hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Yaşar Cokun Güven Tazeledi Binlerce Kişi Tank Palet için Gar Meydanında idi İYİ Parti 20 milletvekili ile Tank Palet Mitinginde SASKİ’den açıklama Dr. Kolip: ‘Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz’ Üçbin TL'nin altındaki TV'lere 9 taksit Kur’ân-ı Kerim’le İletişim Kurmanın Anahtarları Sakarya’da Karne Heyecanı Mustafa Ak AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatını Ziyaret Etti Sigortacılık Genel Müdürü Murat Kayacı'ya kapsamlı dosya
Yaşar Cokun Güven Tazeledi
Yaşar Cokun Güven Tazeledi
 
Binlerce Kişi Tank Palet için Gar Meydanında idi
Binlerce Kişi Tank Palet için Gar Meydanında idi
 
İYİ Parti 20 milletvekili ile Tank Palet Mitinginde
İYİ Parti 20 milletvekili ile Tank Palet Mitinginde
 
Dr. Kolip: ‘Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz’
Dr. Kolip: ‘Sakarya’nın makus talihini değiştireceğiz’

Kuzeye Bir Arıtma Tesisi Daha Geliyor
 

Kuzeye Bir Arıtma Tesisi Daha Geliyor

Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Hattı projesinde çalışmaların başladığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş,

26 Temmuz 2016 Salı 02:58
Yazdır
Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon Hattı projesinde çalışmaların başladığını açıklayan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “50 milyon liralık proje ile Kocaali’ye, ilçenin tüm atıksularını en ileri teknoloji ile arıtacak bir tesis kazandırıyoruz. Proje kapsamında 121 kilometrelik kanalizasyon şebekesi ve 6 adet terfi merkezi de inşa ediyoruz. Ayrıca bu yeni projeyle Kocaali’de atıksu sorununu çözmüş olacağız. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü Rüstem Keleş, Kocaali’ye hizmet verecek olan Kocaali Atıksu Arıtma Tesisi projesinde çalışmaların başladığını açıkladı. Rüstem Keleş, “Bilindiği üzere Güneyde Pamukova-Geyve Atıksu Arıtma Tesisi’nde çalışmalarımız sona yaklaştı. Yine Kuzeyde Karasu Atıksu Arıtma Tesisini yakın bir zamanda hizmete alacağız. Şimdi ise Kocaali ilçemize bir atıksu arıtma tesisi kazandırıyoruz. Proje kapsamında 121 kilometrelik kanalizasyon şebekesi ve bir de atıksu artıma tesisi inşa ediyoruz. Toplamda 50 milyonluk yatırım ile Kocaali’nin altyapısını güvence altına alıyoruz” diye konuştu.

50 Milyonluk Dev Proje
Projenin tamamlanmasıyla Karadeniz’e atıksu karışmayacağını belirten Rüstem Keleş, “Altyapı ve içmesuyu geleceğimiz konusunda 16 ilçemizde çalışmalarımız devam ediyor.  Sakarya’yı daha yaşanabilir bir şehir haline getirebilmek için altyapı, içmesuyu ve atıksu konusunda yatırımlarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu anlamda 50 milyon liralık proje ile Kocaali’ye, ilçenin tüm atıksularını, en ileri teknoloji ile arıtacak bir tesis kazandırıyoruz. Tesisimizde şuan zemin iyileştirme çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah atıksu arıtma tesisini hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Projenin tamamlanmasıyla Kocaali’de atıksu sorunu yaşanmayacak. Böylelikle Karadeniz’in doğal güzellikleri de korunmuş olacak” ifadelerini kullandı.

121 Kilometrelik Hat
SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Ayrıca proje kapsamında 121 kilometrelik kanalizasyon şebekesi ve 6 adet terfi merkezi de inşa ediyoruz. Hattın110 kilometrelik kısmı tamamlandı. Terfi merkezlerimizin inşası devam ediyor. Mekanik sistemlerin montajı yapılacak. İlçemizde çalışmaların sürdüğü 121 kilometrelik kanalizasyon hattımız Atıksu Arıtma Tesisi’mize entegre olacak. 50 milyonluk proje ile Kocaali’de atıksu sorununu çözmüş olacağız. Atık suları en ileri teknoloji ile arıtarak ilçelerimizin doğal güzellikleri de koruyacağız. Projenin tamamlanmasıyla Karadeniz’e atıksu karışmayacak. İlçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

Anahtar Kelimeler: kocaali, atıksu, arıtma, tesisi, kanalizasyon, hattı
Bu haber toplam 1892 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 Türkiye Spor Yazarları ve Spor Kulübü Derneği kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free