hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
ÖZKOÇ, SOYLU'NUN SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİ
 

ÖZKOÇ, SOYLU'NUN SÖZLERİNİ DEĞERLENDİRDİ

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “İçişleri Bakanlığı koltuğunu henüz devretmemiş olan Süleyman Soylu’nun Mehmetçiklerimizi, evlatlarımızı, yüreklerimizi ayırmaya kalkan çıkışı kişisel midir, yoksa Cumhurbaşkanının, hükümetin talimatıyla mı yapılmıştır? Derhal açıklığa kavuşturulsun” çağrısı yaptı.

2 Temmuz 2018 Pazartesi 22:17
Yazdır

CHP Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, “İçişleri Bakanlığı koltuğunu henüz devretmemiş olan Süleyman Soylu’nun Mehmetçiklerimizi, evlatlarımızı, yüreklerimizi ayırmaya kalkan çıkışı kişisel midir, yoksa Cumhurbaşkanının, hükümetin talimatıyla mı yapılmıştır? Derhal açıklığa kavuşturulsun” çağrısı yaptı.

Özkoç, 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nin ardından TBMM'ye gelerek kaydını yaptırdı, ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“SOYLU’NUN BU SÖZLERİ ÇOK TEHLİKELİ”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, CHP il başkanlarının şehit cenazelerine alınmaması yönünde valilere verdiği talimatın sorulması üzerine Özkoç, şu değerlendimeyi yaptı:

“Soylu’nun bundan önce yaptığı açıklamaların da hiçbirini tasvip etmedik. Çünkü bu tamamen ayrıştırıcı, kendi liderine oynayan, kendi bulunduğu makam ve pozisyonu korumakla ilgili bir görüş beyanıydı. Şimdiki ise çok tehlikeli bir şey. Türkiye'nin İçişleri Bakanlığını daha devretmemiş bir kişinin Türkiye'yi tamamen kamplaştıracak, hatta birbirine düşürecek, bir iç savaşı dahil körükleyecek anlamda, CHP'lileri şehitlerin cenazesine almayın sözü çok kaygı verici. Hatta bu, onun da ötesinde Türkiye'deki bundan sonraki siyasi gelişmenin tablosunu gösteren bir sözdür. 'Biz bu siyasi yarışın sonucunu hazmedemedik, Meclisteki çoğunluğumuzu, milletvekili üstünlüğümüzü kaybettik, bir siyasi partinin görüşüyle, desteğiyle ayakta durabileceğiz, buna tahammül edemiyoruz. Bunun sebebi, bizi bu yarışta, bu noktaya getiren CHP'dir. İYİ Parti'yi biz yarışa sokmayacaktık, karşımızda ittifak kurdurmayacaktık. Ama CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti bir ittifak kurdular, bizim karşımızda başarı elde ettiler, buna tahammül edemeyiz, bunu bedelini ödeteceğiz' diyerek, siyasi bir hırsla bir yol haritası çizilmiştir. Bu Türkiye için çok tehlikelidir."

“SAĞDUYUYLA HAREKET ETMEK İSTİYORUZ”

Şehitler konusunda, Türkiye'nin ve milletin geleceği konusunda ayrımcılık yapan, kamplara bölen bu anlayışın Türkiye'nin yararına olmayacağını vurgulayan Özkoç, "Süleyman Soylu, kendisine yakışan, kendisinden beklediğimiz, bağımsız bir çıkış mı yapmıştır, yoksa şu anda Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanlığında oturan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile bu anlamda partisi, kendisine böyle bir talimat mı vermiştir?" diye sordu.


