hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sağanak yağış uyarısı Bilgisayardan telefona dönüşüm yaşadık Büyükşehir Aralık Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. SASKİ ilkleri hayata geçirmeye devam ediyor Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım Ülke de Sakarya da yanıyor! Mesleki Eğitimde Sakarya İli Başarısı Büyükşehirle 9 bin öğrenci yazarlarla tanıştı Yılın son meclisi toplanıyor Lider Bayrampaşa'dan Mutlu Dönüyor.1-0
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
Dükkan54 ile Sakaryaspor’a hep birlikte destek olalım
 
Ülke de Sakarya da yanıyor!
Ülke de Sakarya da yanıyor!
 
Lider Bayrampaşa'dan Mutlu Dönüyor.1-0
Lider Bayrampaşa'dan Mutlu Dönüyor.1-0
 
ADATIP SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BASKETTE HAFTAYI KAYIPLA KAPADI.70-91
ADATIP SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BASKETTE HAFTAYI KAYIPLA KAPADI.70-91
Sapanca MYO kanseri yendi
 

Sapanca MYO kanseri yendi

SAÜ Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında ‘Dünya Kanser Haftası’ dolayısıyla hazırladığı “Pembeleşen Hayatlar’ isimli, dört etkinlikten oluşan projenin sonuncusu Sapanca SGM’de yapılan konferansla tamamlandı.

5 Nisan 2018 Perşembe 23:45
Yazdır

Sapanca MYO kanseri yendi

 

SAÜ Sapanca MYO Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin sosyal sorumluluk yönetimi dersi kapsamında ‘Dünya Kanser Haftası’ dolayısıyla hazırladığı “Pembeleşen Hayatlar’ isimli, dört etkinlikten oluşan projenin sonuncusu Sapanca SGM’de yapılan konferansla tamamlandı.

 

Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi’nde yapılan konferansa, Sapanca Belediye Başkan Yrd. Özcan Yavuz, Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Arzu Ayan Bostancı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, İlçe Müftüsü Fatih Çelik, KANSERDER Başkanı Nihal Akar, Sapanca Meslek Yüksekokul Halkla İlişkiler Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Servet Sezgin, Öğretim Görevlisi Serpil Çiğdem ile davetli konuşmacılar; Op. Dr. Kubilay Gündoğdu, Doç. Dr. Cemil Bilir, Dr. Şebnem Güleryüz katıldı.

“PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

Kanser hastalığı, erken tanı ve beslenme yöntemleri ile katılımcıların bilgilendirildiği konferansın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Özen, toplum sağlığını tehdit eden kanser hastalığına dikkat çeken bu projenin 4 aşamasını da başarı ile gerçekleştirirken Sapanca Belediyesi, İl Sağlık Müdürlüğü, KANSERDER ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte farkındalık yaratmaya çalıştıklarını kaydetti. Özen, konuşmasının devamında Sapanca için çok faydası olacağına inandığı Medya ve İletişim Programının önümüzdeki eğitim-öğretim yılında Yüksekokul bünyesinde açılacağının müjdesini de verdi. Özen, bu tip projelerin etkisinin, dolayışla faydasının daha fazla olacağını belirterek proje ekibi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Hocalarına ve öğrencilerine, katkı veren kurum ve kişilere teşekkür etti.

SAPANCA BAŞARDI

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü ise, kurum olarak projenin başından beri takipçisi olduğunu bu tip projelerde akademisyenler, öğrenciler, sivil toplum kuruluşları ve halkın birlikte hareket ettiğini, Sapanca Belediyesi’nin destek vererek başarının yakalandığı dile getirdi. Öğütlü, böylece mutluluğun yakalandığını ve bu farkındalıkla “biz bu hastalığı erken tanırız” tespitinde bullundu.

KANSERDER Başkanı Nihal Akar, bu gibi etkinliklerin farkındalık yaratmak adına çok etkili olduğunu, erken tanı için harekete geçirdiğini ve onları motive ettiğini dile getirerek etkinliği düzenleyen Sapanca Meslek Yüksekokulu Bölüm Başkanı Servet Sezgin ve öğrencilerine, Sapanca Belediye Başkanlığına, İl Sağlık Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşlarına çok teşekkür etti.

KANSERDE ERKEN TANI ÖNEMLİ

Konferansa konuşmacı olarak katılan Op. Dr. Kubilay Gündoğdu sunumunda, erken tanının önemine dikkat çekerek, meme kanserinin belirtileri, seyri ve alınması gereken önlemler hakkında bilgiler verdi.

Dr. Şebnem Güleryüz konuşmasında, beslenme türü ile kanserin doğrudan ilişkisine dikkat çekerek, gıdalarımıza dikkat ederek kanser riskini azaltacağımızı ve hatta yenebileceğimizi vurguladı. Hangi gıdaları almamız yada yemememiz konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

Doç. Dr. Cemil Bilir, kanser hastalığı tanısı ve kanser ile ilgili istatistiki bilgiler vererek Sakarya’da kanser vakalarının artış olduğunu, geçtiğimiz sene 30 bin kişide kanser gözlendiğini belirterek, daha fazla gezici tanı aracına ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

PLAKET VE TEŞEKKÜR BELGESİ

Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı olarak ‘Pembeleşen Hayatlar’ projesinde emeği geçenlere ve konferansa katılanlara protokol üyeleri tarafından plaket ve teşekkür belgesi takdim edildi.Program sonunda protokol, davetliler, katılımcılar ve proje grubu öğrenciler ile birlikte ‘Hayat Bayram Olsa’ şarkısı söylenerek günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi. Hamdi YULUĞ

Anahtar Kelimeler: saü, sapanca, myo, halkla, ilişkiler, tanıtım
Bu haber toplam 1220 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free