hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi Unutmayı unutturan kurs SGM’de Vatanına ve bayrağına sevdalı bir milletiz Sakarya muhtarların gayretleriyle daha da yükselecek Hep birlikte Sakaryaspor’un etrafında kenetleneceğiz Mavi Bayraklı plajların sayısı artacak KURBANLIK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ Coşkun:15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili bir basın duyurusu yayınladı. Rektör Savaşan’ın 15 Temmuz Mesajı 15 Temmuz bir şok dalgasıdır.
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi
 
Vatanına ve bayrağına sevdalı bir milletiz
Vatanına ve bayrağına sevdalı bir milletiz
 
KURBANLIK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
KURBANLIK SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ
 
Türkiye’ye örnek proje Sakarya’da hayata geçecek
Türkiye’ye örnek proje Sakarya’da hayata geçecek
‘Sakarya’da 4 ana hedefimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz’
 

‘Sakarya’da 4 ana hedefimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz’

Sakarya Gazeteciler Birliği’ne iade-i ziyarette bulunan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, yeni emniyet binasının Dörtyol’da yapılacağını açıklarken, şehrin daha güvenli hale gelmesi için de özel uygulamalar başlattıklarını ve bunun sonucunu da almaya başladıklarını ve 4 ana hedef üzerinde yürüdüklerini söyledi.

5 Şubat 2018 Pazartesi 17:50
Yazdır

İl Emniyet Müdürü Kaya SGB’yi ziyarette bulundu

‘Sakarya’da 4 ana hedefimizi

gerçekleştirmeye çalışıyoruz’

Sakarya Gazeteciler Birliği’ne iade-i ziyarette bulunan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, yeni emniyet binasının Dörtyol’da yapılacağını açıklarken, şehrin daha güvenli hale gelmesi için de özel uygulamalar başlattıklarını ve bunun sonucunu da almaya başladıklarını ve 4 ana hedef üzerinde yürüdüklerini söyledi.

Emniyet binası

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Asayiş-Narkotik ve Çocuk Şube Müdürlüklerini yürüten Tansu Yıldırım ile birlikte Sakarya Gazeteciler Birliği’ne (SGB) yaptığı iade-i ziyarette şehir adına emniyet açısından önemli sayılabilecek gelişmeleri anlattı. İlk olarak yeni emniyet binasının Maltepe Mahallesi Dörtyol mevkiinde bulunan Polisevi ve yanındaki Bayındırlığa ait 33 dönümlük alan üzerine yapılacağını belirten Müdür Kaya, “Genel Müdürlüğümüz yeri onayladı ve artık proje hazırlığına başlandı” dedi.

2 ilçeye daha

İl Emniyet Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının yanı sıra Akyazı ve Karapürçek’te de emniyet müdürlükleri binalarının projelerinin de onaylandığını belirten kaya, “Bu iki ilçemiz içinde sorun kalmadı. Kısa sürede 3 binamız için inşaatlara başlanacak” diye konuştu.

Silaha karşı önlem

Sakarya’da ikinci safhada silah kullanımı ve atılmasının çok olduğunu belirten Müdür Kaya, “Bunun için ekiplerimiz önlem almaya başladı. Son 5 yıl içinde Sakarya’da yakalanan silah  miktarına ulaştık. Hatta bazı yıllara 3’e dörde katladık. Geçen yıl içinde yakalanan silah miktarı 500’ü buldu” dedi.

Kameralı takip

Bundan sonrası için düğün ve özel günlerde silah atımının önüne geçilmesi için de kameralı takip sistemi kurulacağını ve kameralı sivil ekiplerin düğünleri izleyeceğini belirten Kaya, “Düğün sahibi de, mahalle muhtarı da hatta vatandaş bile silah atımından sorumlu olacak. Gerekirse müdahale  edebilecek. Bunun için düğünlere polis sivil olarak davetli gibi gidecek” dedi.

