hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehit yakınları ve gazilerimizin her zaman yanındayız Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörü Sakarya’dan dünyaya açılacak TEKNOFEST’e Bilsem Damgası STMF Dekanlığında Devir Teslim Derse Yazılmalarda İlk Bölüm Tamamlandı ÖZKOÇ: “BİRLİĞİMİZE KAST EDENLERİN HEDEFİ;KILIÇDAROĞLU” Okul Geçit Görevlileri Kimlik Kartlarını Aldılar Şehrin yeni laboratuvarında sona doğru Ahiler beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörü Sakarya’dan dünyaya açılacak
Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörü Sakarya’dan dünyaya açılacak
 
ÖZKOÇ: “BİRLİĞİMİZE KAST EDENLERİN HEDEFİ;KILIÇDAROĞLU”
ÖZKOÇ: “BİRLİĞİMİZE KAST EDENLERİN HEDEFİ;KILIÇDAROĞLU”
 

Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
 
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
ÖZKOÇ'TAN SAKARYA KÖYLÜSÜNE SÖZ
 

ÖZKOÇ'TAN SAKARYA KÖYLÜSÜNE SÖZ

ÖZKOÇ'TAN SAKARYA KÖYLÜSÜNE SÖZ - MAZOT 1,5 TL OLACAK - ONLAR AŞINIZA EKMEĞİNİZE GÖZ KOYANLARDIR, CHP İSE ÇİFTÇİDEN YANADIR

20 Mayıs 2015 Çarşamba 22:10
Yazdır

ÖZKOÇ'TAN SAKARYA KÖYLÜSÜNE SÖZ

- MAZOT 1,5 TL OLACAK

- ONLAR AŞINIZA EKMEĞİNİZE GÖZ KOYANLARDIR, CHP İSE ÇİFTÇİDEN YANADIR

- KÖYLERİMİZ YENİDEN KÖY OLACAK

- ÇİFTÇİMİZİN SİGORTA PRİMLERİNİ HAZİNE ÖDEYECEK

- AKOVA VE PAMUKOVA DÜNYANIN EN ÖNEMLİ TARIM MERKEZLERİ ARASINA GİRECEK

 

 

CHP Sakarya Milletvekili ve 1'inci sıra Milletvekili adayı Engin Özkoç, "Çiftçimizin üretim amaçlı olarak kullandığı mazotun litresini 1,5 liraya düşüreceğiz. Onlar yatlarına gemilerine, gemiciklerine mazotu 1,2 liradan veriyorlar. Biz, 'Çiftçiye 1,5 liradan vereceğiz' deyince itiraz ediyorlar. Onlar pırlantadan, inciden yakuttan KDV'yi, ÖTV'yi kaldırıyorlar, biz 'Çiftçinin kullanacağı mazottan kaldıracağız ve fiyatını 1,5 TL'ye düşüreceğiz' deyince "Kaynak nerede?' diye bağırıyorlar" şeklinde konuştu.

ONLAR AŞINIZA EKMEĞİNİZE GÖZ KOYANLARDIR

Özkoç, CHP Sakarya Milletvekili Adayı Ayhan Bal, CHP Hendek İlçe Başkanı Reyhan Azak ve parti yöneticileri, seçim çalışmaları kapsamında Hendek’in Şeyhler Köyü’nü ziyaret etti.

Özkoç, burada, CHP'nin tarım politikalarını ve köylere yönelik projelerini anlattı.

"Çiftçimizin üretim amaçlı olarak kullandığı mazotun litresini 1,5 liraya düşüreceğiz" sözü veren Özkoç, "Onlar, bu zalim iktidar, yat sahibinden, gemicik sahibinden yana; CHP köylüden, çiftçiden yanadır. Onlar çiftçimizin aşına, ekmeğine göz koyanlardır; CHP, aşınızı ekmeğinizi çoğaltmaktan yanadır" dedi. Özkoç'un değerlendirmeleri özetle şöyle:

KÖYLER YENİDEN KÖY OLACAK

“Öncelikle Büyükşehir statüsündeki illerde, köylere tüzel kişiliklerini yeniden kazandıracağız. Yani köylerimiz yeniden köy olacak; yoluyla, ulaşımıyla, okuluyla, sağlık ocağıyla, yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarının karşılanmasıyla köylerimizi yeniden bayındır kılacağız.

Mera alanlarını ıslah edecek, meraların amacının dışında kullanılmasına izin vermeyeceğiz. Mera yönetim birliklerini etkinleştirecek, yem bitkisi ekimlerini tamamlayacak ve meraları kullanan çiftçilerin eğitimlerini gerçekleştireceğiz. Meraları özel mülkiyet olmaktan çıkaracağız.

SİGORTA PRİMLERİNİ HAZİNE ÖDEYECEK

Siz çiftçilerimiz, Mustafa Kemal'in dediği gibi 'Milletimizin efendisi' olan eli öpülesi kardeşlerimiz, kızınız, oğlunuz, torununuz tarım sektöründe mi çalışıyor? Merak etmeyin, onların sosyal güvenlik primlerini 30 yaşına kadar Hazine'den karşılayacağız.

Teşvik edilecek tarım ürünlerini bir yıl önceden açıklayacağız. Tarım desteklerinde ve hibelerde doğal ve organik tarıma dönük üretim faaliyetlerine öncelik vereceğiz.

Başka geliriniz mi yok; hane başına, asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacağız.

ÜRETTİKLERİNİZİ DOĞRUDAN SİZ SATACAKSINIZ

Ürettiniz, ürettiğinizi nasıl satacaksınız? Aile işletmeleri ve küçük çiftçilerimizin ürünlerini doğrudan tüketicilere satmalarını sağlayacak düzenlemeleri yapacağız. Merkez birlikleri yoluyla kurulacak zincir marketler aracılığıyla, tarımsal ürünlerin tüketiciye ulaştırılmasını, esnaf ve sanatkarların ulusal zincirlerle rekabet edecek güce kavuşmasını sağlayacağız.

OVALARIMIZI KORUYACAĞIZ

Sakarya sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da en verimli ovaları arasında adları geçen Akova ve Pamukova'ya sahip. Ancak bu iki bereketli ova, doğru kullanılmıyor.

Türkiye'nin ve Ortadoğu'nun gıda talebinin önemli bir bölümünü karşılayabilecek, Sakarya'nın ekonomik kalkınmasının öncüsü olabilecek ovalarımızı, plansız sanayileşme ve kentleşmeye kurban ediyoruz. Yanlış teşvik uygulamalarının sonucu olarak ovalarımızı öldürüyoruz. Buna izin vermeyeceğiz, Akova ve Pamukova'yı koruyacağız, dünyanın en önemli tarımsal üretim merkezlerinden biri haline getireceğiz.

Anahtar Kelimeler: özkoçtan, sakarya, köylüsüne, söz , mazot, olacak
Bu haber toplam 1695 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free