hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
YKS’ye ücretsiz ulaşım Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti “Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız” “OSB'ler ve Sanayi Tesislerinde Covid-19 Tarama Testleri Başlıyor” ÖZKOǒTAN AVUKATLARA DESTEK: Rektör Savaşan: “Başarılı Öğrencileri Üniversitemize Bekliyoruz” Sakarya, Mesleki Eğitimde Marka Şehir Olma Yolunda TÜRKMER’den Ömer Seyfettin Öykü Yarışması Evden Uzaklaştırma Kararı Evsiz Nüfusu Artırıyor
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
 
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
Bölgenin stratejik planı için ortak çalışmaya hazırız
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Söğütlü 3. OSB’yi Ziyaret Etti
 
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”
“Üyelerin ve şehrin menfaatine olacak tüm projelerin yanındayız”

Spor farklı renklerin kardeşliğini sağlayan ortak dildir
 

Spor farklı renklerin kardeşliğini sağlayan ortak dildir

9’uncusu düzenlenen 30 Ağustos Zafer Haftası Uluslararası Valilik Judo Şampiyonasına katılan Başkan Ekrem Yüce, “Spor; farklı kültürleri, inançları, renkleri, dilleri bir araya getiren, bize evrenselliği, barışı, kardeşliği sağlayan ortak dilimizdir.

28 Ağustos 2019 Çarşamba 22:01
Yazdır
9’uncusu düzenlenen 30 Ağustos Zafer Haftası Uluslararası Valilik Judo Şampiyonasına katılan Başkan Ekrem Yüce, “Spor; farklı kültürleri, inançları, renkleri, dilleri bir araya getiren, bize evrenselliği, barışı, kardeşliği sağlayan ortak dilimizdir. Büyükşehir Belediyesi olarak sportif etkinlikleri her zaman destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz” derken; Vali Nayir, “Şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçen herkesi kutluyor, tüm sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında bu yıl 9’uncusu düzenlenen 30 Ağustos Zafer Haftası Uluslararası Valilik Judo Şampiyonasına katıldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir’in katılımıyla gerçekleşen programa Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Keramettin Ekinci ve Türkiye Judo Federasyonu Sakarya İl Temsilcisi Bayram Akdemir de katıldı. Sakarya Spor Salonu’nda gerçekleşen şampiyonaya 10 farklı ülkeden 930 sporcu katıldı. Programın sonunda Vali Nayir ve Başkan Yüce’ye plaket takdim edildi.

10 farklı ülke 900’ü aşkın sporcu
Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Vekili Keramettin Ekinci, “Türkiye’de spor şehri haline gelen Sakaryamızda böylesine önemli bir programa ev sahipliği yaptığımız için gurur duyuyoruz. Bu yıl 9’uncusunu düzenlediğimiz 30 Ağustos Judo Turnuvası’nın 10 farklı ülkeden 900’ü aşkın sporcu katıldı. Sayın Valimiz Ahmet Hamdi Nayir ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem Yüce’ye desteklerinden ötürü teşekkür eder, sporcularımıza başarılar dilerim” ifadelerinde bulundu.

Spor kardeşliği sağlayan ortak dildir
Başkan Ekrem Yüce “Değerli sporcular; sizleri en içten duygularımla selamlıyorum. Bu şampiyonanın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum. 10 ülke ve 29 şehirden turnuvamıza iştirak eden sporcularımıza başarılar diliyorum. Spor; farklı kültürleri, inançları, renkleri, dilleri bir araya getiren, bize evrenselliği, barışı, kardeşliği sağlayan ortak dilimizdir. Spor sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda zihinsel ve psikolojik olarak da kendinizi geliştirmenizi sağlar. Bazen rakibinize üstün gelirsiniz. Bazen yenilirsiniz. Üstün geldiğinizde mağrur olmayın. Yenildiğinizde üzülmeyin. Hiçbir koşulda pes etmeyin. Azimle çalışın, başarıyı tırnaklarınızla kazıyın. Tabi ki kazanmaya çalışırken rakibinize de saygı duymayı aklınızdan çıkarmayın” dedi.

Spora ve sporcuya her zaman destek olacağız
Sakarya’nın bir spor şehri olduğunu dile getiren Başkan Yüce “Hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Hayallerinize sıkı sıkı sarılın, gerçekleştirmek için var gücünüzle çalışın. Sizlerin heyecanı, dinamizmi beni mutlu etti. Yapacak olduğumuz işler için çalışma azmi aşıladı. Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutacak, ruh ve bedenlerini güçlendirecek sportif etkinlikleri her zaman destekliyoruz, desteklemeye devam edeceğiz. Yalnızca tesislerle değil, tesisleri dolduran ve tesislerden meydanlara taşan spor etkinlikleri ile üniversite öğrencileri, ev hanımları, çalışanlar kısaca tüm Sakaryamızın spor elçisi olmasını isteriz. Sağlıklı, dinamik bir şehir için birlikte çalışacağız. Bizde Allah ömür verdiği sürece, sporu ve sporcuyu desteklemeye devam edeceğiz. Hepinize ilginizden dolayı teşekkür eder, sporcularımıza başarılarının daim olmasını dilerim” sözlerine yer verdi.

Ağustos Zafer ayıdır
Vali Ahmet Hamdi Nayir “Bugün burada 10 değişik ülkeden 110 sporcumuzla, 27 değişik ilimizden 900’ü aşkın sporcumuzla Sakarya’mız büyük bir güzellik yaşıyor. Ağustos ayı bizim zaferler ayımız. 1071’de bir Ağustos ayında bu topraklara girmiş, bin yıldır bize yurt olan bu topraklar geçen süre içerisinde de hep Ağustos ayında yeni zaferlere ulaşmıştır. Eğer bir tarafta zafer varsa arkasında mutlaka bu zaferi kazandıran iyi yetişmiş, iyi eğitim almış insanlar vardır. İyi yetişmiş, iyi eğitim almış insan olmanın bir yolu da hayata emin bir adım atmakla mümkün. Hayatınıza spor gibi bir faaliyeti kattığınız için ben sizleri, ailelerinizi ve size bu eğitimi veren anrtrenörlerinizi tebrik etmek istiyorum” dedi.

Sakarya spor şehri
Vali Nayir, “Sakarya’mız bir spor şehri. Yetiştirmiş olduğu seçkin, adını duyurmuş ve bizim övünç kaynağımız olan sporcularımız var. Bu tür yarışmalar, faaliyetler ve turnuvalar ilimizin daha iyi bir zemin hazırlamasında, sporculara daha güzel örnekler oluşturmasında da bize fırsat veriyor. Judo İl Temsilciliğimize, Gençlik Spor Teşkilatımıza ve programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyorum. Gelen tüm sporcuların, geldikleri gibi kazasız belasız gitmelerini Allah’tan niyaz ediyorum. Misafir sporcularımıza gittikleri yerlere Sakarya’mızdan selam götürmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: 9’uncusu, düzenlenen, ağustos, zafer, haftası, uluslararası
Bu haber toplam 2902 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free