Özkoç, bunun bir an önce açıklığa kavuşturulması gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Hem Sayın Erdoğan'ın, hem hükümet yetkililerinin bu konuda açıklama yapması gerekiyor. Ya 'Hayır bu doğru değildir. Türkiye, böyle yönetilemez. Yapılan fevri bir çıkıştır, bizimle hiçbir alakası yoktur' diyecekler ya da o kişinin, bu söyleminin arkasında olup olmadıklarını söyleyecekler. Biz de Türkiye'de hepimiz, tüm sivil toplum örgütleri, her siyasi görüşten olanlar, bunun karşısında nasıl pozisyon alacağız, onu belirleyeceğiz. Sağduyuyla hareket etmek istiyoruz, fevri çıkış yapmak istemiyoruz. Umut ediyoruz ki Cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturan kişi ve hükümetin, şu anda kurulacak olan hükümetin veya AKP'nin görüşü değildir. Bir kişinin fevri çıkışıdır, o zaman raylar yerine oturur, siyasi mücadele devam eder. Eğer böyle olmazsa pozisyonumuzu ona göre alacağız.”

“DEVLETİN İTİBARINI YOK EDERSEK, HEPİMİZ KAYBEDERİZ”

Bir gazetecinin “Hayati Yazıcı, Soylu’nun sözlerini yetkili organlarımızda değerlendiririz dedi. Biz, bu sözlerden sanki hükümetin haberi yokmuş gibi algıladık. Siz nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki sorusu üzerine de Özkoç, şöyle konuştu:

“Ben öyle olmasını ümit ediyoruz, arzu ediyorum, öyle olması konusunda korkunç bir isteğim var. Çünkü koskoca Türkiye Cumhuriyeti, 100 yıllık Cumhuriyetin bir devlet anlayışı var, duruşu var, bu duruşun temelini sarsarsak, devletin itibarını yok edersek hepimiz kaybederiz.

Süleyman Soylu konusunda bir an önce oturup karar almaları ve milletimizi ayrıştıracak, karşı karşıya getirecek bu söylemine karşı açıklama yapmaları gerekiyor.

“MEHMETÇİK, MEVZİDE ARKADAŞIM HANGİ PARTİDEN DİYE Mİ DÜŞÜNÜYOR!”


Arkadaşlar, örneğin Suriye’de askerlerimiz çarpışıyor. Mehmetçiğimiz mevzide aldı tüfeği öne fırladı, arkadaşına dönüp ‘Mehmet beni koru’ dedi. O zaman, arkadaki acaba başka bir siyasi partinin mensubu mu, AKP’li mi, MHP’li mi, CHP’li mi diye mi düşünüyor! ‘O da Mehmet, ben de Mehmet’im, o da vatanın evladı, ben de vatanın evladıyım’ diye düşünüyor. İkimiz de bu vatan için ölmeye hazırız diye öne çıkıyor. Bu noktaya varıncaya kadar düşmanlık ve nifak sokmak, Türkiye’nin geleceğini tehlikeye atmak demektir. Temelden sarsmak demektir, ateş koymak demektir, ki bunun siyasi karşılığı Divanı Harp’te yargılanmaktır.”

“DEFALARCA SÖYLEDİK; TERÖRE KARŞI HER TÜRLÜ DESTEĞE HAZIRIZ”

Özkoç, OHAL’in kaldırılması beklentisine yönelik soru üzerine de OHAL’in derhal kaldırılması gerektiğini vurgulayarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin terörle mücadeleyi yürütecek güce ve birikime sahip olduğunu söyledi.

Engin Özkoç, “Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu terörle mücadelede çok açık ve net ifadeler kullanmıştır; Meclis’te terörle ilgili alınacak her tedbire destek vermeye hazırız, bunu defalarca söyledik. Bizim için söz konusu vatansa, gerisi teferruattır” dedi.

Özkoç, başka bir soruyu yanıtlarken de toplumda yaratılan ayrışmanın kimseye kazandırmayacağını belirterek, ülkeyi yönetenlerin millete akıl ve sağduyuyla yaklaşmaları gerektiğini söyledi.

Anahtar Kelimeler: chp, grup, başkanvekili, sakarya, milletvekili, engin
Bu haber toplam 1631 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free