hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Muhtarlarımızla uyum içerisinde çalıştık Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı SATSO'da LED Teknolojisi ve Sürücü Seçimleri Eğitimi ‘Adam olun da sözünüzü tutun’ Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı Sakarya MTAL’de Ahşap Oyuncak Yapımı Kısa film çekimine gönül veren öğrencilere Durmuş’tan destek geldi Lokman Hekim’de Başarıya Ödül Minik Öğrencilerden Anlamlı Davranış Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı

Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
Yeni sebze ve meyve halinde satışlar başladı
 
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
‘Adam olun da sözünüzü tutun’
 
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
Söğütlü ‘nün Meslek Yüksekokulu Tamamlandı
 
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı
Sakaryaspor Uzatmada liderliği bıraktı
Öğretmenler gençleri bağımlılıktan koruyacak
 

Öğretmenler gençleri bağımlılıktan koruyacak

Yeşilay, 81 ilden ve KKTCden 498 formatörü, Sağlıklı Yaşam, Madde, Alkol, Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı alanında eğitime tabi tutuyor.

11 Kasım 2014 Salı 23:23
Yazdır

Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM) kapsamında, 20 milyon öğrenciyi bağımlılıkla savaş eğitiminin ulaşmasını sağlayacak Formatörlerin eğitimine Antalya?da başlandı. Türkiye?nin 81 ilinden yekün 487 ve Kıbrıs Türk Cumhuriyeti?nden de 12 formatör Sağlıklı Yaşam, Uyuşturucu Madde, Alkol, Tütün ve Teknoloji Bağımlılığı konusunda eğitime tabi tutuluyor.

?Büyük değişimler küçük bir dokunuşla başlar? sloganıyla yola çıkıldığını anlatım eden Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. M. İhsan Karaman program konusunda şu açıklamalarda bulundu: ?Bağımlılıklar dokunmadan her çocuğa bizim dokunmamız gerektiği fikriyle üstünde çalıştığımız bu programda öğretmenlere bağımlı olma riski taşıyan genci tanıma, karşı stratejiler geliştirme ve gençliği tehlikeli süreçlere girmeden koruyabilme yeteneğinin kazandırmayı hedefliyoruz. Bu çalışmamız da, kelebek etkisi oluşturarak memleketimizde topyekûn bağımlılıkla savaş seferberliğini başlatmış olacaktır.?

Yeşilay Bilim Kurulu ve konusunda profesyonel eğitimciler yönünden hazırlanmakta olan programda çocuk ve gençlerin bağımlılıklardan korunması için alınması gereken önlemler anlatılırken, çocuk ve gençlerin sosyal ve psikolojik kazanımlar elde ederek bağımlılıklara karşı dirençli bir duruma getirilmesini öngörüyor. Anaokulundan başlayarak Lise çağına kadar her ıslak grubuna hususi geliştirilmiş içeriklerle Yeşilay bilimsel kanıta dayalı yöntemlerle mektep bazlı bağımlılık savaşı programına öncülük ediyor.

Eğitimlerde okullarda görevli kılavuz öğretmenler ve branş öğretmenlerine öncelik tanınıyor. Katılımcılar ağırlıklı şekilde kılavuz öğretmenlerden oluşuyor ve çoğunluğu gönüllü. Her sektör için tasarlanan Formatör Eğitimi Programı esas hatlarıyla; TBM?yi tanıma, kendi alanlarıyla ilgili derinlemesine bilgi sahibi olma, sunum becerileri ve amaç küme özelliklerine ait eğitim ilkelerinden oluşuyor.

İlk uygulaması Gençlik ve Spor bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen TBM, başka iş ve ıslak gruplarına yönelik de hazırlıklarını tamamlamak üzere.

Yeşilay, Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı ile sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji benzeri muhtelif bağımlılıklarla ilgili şekilde bireylerde ve toplumda farkındalığın artırılması ve bu maddelerin kullanımının bilgi ve bilinçle önüne geçilmesini amaçlıyor.

Kaynak: HABER7.COM

Anahtar Kelimeler: Alkol,Sağlıklı,Yaşam,tütün,yeşilay,uyuşturucu,madde,Prof,Dr,M,İhsan,Karaman,Türkiye,Bağımlılıkla,Mücadele,Eğitim,Programı,Sağlıklı,Yaşam,Haber,
Bu haber toplam 14770 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1849 Elizabeth Blackwell, tıp diploması alan ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free