hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
SEDAŞ’TAN SÜREKLİ ve KALİTELİ ELEKTRİK İÇİN KORUYUCU BAKIM ÖNLEMLERİ
 

SEDAŞ’TAN SÜREKLİ ve KALİTELİ ELEKTRİK İÇİN KORUYUCU BAKIM ÖNLEMLERİ

SEDAŞ can ve mal emniyeti için iletkenlere temas eden ağaç dallarının budanmasını sürdürüyor.

27 Aralık 2018 Perşembe 18:59
Yazdır

SEDAŞ yetkilileri, elektriğin sürekliliği ve kesintilerin olmaması, arıza sayısının azaltılması, ayrıca kışa hazırlık için bakım çalışmalarının yaz boyunca yoğun bir şekilde sürdüğünü belirttiler. SEDAŞ 4 il 45 ilçe, 766 Köy ve 1344 mahallede yaz aylarında daha çok yoğunlaşarak sürdürülen, yatırım ve bakım çalışmaları ile hizmet kalitesini artırmaya odaklandığını açıkladı.

Yaz boyunca elektrik dağıtım sisteminde SEDAŞ sadece yatırım çalışmalarına değil, bakım çalışmalarına da büyük oranda ağırlık verdi. SEDAŞ, yüzde yüz yatırım hedefi ile 34 bin 500 Voltluk orta gerilim  şebekesi  üzerinde, 4 İlde toplam 20 Bin kilometrekarede enerji dağıtım hizmeti verirken, bakım çalışmalarında, enerji hattına yıkılabilecek, rüzgar ve fırtına, kar ve buz yüküyle şebekeye zarar verecek, elektrik kesintilerine neden olabilecek ağaç dallarının teknik bir budama yöntemi ile  kesilmesini sağladı. SEDAŞ en önemli paydaşları içinde yer alan Belediyeler ile de işbirliği yaptı. SEDAŞ ekiplerince, aydınlatma ve armatür bakım onarımı,  izolatör değişimi, iletken yenileme, bağlantı ve camper yenileme işlemleri, trafo ve pano bakımı, iletken salınımına ait sehim alımı işlemleri gerçekleştirildi. Gereken yerlerde  enerji hatlarında yenileme çalışmaları yapıldı. Yapılan tüm bakım çalışmalarıyla müşteri memnuniyeti için arıza sayılarının, kesinti sürelerinin daha da çok aşağılara çekilmesine çalışıldığı açıklandı. SCADA Projesi ile şebekede bilişim altyapısını kullanan SEDAŞ Coğrafi Bilgi Sistemini,  bu projeye ilave olarak, WFM (Workforce Management) işyerindeki  çalışan gücünün verimli bir şekilde planlanması projesi sürecini de gerçekleştiriyor. SEDAŞ şebekedeki bakım programlarını da SAP WFM projesi üzerinde yapıyor.  Enerji kesinti süresi ve sıklığını her geçen gün daha da çok azaltan SEDAŞ ekipleri, vatandaşların en iyi hizmeti alabilmesi için elektrik dağıtımındaki kalite standartlarını artırmak üzere planlı kesintilerle bakım çalışmalarını tamamladıklarını ve kışa hazır hale geldiklerini belirttiler. SEDAŞ’a haber verilmeden ve önlem alınmadan ağaç kesildiğinde, ağacın elektrik hattına devrilmesi sonucunda büyük zararlara, can ve mal kaybına da yol açabildiği belirtildi ve elektrik hattının ve direklerin, izolatör ve traverslerin zarar görmesi yanında, binlerce abonenin bilinçsizce yapılan bu tür olaylarda, yeniden tesis yapımı gerekebileceği ve vatandaşların saatlerce elektriksiz kalabileceği belirtilerek, SEDAŞ’a Alo 186 üzerinden ihbarda bulunarak destek alabilirsiniz denildi. 

Anahtar Kelimeler: sedaş, can, mal, emniyeti, için, iletkenlere
Bu haber toplam 1510 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free