hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık Bambaşka bir Sakarya var AK Parti millete hizmet partisidir SATSO Meclisi TOBB Seminerlerini tamamladı SATSO ve MEM Edurotech Robot Yarışması'na hazırlanıyor Çanakkale Şehitleri ve İstiklal Marşının Kabulü Anıldı Şehit Ahmet Akyol’da Çanakkale Zaferi Programı Bu Topraklar İçin Sahnelendi Kuzey bölgemiz, Sakarya’nın yıldızı olacak Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü

Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
Sakarya’ya 17 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık
 
Bambaşka bir Sakarya var
Bambaşka bir Sakarya var
 
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
Dr. Arslan’dan Evrenköy’e namus sözü
 
SAKARYA KAMUOYUNA
SAKARYA KAMUOYUNA
ÖZGÜRLÜK YOLUNDA 400’ÜNCÜ HAFTA GERİDE KALDI
 

ÖZGÜRLÜK YOLUNDA 400’ÜNCÜ HAFTA GERİDE KALDI

Sakarya Adalet Girişimi, “Herkese Müslüman” inancıyla 8 yıldır yürüttüğü adalet ve özgürlükler mücadelesinde 400’üncü haftayı geride bırakırken, yapılan basın açıklamasında kararlılıkla devam mesajı verildi.

4 Mayıs 2013 Cumartesi 21:25
Yazdır

Sakarya Adalet Girişimi, “Herkese Müslüman” inancıyla 8 yıldır yürüttüğü adalet ve özgürlükler mücadelesinde 400’üncü haftayı geride bırakırken, yapılan basın açıklamasında kararlılıkla devam mesajı verildi.
8 yıl önce Sakarya Başörtüsü Platformu adıyla başlayan ve uzun süredir Sakarya Adalet Girişimi’yle birlikte süren adalet ve özgürlükler mücadelesi, 400’üncü hafta basın açıklamasıyla devam etti. Diriliş Saati Dergisi, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Eğitim Vakfı Sakarya Şubesi, Sakarya Dayanışma Derneği ve Vahdet Vakfı Sakarya Temsilciği’nin bileşenlerini oluşturduğu SAGİR adına basın açıklamasını okuyan Muhammed Emin Duman, “Bugün, 400 hafta önce bu meydanlarda başlayan şanlı bir direnişin canlı şahitleri olarak toplanmanın haklı onur ve gururunu yaşıyoruz. Tevhid mücadelemizin bize yüklediği bir sorumluluk olarak; tam 400 haftadır bu meydandan her türlü zulme karşı adaletin sesi olmaya, peygamberî gelenekten bizlere tevarüs eden ‘her türlü fesada başkaldırı’ vecibemizi yerine getirmeye gayret gösterdik. Bildik ve hatırlattık ki İslam, zihinleri uyutmak, alıştırmak, onları vazgeçilmezlerin kölesi yapmak için değil; özgürleştirmek, diriltmek ve Yaradan’a hakkıyla kulluk için çağrıda bulunmuştur. Bu çağrıya binlerce kez icabet ettik. Rabbimizin otoritesini tanımayan her türlü iktidara karşı, dahası onların her türlü zulmüne karşı her şekliyle mücadele ettik” dedi.
400’üncü hafta sebebiyle, “Onurlu mücadelemiz devam ediyor”, “Tevhid, adalet ve özgürlük yolunda zulme karşı omuz omuza” ve “Dünyanın tüm zalimlerine, zorbalarına müstekbirlerine karşı birleş, diren özgürleş” yazılı pankartların açıldığı eylemde, açıklamayı okuyan Duman, “Bizleri bu zamana kadar gördüğünüz gibi, bundan sonra da Rabbimizin izin verdiği ölçüde bu meydanlarda görmeye devam edeceksiniz. Zulümler son bulup, insanlık felaha erinceye kadar bu meydanda toplananlar, yekvücut olarak şahitliklerini yerine getirmeye devam edecek; hatırlatma ve tebliğ misyonunu da her fırsatta ifa edeceklerdir. Kamuoyunda estirilen tüm iyimser havaya rağmen başörtüsünün hala tüm ilköğretimlerde, liselerde ve tüm kamusal alanda yasak olduğu net bir gerçektir. Yine küresel çapta müstekbir-emperyalist güçlerle kurulan ve geliştirilen ilişkiler tam gaz devam etmektedir. Sakarya Adalet Girişimi olarak, tüm bu gelişmeler karşısında, adaletin sesi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Duman basın açıklamasını, “Bu meydanda bulunmak, bu davanın haklılığına inandığımızın en büyük kanıtıdır. Rabbimiz, salih kullar olarak bu meydanda daha nice haftalar sabır ve azimle toplanabilmeyi bizlere nasip eylesin. Bu vesile ile 400 hafta boyunca bize desteğini esirgemeyen Sakarya halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu meydanda seslendirdiğimiz mesajın yerel ve ulusal bazda halkımıza ulaşmasını sağlayan medya emekçilerine de teşekkür ediyoruz” mesajıyla sona erdirdi.

Anahtar Kelimeler: sakarya, adalet, girişimi, “herkese, müslüman”, inancıyla
Bu haber toplam 1969 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free