hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
SEDAŞ İÇİN BAŞKANDAN OLUMLU BİLGİLER‏
 

SEDAŞ İÇİN BAŞKANDAN OLUMLU BİLGİLER‏

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetim Heyeti Başkanı Mehdi Emer, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında Büyükşehir Belediyesi’nin görüşlerini almak üzere SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu Makamında ziyaret etti.

17 Nisan 2014 Perşembe 01:03
Yazdır

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Denetim Heyeti Başkanı Mehdi Emer, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyetleri hakkında Büyükşehir Belediyesi’nin görüşlerini almak üzere SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nu Makamında ziyaret etti.  Bakanlık ve SEDAŞ yöneticileri nezaket ziyaretinde yeniden Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Toçoğlu’nu  tebrik ettiler.

SEDAŞ’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından EPDK adına elektrik dağıtım faaliyetlerinin denetlenmesi sürecinde SEDAŞ’ın faaliyet alanındaki illerde üst düzey yerel yöneticileri ziyaret ettiklerini belirten  Mehdi Emer, Zeki Toçoğlu’na “Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak, SEDAŞ’ın faaliyetleri hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi öğrenmek isteriz” dedi.

Zeki Toçoğlu yapılan ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belirterek, SEDAŞ’ın son dönemde yaptığı elektrik dağıtım yatırımları ve verdiği hizmet kalitesinin arttığını belirtti.  Toçoğlu, “SEDAŞ yöneticileri burada oldukları için bunu söylemiyorum. Belediye olarak elektrik şebekesi yapım işlerinde gerekli desteği alıyoruz. Belediye olarak yapılacak hizmetler konusunda bizde desteğimizi esirgemiyoruz. Sorunların çözümü için SEDAŞ gözle görülür bir çalışma içinde.  Özellikle geçen yıl yapılan çalışmalar memnuniyet verici bir şekilde gerçekleşti. Bölge sorumluları ile ilçelerde son dönemde yine iyi bir performans sergiliyorlar. SEDAŞ’ın bu şekilde çalışmalarına devam etmesini diliyoruz.”dedi.

Mehdi Emer, SEDAŞ hakkında olumlu mesajlar aldığı için mutluluk duyduğunu belirterek, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na yaptıkları çalışma hakkında bilgi verdi. Emer, “Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü bünyesinde Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim Dairesi Şubat 2013’te yapılandırıldı. Türkiyedeki 21 Elektrik Dağıtım Şirketinin, bugüne kadar 10’unu denetledik. Her denetimi 20 kişilik bir ekiple, 3 hafta içerisinde tamamlıyoruz. 6446 sayılı Elektrik Piyasası Kanunu’nun 15. Maddesi’ne göre ihtisas sahibi kamu kurum ve kuruluşlarıyla denetim yapılması uygun görüldüğü için denetimleri, TEDAŞ’tan uzman yöneticilerle 9 ana başlık altında saha incelemesi de yaparak mevzuat kapsamında gerçekleştiriyoruz. Denetimde ele alınan ana başlıklarımız; 1-Yatırım Faaliyetleri, 2-Müşteri İle İlgili Faaliyetler, 3-İşletme ve Bakım Faaliyetleri, 4- Genel Aydınlatma Faaliyetleri, 5-Mali Konular, 6-Mal ve Hizmet Satın Alma, 7- Hizmet Kalitesi 8- Bilişim Sistemleri Altyapısı, 9-Hukuki Süreçlerdir.” dedi.  Mehdi Emer SEDAŞ’ta yapılan denetim süreçlerinin memnuniyet verici şekilde ilerlediğini ifade etti.

Anahtar Kelimeler: enerji, tabii, kaynaklar, bakanlığı, denetim, heyeti
Bu haber toplam 2465 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free