hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız” 31. MESLEK KOMİTESİ'NDEN SİLAHLI SALDIRIYA KINAMA GSM bayiinde yaşanan silahlı saldırıyı kınıyoruz ‘Sen De Kodla S@karya’ yarışması ödülleri verildi. Erken Eğitimi Seç Harekete Geç Festival Açılışı Çark Caddesi’nde G-FAST’19’da Ödüller Sahiplerini Buldu Aile Yapısındaki Değişimler Konuşuldu Eski Türklerin Kutsal Mezarları
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
 
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
 
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
 
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
SEDAŞ ŞEHRİN ORTAK SORUNUDUR
 

SEDAŞ ŞEHRİN ORTAK SORUNUDUR

Muhtarlarla ve halkla buluşan Milletvekili Prof.Dr. Münir Kutluata, SEDAŞ’la ilgili olarak, “İşi sadece para toplamak olan bir kurumu özelleştirdiler.

4 Nisan 2012 Çarşamba 22:04
Yazdır
SEDAŞ’ı bu şehrin ortak sorunu haline getirdiler. Enerji üretmeyen, kayıp-kaçağı bulmak yerine bunun zararını milletin sırtına yükleyen ve vatandaşa aslan kesilen SEDAŞ’a seyirci kalıyorlar?” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Münir Kutluata, Güllük Mahallesinde çok sayıda muhtar ve vatandaşlarla bir araya geldi. MHP İl Başkanı Orhan Ünver, MHP Adapazarı İlçe Başkanı Hasan Pınarcı, Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Metin Ökden ve İl Genel Meclisi MHP Grup Başkanvekili Salih Okutan’da toplantıya eşlik etti. Sakarya Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, merkezde bulunan mahalle muhtarları, Güllük Mahallesi azaları ve çok sayıda vatandaş büyük ilgi gösterdi. Erdem, muhtarların sıkıntılarını ve hizmet alanları ile ilgili vatandaşın kendilerine ilettiği şikayetleri anlattı. Muhtarların ve halkın en çok SEDAŞ’tan şikâyetçi olduğunu anlatan Erdem, “Yanmayan sokak lambaları, muhtarların muhatap alınmaması, arıza servisi ve kayıp/kaçak bedeli adı altında, fatura bedelinden alınan yüzde 14’lük tutar en büyük sorunumuz. SEDAŞ tarafından süresi 10 yılı geçmiş sayaçların değiştirilmesi için vatandaştan 53 TL para tahsil ediliyor. Vatandaşlardan sürekli bu yönde şikayet alıyoruz.” dedi. Muhtarların taleplerini dinleyen Milletvekili Münir Kutluata, SEDAŞ’ın enerji üretimine yatırım değil, tahsilat yapan bir kurum olduğunu ve sadece tahsilat yapılan bir kurumun özelleştirildiğini hatırlattı. Elektriğe yapılan zammı hatırlatarak konuşmasına başlayan Milletvekili Münir Kutluata, “Her geçen gün giderek büyüyen bir enerji sıkıntısı var. Bu enerji sıkıntısı, hükümetin yanlış politikaları sonucu, daha fazla yurt dışına bağımlı hale gelmemize neden oluyor” diye konuştu. Kutluata, “ İşi sadece para tahsil etmek olan bir kurumu sattık. Özelleştirmeye biz o zamanlar karşı çıktık. Bunun haklı sebepleri vardı. Ne kadar haklı olduğumuz ortaya çıktı. SEDAŞ bu şehrin en büyük problemi ve ortak sorunu haline geldi. Herkes SEDAŞ’tan yaka silker oldu” dedi. Fatura bedeli üzerinden yüzde 14 oranında K/K bedelinin millete yapılan en büyük haksızlıklardan biri olduğunu belirten Kutluata, “Buna rıza gösterilmesi mümkün müdür? Bu millet neden bu paraları ödemeye mahkum ediliyor? Bunlar özelleştirmenin bir ürünüdür. Üç kuruşun bile hesabını yapan vatandaşımız K/K bedelini neden ödesin? Hangi adalete bu uygulama sığar? EPDK kararı olabilir. SEDAŞ’ın görevi kaybı önlemek, kaçak kullananı bulmaktır. Bu haksızlığın giderilmesi için meclis çatısı altında çalışma yapacağız. Bu konun takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim” dedi.
Anahtar Kelimeler: muhtarlarla, halkla, buluşan, milletvekili, prof, münir
Bu haber toplam 2206 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free