hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 28.05.2020 Tarih ve 2020/46 Nolu Kararı Uzaktan Eğitim ve Sınav Süreçleri Hakkında Öğrencilerin Soruları Yanıtlandı İl Hıfzısıhha Kurulu 26.05.2020 Tarih ve 2020/45 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
 
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
 
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
SEDAŞ CEO’SU SAKARYA MİLLETVEKİLLERİNE RAPOR SUNDU
 

SEDAŞ CEO’SU SAKARYA MİLLETVEKİLLERİNE RAPOR SUNDU

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) CEO’su Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, TBMM’de Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ayşenur İslam’ı makamlarında ziyaret ederek, SEDAŞ’ın Sakarya ve İlçelerindeki şebeke yatırımları, kapasite artışı, yenileme ve bakım onarım çalışmaları hakkında hazırladıkları kapsamlı raporu sundular.

17 Haziran 2013 Pazartesi 06:49
Yazdır

Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) CEO’su Bekir Sami Güven ve Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, TBMM’de Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün ve Ayşenur İslam’ı makamlarında ziyaret ederek, SEDAŞ’ın Sakarya ve İlçelerindeki şebeke yatırımları, kapasite artışı, yenileme ve bakım onarım çalışmaları hakkında hazırladıkları kapsamlı raporu sundular.
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve Sakarya Milletvekili Av. Ayhan Sefer Üstün ile Sakarya Milletvekili Ayşenur İslam, yapılan nezaket ziyaretinden ve SEDAŞ yönetiminden Sakarya'da yapılan çalışmaları içeren, somut bilgilerle hazırlanmış bir rapor almaktan memnuniyet duyduklarını belirttiler.
SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ’taki yeni yapılanmadan söz ederek, bu kapsamda arıza bakım onarım hizmetlerinde yeni birimler açıldığını, Türkiye’de tüm elektrik dağıtım şirketleri içinde bir ilkin gerçekleştirildiğini ve 954 yüklenici personelin şirket bünyesine alınacağını, yatırım miktarının bu yıl 101 milyon TL olarak revize edildiğini söyledi. 2011-2015 döneminde toplamda 384 Milyon TL yatırım yapılacağını ifade eden Güven, hizmet kalitesinin arttırılması için SEDAŞ araç parkının güçlendirildiğini, müşteri memnuniyeti açısından, emekli, dul, yetim, malul, şehit, gazi, sakat maaşı alanlara son ödeme gününü belirleme imkanı sağlandığını da hatırlattı.
Güven, SEDAŞ’ın 2012 yılı ilk yarısında toplamda 11 ilçede toplantı yaptığını ve bu toplantılarda 14 ilçenin mahalle ve köy muhtarları olmak üzere toplamda 600 civarında muhtar ile bir araya gelindiğini belirtti. Taleplerin sahada incelendiğini ve yapılan tespitlere ayrı ayrı raporda yer verildiğini ve yapılan ya da yıl içinde yapılacak çalışmaların da belirtildiğini ifade eden Bekir Sami Güven, muhtarlara programlı enerji kesintileri ve yapılan çalışmalar hakkında, cep telefonlarından SMS yoluyla bilgi verildiğini ifade etti.
Güven, Elektrik Piyasası Kanunu’nun 30 Mart 2013 itibariyle değişmesi sonucunda sayaç mülkiyetinin elektrik dağıtım şirketine geçmesi yönünde düzenleme yapıldığını ve sayaç değişimlerinin durdurulduğunu, sayaç arızası gibi zorunlu durumlarda ücretsiz olarak değişim yapıldığını ancak bu konuları düzenleyen bir yönetmeliğin çıkarılmasının beklendiğini anlatarak, kayıp kaçakla etkin bir mücadele verildiğini ve SEDAŞ’ın, Türkiye’deki ortalama kayıp kaçak oranının yarısı kadar bir orana sahip olduğunu ve bu oranın 2012 sonunda yüzde 7,3 olduğunu belirtti.
Milletvekilleri, Ayhan Sefer Üstün ve Ayşenur İslam, SEDAŞ’ın kayıp kaçak oranının EPDK’nın verdiği hedef kayıp kaçak oranının altında olmasının sevindirici olduğunu belirttiler.
SEDAŞ’ın çalışmalarını, yapılan toplantı sonrasında da izlemeye devam ettiklerini belirten milletvekilleri, kendilerine sunulan çalışma raporunu da dikkatle incelediler. SEDAŞ yetkililerine sorular sorarak ayrıntılı şekilde bilgi alan Milletvekilleri, makamlarında yapılan bilgilendirme ve rapor sunumu nedeniyle, SEDAŞ yöneticilerine ayrı ayrı teşekkür ettiler ve daha öncesinde yapılan toplantının faydalı olduğunu ve sonucunda olumlu gelişmeler yaşandığını görmekten de memnun olduklarını ifade ettiler.
Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, görüşme sırasında, “Sizlerin Müşterilerinizin talepleriyle ilgili aldığınız önlemleri ve yeni birimlerinizi açtığınızı görmek, yeni yapılanmanızı oluşturarak sorunları hızla ele aldığınızı ve yatırımlarınızı gerçekleştirdiğinizi, muhtarlarımızla bir araya gelerek etkin bir iletişim sağlamanızı da izlemek memnuniyet verici” dedi.
Milletvekili Ayşenur İslam da, “Yılsonuna kadar gerçekleşecek yatırımlarınızla daha da olumlu gelişmeler sağlayacağınıza inanıyoruz. Çalışmalarınızı yakinen izliyoruz. Daha öncesinde yapılan toplantının da olumlu gelişmelere katkı sağladığını görüyoruz. Yapılan çalışmalar ve planlamalarınız için tüm yöneticileriniz ve personelinizi tebrik ediyor, vatandaşlarımızın en iyi hizmeti alması açısından SEDAŞ’ın başarılı performansının devamını diliyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, elektrik, dağıtım, sedaş, ceo’su, bekir
Bu haber toplam 3204 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free