hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya şehirlerin şehridir Büyükşehirli özel sporcu bölge ikincisi Osmanlı’da saray mutfağı devasa bir yerdir Kick Boks’ta Büyükşehirli sporcular kürsüde KOBİ'lerin AB Ülkelerine İhracatında Fırsatlar ve Zorluklar SATSO'da anlatıldı Kantincilerden Dayanışma Gecesi SEDAŞ, “Stargate” projesiyle yıldızlarını seçiyor SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0 Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı Şehrin gelişimine ivme kazandıran yatırımların yanındayız
Sakarya şehirlerin şehridir
Sakarya şehirlerin şehridir
 
Kantincilerden Dayanışma Gecesi
Kantincilerden Dayanışma Gecesi
 
SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0
SAKARYASPOR:1 ELAZIĞSPOR:0
 

Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
Akçay Baraj Gölü su alınabilecek seviyeye ulaştı
Mühendislik Fakültesinde Devir Teslim
 

Mühendislik Fakültesinde Devir Teslim

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanlığına Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Alp atandı.

4 Nisan 2019 Perşembe 20:52
Yazdır

Mühendislik Fakültesinde Devir Teslim

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanlığına Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet Alp atandı.

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi dekanlığı görevini yürüten Prof. Dr. Ali Osman Ayhan, görevini düzenlenen törenle Prof. Dr. Ahmet Alp’a devretti.

Törende konuşan rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, Prof. Dr. Ali Osman Ayhan’a teşekkür etti. “SAܒde Mühendislik Fakültesi’nin aktif katkısı olmadan hiç bir şey yapılamaz” diyen Prof.Dr. Fatih Savaşan sözlerini şöyle sürdürdü: “Özellikle araştırma alanını taşıyacak ana fakültelerimizden biridir. Yaklaşık yedi aydır dekanlık görevini büyük bir özveriyle yürüten Ali Osman hocamız, bölümlerin aktif desteğini alarak eğitim ve araştırma çalıştayları düzenledi. Eğitimde kalitenin artırılmasını, sektör derslerinin devreye sokulmasını, proje fikirlerinin ortaya çıkarılmasını ve projelendirilmesini temin etti. Fakültenin idari süreçlerini de gözden geçiren ve sistematize eden hocamıza teşekkür ederiz.”

“Asli görevimiz akademisyenliktir. Ali Osman hocanın her alandaki katkısını en yüksek düzeyde sürdüreceğinden şüphemiz yok” diyen Prof. Dr. Savaşan “Ahmet Alp hocamız bayrağı devraldı. Değişen Dünya’da yenilenme ve iyileştirme çabaları sürgit devam etmeli. Hocamız bu işe hakkını verecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Prof.Dr. Ali Osman Ayhan, Fakülte öğretim üyeleri, bölüm başkanları ve idari personeline görevi boyunca desteklerinden dolayı teşekkür etti. “Hocalarımızın ve rektörlüğümüzün desteği her zaman yanımızda idi. Yaklaşık yedi aylık görevim boyunca üniversitemizin hedefleri doğrultusunda fakülte olarak yol almaya çalıştık” diyen Prof. Dr. Ali Osman Ayhan sözlerine “daha baştan dekanlığımın vekalet süresi ile sınırlı kalmasını rektörümüzden istemiştim. Ama benim görev anlayışım son dakikaya kadar ilk gün heyecanı ile çalışmayı gerektirdiğinden devir teslim törenini icra ettiğimiz şu ana kadar gayretlerimi sürdürdüm. Ahmet hocamı desteklemek fakültemizin bir öğretim üyesi olarak zaten benim görevim. Ama tecrübelerimden de istifa etmek ihtiyacı olursa istediği zaman hocamızın emrindeyim” şeklinde devam etti.

Prof. Dr. Ahmet Alp ise “Ali Osman hocamdan devraldığım görevi onda gözlemlediğim heyecan ve etkinlikte devam ettirme gayreti içinde olacağım. Elbette hocamın tecrübelerinden ve akademisyen ve çalışanlarımızın desteğinden faydalanacağım” dedi.

Mühendislik Fakültesinde gerçekleştirilen devir teslim törenine Sakarya Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut, Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Prof. Dr. Temel Gürdal, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman,  bölüm başkanları, öğretim üyeleri ve fakülte personeli katıldı.

Prof. Dr. Ahmet Alp kimdir?

1964 yılında İstanbul’da doğan Ahmet Alp, 1982 yılında Adapazarı İmam Hatip Lisesi’ni, 1986 yılında İ.T.Ü. Sakarya Mühendislik Fakültesi Metalurji Mühendisliğini bitirdi. 1987 yılında İ.T.Ü. Sakarya Mühendislik Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik hayata başlamış, 1990 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında yüksek lisans yapmıştır. 1996 yılında İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsünde doktorasını tamamlayarak doktor unvanını almıştır. 1997 yılında Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünde yardımcı doçent doktor olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında doçent, 2009 yılında profesör olmuştur.

Prof.Dr.Ahmet Alp birçok projede yürütücülük ve araştırmacı olarak yer almış, çalışmalarından yaklaşık 50 tanesi SCI-Expanded esaslı dergilerde olmak üzere 65 adet makale, 100 den fazla bildiri yayınlamıştır. TÜBİTAK, MAG, TEYDEB gibi proje hakemlikleri vasıtasıyla araştırma ve geliştirme faaliyetlerine dönük katkıları da devam etmektedir.

Prof.Dr. Ahmet Alp, 2006-2009 yılları arasında fakülte kurulu üyeliği, 2008-2011 yılları arasında,memleketi olan Pamukova’da,  Pamukova MYO’da müdürlük görevinde bulunmuştur. Sakarya Üniversitesi’nde son yıllarda ‘Atık Yönetimi, Stratejik Planlama’ görevlerinde de bulunmuş olan Prof. Dr. Ahmet Alp, halen de Etik Kurul başkanlığı, SARGEM Merkezi Laboratuvar Yönetim Kurulu üyeliği görevlerine de devam etmektedir. Kamu yararına dernekler aracılığı ile toplum ve çevre yararına yönelik faaliyetlerde de bulunmaktadır.

Araştırma alanları içinde elektrolitik metal/kompozit kaplamalar, kimyasal prosesler, cevher/atık değerlendirme, geri dönüşüm ve enerji depolama yer almaktadır. Prof. Dr. Ahmet Alp evli ve 2 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, mühendislik, fakültesi, dekanlığına, metalurji
Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free