hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır Büyükşehir’den açıklama Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır Engellilere Yönelik Afet Bilinci Anlatıldı MEB Ölçme Değerlendirme Merkezi Genel Müdürü Dr. Sadri ŞENSOY’un Sakarya ziyareti Şehit Mustafa Özen’de Yerli Malı Haftası Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi İyi Bir Proje Nasıl Hazırlanır? Girişimcilik ve İnovasyon Zirvesi Düzenlendi Bayrak konut alacakları uyardı
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır
Her ağrının tedavisi farklı şekilde yapılır
 

Büyükşehir’den açıklama
Büyükşehir’den açıklama
 
Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır
Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır
 
Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi
Adapazarı Zemin Çalıştayı Düzenlendi
Köpek Ölümlerine Kınama
 

Köpek Ölümlerine Kınama

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Taşkısığı Mahallesi'nde kedi ve köpeklerin öldürülmesi olayını kınadı.

23 Mart 2006 Perşembe 12:19
Yazdır
Açıklamada, sokak hayvanları konusunda herkesin 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu'na uygun davranması gerektiği bildirildi. Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, Taşkısığı Mahallesi'nde görülen şüpheli kedi ve köpek ölümleriyle ilgili bir açıklama yaptı. Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, "Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Taşkısığı Mahallesi'nde şüpheli kedi ve köpek ölümleri üzerine mahalle sakinleriyle biraraya gelerek, konuyla ilgili ayrıntılı bilgi almıştır. Mahalle sakinleri, kedi ve köpeklerin, içine zehir katılmış et parçalarıyla öldürüldüğünü belirtmişlerdir. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, söz konusu yöntemin son derece tehlikeli olduğu yolunda mahalle sakinlerine gereken uyarıları yapmıştır. Etrafa gelişigüzel şekilde zehirli et parçaları bırakılmasının, sadece kedi ve köpekler değil, başta çocuklar olmak üzere tüm canlı varlıklar için büyük tehlike arz ettiği belirtilmiştir. Bu sebeple 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Büyükşehir Belediyesi sınırları içinde, sokak hayvanlarıyla ilgili şikayetlerin bağlı bulunulan ilk kademe belediyelerine iletilmesi gerekmektedir. İlk kademe belediyelerinin topladığı sokak hayvanları, Büyükşehir Belediyesi tarafından rehabilite edilmekte ve yine ilk kademe belediyelerince toplandıkları yerlere bırakılmaktadır. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bu konudaki tüm çalışmalarını 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu çerçevesinde büyük bir titizlikle yürütmektedir. Ayrıca Veteriner İşleri Müdürlüğümüz, Taşkısığı Mahallesi'nde son derece tehlikeli bir yöntemle gerçekleştirildiği belirtilen kedi ve köpek ölümleri olayını şiddetle kınamaktadır" denildi.
Anahtar Kelimeler: adapazarı, büyükşehir, belediyesi, veteriner, işleri, müdürlüğü
Bu haber toplam 2458 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1983 İsrail, Trablusşam'da tutuklu 6 İsrail askerine karşılık 4800 Filistinliyi serbest bıraktı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free