Yabancı denetimi

Sakarya’da çok hızlı bir yabancılaşma olduğunun belirlendiği ve bunun için emniyet olarak tedbir aldıklarını söyleyen Kaya, “Biz şok uygulamalar ile asayişi temin ederken, bir taraftan da yabancıları kayıt altına alıyoruz. Kaydı olmayanları tespit ederken Suriyeli ise kayıt altına, başka uyruklu ise gerekirse sınır dışı işlemi uyguluyoruz. Bunun için yakında Kocaeli’de bir de merkez açılacak. O zaman işimiz daha iyi olacak” dedi.

İlde ile gidiş

Yabancıların ilden ile gitmesi içinde izin alması gerektiğini ifade eden Müdür Kaya, “Bunun içinde biz terminal ve garda gerekli önlemleri aldık. İzin belgesiz seyahat izni vermiyoruz. Bunun için Göç İdaresi ile birlikte çalışıyoruz. Amacımız burada yabancıları kayıt altına alarak denaetimi kolaylaştırmak” dedi.

Hırsızlık ve uyuşturucu

Şehirde hırsızlık ve uyuşturucu mücadelesi içinde yeni bir uygulama başlattıklarını ve özellikle yakalaması bulunan hırsızlardan son bir ayda 300’ünü yakalayarak Adalete teslim ettiklerini ifade eden Müdür Kaya, “Böylelikle hırsızlığı meslek haline getirmiş sabıkalılar cezaevine girmiş oldu. Her ekibe zimmetlediğimiz sabıkalı ve yakalaması bulunan hırsızları kısa sürede ilimizden temizliyoruz” dedi.

Okullar da önlem

İkinci yarı yıl öncesinde hem asayiş hem de trafik yönünden yapılan uygulamaların okulların açılması ile servis denetimine geçildiğini belirten Müdür Kaya, “Pazartesi, Salı servisler denetimden geçecek, okul önlerinde çalışmalarımız 5 gün devam edecek. Cumartesi Pazar ise şok uygulamalar sürecek. Öğrencilerimizin huzur içinde okullara gitmeleri sağlanacak” dedi.

Gece bekçileri

Sakarya’da bir iki aya kadar 150 bekçinin merkezdeki 4 ilçede göreve başlayacaklarını söyleyen Müdür Kaya, “Eskiden olduğu gibi yine geceleri bekçilerimiz mahallerde görev yapacak. Güvenlik açısından destek olacaklar. İlk etapta polis eşliğinde sonrasında ise mahallerde ikişerli olarak sabaha kadar görev yapacaklar” dedi.

MOBESE’den ceza

Şehirde trafik yönünden gerektiği kavşakta gerektiği zaman önlem alındığını belirten Müdür Kaya, “Ancak biz MOBESE’den bir çalışma yapacağız. Hatalı park eden sürücüyü önce telefon ile uyaracağız, eğer uyarıya rağmen aracını kaldırmaz ise cezai işlemi uygulayacağız. Şehirde şok uygulamalarımız ise gece gündüz yer mefhumu olmadan sürecek. Bizim Emniyet olarak amacımız daha güvenli ve huzurlu bir şehir olmayı sağlamak. Halkımıza da bize yardımcı oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Yanınızdayız

Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, SGB Kurucu Başkanı ve Marmara Gazeteciler Federasyonu Başkanı Müjdat Çetin ile yönetim kurulu üyeleri ise basın ile polisin ortak görev yaptığını vurgulayarak, her zaman vatandaşa yönelik hizmetler açısından polisin yanında olduklarını ifade ederek, Emniyet Müdürü Fatih Kaya ile Asayiş Müdürü Tansu Yıldırım’a teşekkür ettiler.

Anahtar Kelimeler: sakarya, gazeteciler, birliği’ne, iade, ziyarette, bulunan
Bu haber toplam 1717 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1099 Birinci Haçlı Seferi'nde Haçlı ordusu Kudüs'ü ele geçirdi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free