hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 28.05.2020 Tarih ve 2020/46 Nolu Kararı Uzaktan Eğitim ve Sınav Süreçleri Hakkında Öğrencilerin Soruları Yanıtlandı İl Hıfzısıhha Kurulu 26.05.2020 Tarih ve 2020/45 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
 
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
 
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
SEDAŞ'TAN TASARRUF CİHAZLARIYLA İLGİLİ UYARI
 

SEDAŞ'TAN TASARRUF CİHAZLARIYLA İLGİLİ UYARI

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. (SEDAŞ) CEO’su Bekir Sami Güven, “SEDAŞ çağrı merkezine yapılan başvurularda tasarruf cihazlarıyla ilgili çok sayıda bilgi talebinde ve şikayette bulunulduğunu tespit ettik.

9 Temmuz 2012 Pazartesi 02:38
Yazdır
Müşterilerimizin bilgi sahibi olmadıkları bir konuda “tasarruf tacirleri” tarafından aldatılmalarını istemiyoruz” dedi. Tasarruf tacirlerinin telefonla arayarak vatandaşlara Sedaş'ın adını kullanarak tasarruf cihazı satmaya çalıştıklarını belirten Bekir Sami Güven, “Ne yazık ki müşterilerimize cep telefonlarından ulaşan, 'tasarruf tacirleri' onlara elektrik kullanımını azaltmadan tüketim miktarını ve fatura bedelini azaltacağını iddia ettikleri büyülü aletler sunmakta, müşterilerimize 'faturalarında indirim' hayali kurdurarak, şirketimizin de adını kullanmakta ve SEDAŞ onaylı olduğunu söyledikleri cihazlarını pazarlamaya çalışmaktadırlar. Oysa ki SEDAŞ’ın 'elektrik tasarruf cihazı' adı altında satılan cihazlarla hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca SEDAŞ olarak böyle bir konuda şirketimizin müşterilerini araması söz konusu değildir” dedi. Müşterilerin bu tür tacirlere itibar etmemelerini belirten Güven, sözde elektrik tasarruf cihazlarının aldatmaca olduğunu söyledi. Ayrıca söz konusu cihazların hiç bir işe yaramadığını berten Güven, “Tasarruf cihazlarının kompanzasyon yaptığı iddia edilmektedir. Kompanzasyon büyük işletmelerde önem taşımaktadır. Yani bu cihazlar meskenlerde herhangi bir işe yaramamaktadır. Çünkü büyük işletmelerde zorunlu olan kompanzasyon işleminin, elektrik akımının iş görmeyen gücü (körgüç) olarak tanımlanabilecek, 'reaktif enerji'nin sisteme geri verilerek, toplam elektrik üretiminde yaratacağı gereksiz artış etkisini önlemeye yöneliktir. Öncelikle, mevcut mevzuata göre mesken abonelerine, tek fazla beslenen abonelere, bağlantı gücü 9 (dokuz) kw‘a (dahil) kadar olan abonelere reaktif enerji tarifesi uygulanmamaktadır. Yani bu abonelerin kompanzasyon yapmalarına gerek duyulmamakta, bu nedenle de bu sayaçlar reaktif enerji kaydetmemektedir. Dolayısı ile elektrik tasarruf cihazı adı altında 35 TL’den 135 TL’ye kadar satışa sunulan bu tür aletler ise, zaten kayda girmeyen bu reaktif enerjiye yönelik küçük kompanzasyon aletleridir. Bu aletlerin meskenlerde ve tek fazla bağlanan yerlerde hiçbir etkisinin olmadığı hatta tüketimi arttırdığı saptanmıştır” diye konuştu.
Anahtar Kelimeler: sakarya, elektrik, dağıtım, sedaş, ceo’su, bekir
Bu haber toplam 3949 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free