeni Anaokulu Çocuklar Doyasıya Eğlendi. Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde Karlsruhe ile bağlarımızı güçlendireceğiz 2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var

Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
 

Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
 

Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
 
2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var
2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var
TOÇOĞLU; “SAKARYA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR”
 

TOÇOĞLU; “SAKARYA’DA SU ÇEŞMEDEN İÇİLİR”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. “Deneyim Paylaşımı” konulu ders veren Başkan Toçoğlu, “En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından.

5 Mayıs 2013 Pazar 21:29
Yazdır

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. “Deneyim Paylaşımı” konulu ders veren Başkan Toçoğlu, “En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından. Eskişehir’de musluklardan su içilmiyormuş ama Sakarya’da ise su musluktan içilir ” dedi.
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Eskişehir AK Parti İl Teşkilatı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisi’ne katıldı. İl Teşkilat binasında gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Eskişehir İl Başkanı Süleyman Reyhan, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ülker Can, AK Parti Eskişehir İl Kadın Kolları Başkanı Fecir Üçkaya ve akademi öğrencileri katıldı.
Terör sorunun çözüme kavuşturulması adına atılan adımlara destek verilmesi gerektiğini belirterek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ülkemizde, 10 yıldır istikrar içerisinde gelişim sürdürülürken; büyük bir sorun haline gelen terör sorununu çözme konusunda da önemli adımlar atılıyor. Bu ülkeyi seven kişiler olarak Sayın Başbakanımızın ve Hükümetimizin yaptığı çalışmaları yakından takip ediyor ve destek veriyoruz. Gerek dünyadaki gerekse ülkemizdeki gelişme, bir an evvel bu sorundan da kurtulmamız gerektiği konusunda bizleri zorluyor. Ülkemizin ayağında bir zincir olan bu sorun çözüme kavuştuğunda göreceksiniz ki ülkemiz bugüne kadar aldığı mesafenin çok daha fazlasını daha kısa süre içerisinde alacaktır” şeklinde konuştu.
AK Parti siyasetinin ilkelerini anlatan Başkan Toçoğlu, “Biz, siyaseti halka en kısa yoldan hizmet etme olarak görüyoruz. Eğer siyaset kendi mecranda akarsa, kendi kanalında giderse, halka en yakın kurum ve en hesap verebilir kurum olur. Hamdolsun, siyaset on yıldır mecranda akıyor. Eskiden bir piyes gibi siyasilere verilen roller çerçevesinde devam eden siyasette perdenin arkasındakiler pay sahibiydi. Hamdolsun ki siyaset 2002 yılında beri hem güçlü, hem istikrarlı hem de muktedir” diye konuştu.
AK Parti ile siyasetin itibar kazandığını ve mecranda yürüdüğünü belirten Başkan Toçoğlu, “Siyasetin itibarını korumak, siyaseti yapan insanların elindedir. Siyaset yapan insanlar, bu işin gerektirdiği ahlak ve güven duygusu ile hareket etmezler ise kendi destekçilerine elleriyle zarar vermiş durumuna düşerler. Onun için AK Parti’de siyaset yaparken bir takım ilkeleri, duruşları benimsemek gerekiyor. Siyaseti düzgün, dürüst ve ilkeli insanların yapması gerekir. Çünkü millet adına yetki kullanan insanlar dürüst, ilkeli ve kararlı olmazlarsa bundan sadece çalıştığı makamlar ve yöreler değil bütün ülke zarar görür. Biz bunları geçmişte çok yaşadık. Onun için diyoruz ki AK Parti’nin farklı bir konumu var. AK Parti Hükümetinden önce ülkemizi yönetenler Bolu Tüneli’ni patates deposu yapmaya çalışırlardı. Niye, bitmeyen bir tüneldi. Bugün ise ülkemizde belki de Bolu Tüneli gibi birçok tünel ayda bir faaliyete geçiyor. O gün yapılamayan işler bugün nasıl yapılabiliyor? İşte işin başındaki insanlar çok önemli. Eskişehir - Ankara arasında hızlı tren seferleri gerçekleştiriliyor. İnşallah en kısa zamanda İstanbul hattı da açılacak. Bütün bu projeler nasıl hayata geçiyor? Bütün bunlar işin başındaki insanların dürüst, düzgün ve dirayetli olmasından kaynaklanıyor” dedi.
Büyükşehir Yasası uygulamaları hakkında bilgi veren Başkan Toçoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak hidroelektrik santrali yapıyoruz, baraj yapıyoruz. Biz bu projeleri belediyeler olarak hayata geçiriyoruz. Sakarya Büyükşehir Belediyesi, çok büyük bir elektrik tüketicisi. Şehrimize Sapanca Gölü’nden su veriyoruz. Şehrin konumundan dolayı bu işlemler terfi istasyonları ve enerji ile gerçekleştiriliyor. Sakarya Nehri üzerinde inşa elden HES ile yıllık enerji ihtiyacımızın yüzde 60’ını karşılamayı hedefliyoruz. En modern teknoloji ile arıtma tesisleri inşa ettik. Sapanca Gölü’nden şehrimize ulaştırdığımız su, dünyanın en sağlıklı sularından. Eskişehir’de musluklardan su içilmiyormuş ama Sakarya’da ise su musluktan içilir. Dünya çapında kaliteli su kaynağına sahip olmamıza rağmen alternatif su kaynağı üretmek adına baraj üretiyoruz. Doğru ellerin, doğru insanların, doğru düşüncelerin ve doğru bir duruş sergileyen kişilerin elinden millete yararlı projeler ortaya çıkar. Tek gayemiz vatandaşımıza hizmet etmek. Hükümetimiz, göreve geldiği günden itibaren bunun önemli örneklerini ortaya koydu. Büyükşehir Yasası ile ilk olarak imar bütünlüğünün sağlanması hedefleniyor. İmar bütünlüğü olmadığı zaman şehrin gelişmesi, yaşanabilir halde büyümesi sağlanamıyor” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, büyükşehir, belediye, başkanı, zeki, toçoğlu
Bu haber toplam 1398 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1999 Boeing 737-200 tipi bir yolcu uçağı Buenos Aires'ten kalkışı sırasında düştü; 67 kişi öldü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free