hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Köpek Ölümlerine Kınama
 

Köpek Ölümlerine Kınama

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Taşkısığı Mahallesi'nde kedi ve köpeklerin öldürülmesi olayını kınadı.

23 Mart 2006 Perşembe 12:19
Yazdır
Açıklamada, sokak hayvanları konusunda herkesin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na uygun davranması gerektiği bildirildi. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Taşkısığı Mahallesi'nde görülen şüpheli kedi ve köpek ölümleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Taşkısığı Mahallesi'nde şüpheli kedi ve köpek ölümleri üzerine mahalle sakinleriyle biraraya gelerek, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almıştır. Mahalle sakinleri, kedi ve köpeklerin, içine zehir katılmış et parçalarıyla öldürüldüğünü belirtmişlerdir. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, söz konusu yöntemin son derece tehlikeli olduğu yolunda mahalle sakinlerine gereken uyarıları yapmıştır. Etrafa gelişigüzel şekilde zehirli et parçaları bırakılmasının, sadece kedi ve köpekler değil, başta çocuklar olmak üzere tüm canlı varlıklar için büyük tehlike arz ettiği belirtilmiştir. Bu sebeple 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, sokak hayvanlarıyla ilgili şikayetlerin bağlı bulunulan ilk kademe belediyelerine iletilmesi gerekmektedir. İlk kademe belediyelerinin topladığı sokak hayvanları, Büyükşehir Belediyesi tarafından rehabilite edilmekte ve yine ilk kademe belediyelerince toplandıkları yerlere bırakılmaktadır. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bu konudaki tüm çalışmalarını 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde büyük bir titizlikle yürütmektedir. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Taşkısığı Mahallesi'nde son derece tehlikeli bir yöntemle gerçekleştirildiği belirtilen kedi ve köpek ölümleri olayını şiddetle kınamaktadır" denildi.
Anahtar Kelimeler: adapazarı, büyükşehir, belediyesi, veteriner, işleri, müdürlüğü
Bu haber toplam 2777 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free