hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
SESOB’un iftarında çocuklar bayram etti
 

SESOB’un iftarında çocuklar bayram etti

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin(SESOB) Sapanca Özkum Tesisleri’nde gerçekleşen iftar yemeğine, 850 dolayında katılım olurken, iftar sonrası açılan stantlar çocuklara adeta bayram havası, büyüklere de nostalji yaşattı.

19 Haziran 2016 Pazar 18:05
Yazdır

SESOB’un iftarında çocuklar bayram etti

 

 

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin(SESOB) Sapanca Özkum Tesisleri’nde gerçekleşen iftar yemeğine, 850 dolayında katılım olurken, iftar sonrası açılan stantlar çocuklara adeta bayram havası, büyüklere de nostalji  yaşattı.

 

Harp Malulü Gaziler, Şehit Aileleri Dul ve Yetimleri Derneği üyelerinin yanında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki kimsesiz çocuklar ve yaşlılara yönelik verilen iftar yemeğine; Vali Yardımcısı Akın Yılmaz, Garnizon Komutanı Albay Emin Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Engin Özkoç, Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, SSMMMO Başkanı Ertuğrul Kocacık, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu’nun yanında SESOB’a bağlı oda yöneticileri katıldı.

 

Davetliler, SESOB Başkanı Hasan Alişan ve yönetim kurulunun ev sahipliğinde, tasavvuf musikisi eşliğinde, nezih bir ortamda oruçlarını açmanın mutluluğunu yaşadı.

RAHMET VE BEREKET AYI

SESOB Başkanı Hasan Alişan yaptığı konuşmasında, İslam alemininfarklı bir manevi heyecan kazandığı,rahmet, mağfiret ve bereket ayı olanRamazan ayına, birlikte ulaşmanın mutluluğunu bir kez daha yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi; “Ramazan ayını, herkesin; sağlık, sıhhat, huzur, afiyet,içerisinde geçmesini ve mensuplarımızınbu mübarek ayın bereketinden faydalanması dileğiyle,iftarımıza katılan tüm misafirlerimizeşahsım, yönetim kurulum ve teşkilatım adına teşekkürlerimi sunarım.

ONLARA MİNNETTARIZ

Öncelikle,  vatanın ülkesiyle bölünmez bütünlüğü için bizleri iç ve dışdüşmanlara karşı korurken,bu uğurda gözünü kırpmadan canlarını veren,

tümşehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor,yakınlarına Allah’tan sabırlar diliyorum.

Yine bu uğurda canlarını çekinmedenortaya koyan, başta Gazi Mustafa Kemal

Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere,ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi

rahmetle anıyor, yaşayan gazilerimizeşükran ve minnetlerimi sunuyorum.

Geçtiğimiz yıl Aile ve Sosyal Politikalar İlMüdürlüğümüz bünyesindeki büyüklerimiz ve çocuklarımızın yanı sıra, bu yıl Harp Malulü Gaziler,

Şehit Dul ve Yetimleri Derneği mensupları da iftar soframızı onurlandırmışlardır.

Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrıteşekkür ediyorum.

YALNIZCA YEMEK SOFRASI DEĞİL

Şükürler olsun ki her yıl Ramazan ayında,şu bereketli iftar sofralarımız vesilesiyle,kardeşlik halkasını tekrar tekrartecrübe etme imkanı buluyoruz.

İftar sofraları, yalnızca yemek sofraları değildir.  İftar, insanların giderek

birbirinden koptuğu çağımızda,aramızdaki bağlılığı vurgulayan güçlü bir

kardeşliği temsil etmektedir.

BİR HİZAYA GİRİYORUZ

Ramazan’da, zengin fakir, yaşlı genç,büyük küçük, hepimiz bir hizaya giriyoruz.

Kimse, nefsini tatmin etmek için, bir adım öne geçemiyor.Ramazan ayının getirdiği bereketin, İslam aleminin tamamına yayılmasını;bu bereketin, yalnızca sofralarımıza değil,güzel yurdumun huzuruna, barışına ve kalplerimize de intikal etmesini temenni ediyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.”

NOSTALJİ YAŞANDI

Sapanca Müftüsü Orhan Örnek’in yemek duasının ardından, çocuklara yönelik açılan dondurma, allı güllü ve pamuk şekeri stantları büyük ilgi gördü. İftar sonrası stantların önünde uzun kuyruk oluşturan çocuklar, adeta bayram havası yaşarken, büyüklerde çocuklarla sıraya girerek, çocukluklarını yaşadı.

İftar sonrası çaylarını Sapanca Gölü’nün eşsiz güzelliği karşısında yudumlayan davetliler, keyifli bir iftar geçirmenin mutluluğu ile Özkum Tesisleri’nden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, esnaf, sanatkarlar, odaları, birliği’ninsesob, sapanca
Bu haber toplam 2183 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free