hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
SEAH ACİL SERVİSİNE BİR AYDA 60 BİN HASTA GELDİ
 

SEAH ACİL SERVİSİNE BİR AYDA 60 BİN HASTA GELDİ

Sakarya’da 2016 yılının ilk ayında 60 bin 273 hasta, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Acil Servisinde sağlık hizmeti aldı.

29 Şubat 2016 Pazartesi 18:35
Yazdır

Sakarya’da 2016 yılının ilk ayında 60 bin 273 hasta, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Acil Servisinde sağlık hizmeti aldı.
ACİL SERVİS’TE İNCELEME
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SEAH) Acil Servisi’nde incelemelerde bulundu. Sağlam, acil servisteki işleyişi yerinde incelerken sağlık hizmeti alan vatandaşlarla da yakından ilgilendi. Anlık gelişen hastane ziyaretlerinde tespit edilen eksiklik ve aksaklıkların giderilmesini amaçladıklarını dile getiren Sağlam, güvenlik biriminden de bilgi aldı.
KALABALIK UYARISI
Acil servise gelen bir hastanın yanında ortalama en az 2 kişinin de hasta yakını olarak geldiğine dikkat çeken Sağlam “Bu durum acil servisimizin gereksiz bir kalabalıkla karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Hayati müdahalelerin yapıldığı alanlara da hasta yakınlarının giriş çıkış yapması doktorlarımızın ve sağlık personelimizin çalışmasına olumsuz etki ediyor. Herkesin bu konuda duyarlı olması ve acil servislerimizde hastaların haricinde gereksiz kalabalıklar oluşturulmamasını rica ediyoruz. Bu konuda güvenlik görevlilerinin uyarılarına uyulması hasta bakımı yönünden faydalı olmaktadır.” diye konuştu.
HASTA YOĞUNLUĞU
SEAH Acil Servisi’nin ilimizin en yoğun acil servisi olduğunu hatırlatan Doç. Dr. Sağlam,
acilde bu yılın ocak ayında 60 bin 273 hastaya hizmet verildiğini kaydetti. Sağlam “Ocak ayında SEAH Acile 33 bin 927 hasta başvururken, SEAH’a bağlı Kadın Doğum ve Çocuk Bölümü Acil Servisi’nden ise 26 bin 346 kişi hizmet aldı. Kış aylarının sert geçmesi ve solunum yolu enfeksiyonlarında yaşanan artışla acil servislerdeki hasta sayılarında da geçen yıla oranla yüzde 50’lere varan artış olduğu gözlendi. Acil servislerdeki yoğunluk şubat ayının ilk haftasında da kendini gösterdi. Şubat ayının ilk haftasında SEAH Acil Servisi’ne 12 bin 38 hasta acil sağlık hizmeti almak için başvurdu.” dedi.
YATIŞ İŞLEMLERİ
Acil serviste yatış verilen hastaların yatış işlemlerinin hızlandırılması konusunda talimat veren Genel Sekreter Sağlam “Hastalarımız ve yakınlarından yatış işlemlerinin uzun sürdüğü yönünde şikayetler alıyoruz. Bu konuda acil servisimizde belli bir standart var. Yatışı yapılacak hastanın işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılması ve servise alınması gerekiyor.” şeklinde konuştu. Sağlam, acil servisin ardından hastane içerisindeki kantinde de incelemelerde bulundu. Satılan ürünlerin fiyatlarını kontrol eden Sağlam, hastane gibi insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde özellikle çay kahve gibi çok tüketilen içeceklerin fiyatlarının uygun olması gerektiğini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya’da, 2016, yılının, ayında, bin, 273
Bu haber toplam 2571 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free