hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi
Paris'in turistine bir şey olmuyor bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor.
 

Paris'in turistine bir şey olmuyor bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Pergeli Eyfel kulesinin merkezine koyun, 90 kilometrelik daire çizin, 7 adet nükleer santral var. Paris'in turistine bir şey olmuyor bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor.

27 Nisan 2014 Pazar 01:59
Yazdır
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Pergeli Eyfel kulesinin merkezine koyun, 90 kilometrelik daire çizin, 7 adet nükleer santral var. Paris'in turistine bir şey olmuyor bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor. Biz mahallenin delisi değiliz, doğrular varsa bizim için de doğru, yanlışlar varsa bizim içinde yanlış" dedi.

Sakarya'da bir otelde işadamlarıyla 'Değişen Enerji Politikaları ve Türkiye'nin Stratejik Konumu' toplantısında bir araya gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'de nükleer santral kurulmasıyla ilgili konuştu. Yıldız, "Türkiye diyor ki Nükleer Santral kurulması lazım, dünya tartışıyor Çernobil kazası oldu 1986'da. Dünya zıtlarla kaim ve her birisinin fırsatları ve tehditleri var. Çernobil kazası bir tehdittir, onun fırsat güvenlik sistemleri yükseltilmiştir. Çernobil kazasından sonra 144 adet nükleer santral inşa edildi dünyada 30 ayrı ülkede. Şimdi bizim çok dikkatli olmamız lazım ve oyuna da gelmeden bu işleri doğru yönetmemiz lazım. Nedir oyun, fukuşima kazası oldu. Bu bir tehdittir ama fırsatlar için yine güvelik duvarları arttırıldı. Bize diyorlar ki turist zarar görür, pergeli Eyfel kulesinin merkezine koyun 90 kilometrelik daire çizin 7 adet nükleer santral var. Paris'in turistine bir şey olmuyor bizim Akkuyu'daki turiste bir şey oluyor. Biz mahallenin delisi değiliz, doğrular varsa bizim için de doğru, yanlışlar varsa bizim içinde yanlış. Çifte standardı artık Türkiye yutmuyor" dedi.

Türkiye'deki siyasi istikrar konusunda da açıklamalarda bulunan Bakan Yıldız, "17 Aralık hangi gerekçeyle olursa olsun Türkiye'nin istikrarını bozma girişimidir. Ve Türkiye'nin istikrarını korumaya memur, korumaya borçlu yalnızca bu ülkeyi yöneten insanlar değildir. Sivil Toplum Örgütleri'dir, sanayicilerdir. Biz kazandığımız parayı, büyüttüğümüz Türkiye'yi yalnızca AK Parti'ye oy verenlere dağıtmıyoruz. 77 milyona dağıtıyoruz. Edirne'den Kars'a Sinop'tan Hatay'a varıncaya kadar. Şimdi Türkiye öyle bir bölgede enerji sektörünü yönetmeye kalkıyor ki. Tunus, Libya, Cezayir kısmen, Mısır, Suriye, Irak, İran şimdi Ukrayna bakın çevremize her tarafta siyasi istikrarsızlık var. Bunun merkezine Türkiye'yi koyacaklardı, müsaade etseydik. Hangi gerekçeyle geliyor olursa olsun, sonucu siyasi istikrarsızlık olan bir konunun o gerekçeleri doğru gerekçeler değildir. Her zaman söylüyoruz bu ülkelerdeki yapılacak bir siyaset mühendisliği, bir yapı değişikliği hiçbir yolsuzluğu, hiçbir usulsüzlüğü makul hale getirmez. Bu kesin doğru olan bir cümle. Ama hiçbir usulsüzlük ve yolsuzluk ta o ülkenin bütün yapısını değiştirmek için yapılması gereken siyaset mühendisliğini hiç ama hiç makul hale getirmez. Bu yapılmak istendi" şeklinde konuştu.
Anahtar Kelimeler: enerji, tabii, kaynaklar, bakanı, taner, yıldız
Bu haber toplam 2534 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free