hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı Yurt Ücretleri Geri Ödenecek Tramvay projesi için ihale ertelendi Trafik ışıklarında ‘Evde Kal’ farkındalığı Şehrimizde gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz Zabıta ekipleri denetimlere devam ediyor İş Dünyası korona sürecinde desteklenmeye devam etmeli Sağlık Çalışanlarına Bir Destek de SAÜ'den SAÜ'de "Korona Virüs Küresel Takip Paneli" Tasarlandı
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
İl Pandemi Kurulu Toplantısı Vali Nayir Başkanlığında Gerçekleştirildi
 
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
Son Yayımlanan Genelge Valilikteki Toplantıda Ele Alındı
 
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
Yurt Ücretleri Geri Ödenecek
 

Tramvay projesi için ihale ertelendi
Tramvay projesi için ihale ertelendi
Kent Şurasının Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı
 

Kent Şurasının Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Sakarya Kent Şurası 42. Şubat ayı toplantısı yapıldı. Yapılan Kent Şurası toplantısının bu ayki konuğu CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş'ti.

26 Şubat 2014 Çarşamba 23:55
Yazdır

Kent Şurasının Şubat Ayı Toplantısı Yapıldı

Sakarya Kent Şurası 42. Şubat ayı toplantısı yapıldı. Yapılan Kent Şurası toplantısının bu ayki konuğu CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş'ti.

Sakarya Kent Şurası Şubat ayı toplantısı Erenler Seçkin Otel'de gerçekleştirildi.

Yapılan Kent Şurası toplantısına konuk olarak katılan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, projelerini şura üyelerine anlattı.

Üyelerin tamamı katıldı

Toplantıya, Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu, Prof. Dr. İsmail Çallı, Abdül Akgün,  Abdül Müttalip Özdemir,  Ahmet Çubuk,  Ahmet Erdem, Avni Akran, Azmi Gürkan, Burhanettin Kılıç, Cavit Pay, Cevat Bezek, Erdoğan Çamluyurt, Faruk Öz, Fethi Kınalı, Fethi Sarıoğlu, Gündüz Akay, Hakan Alkan, Hamdi Güler, ziraat Odası başkanı Hamdi Şenıoğlu, Hayati Özdoğan, İbrahim Balaban, İsmail User, Kamil Özkan, Kamil Tever, Kazım Aslan, Kenan Sakalıoğlu, Mehmet Çatalbaş, Mehmet Diner, Muzaffer Başer, Muzaffer Güneş, Nuri Paker, Orhan Ekinci, Osman Nuri Ürküt, Osman Özkan, Ömer Hulusi Dede, Ömer Necdet Aydemir, Özcan Başoğlu, Özcan Kırıcı,  Özcan Toplar, Sadettin Özcan, Saim Özdemir, Sait Beşir, Sami Çakan, Seçkin Tekeoğlu,  Semih Saner, Taner Başoğlu,  Tansu Uzun, Vedat Kocabıyık, Zekeriya Başoğlu ve Zeki Çelebi katıldılar.

Projelerini anlattı

30 Mart yerel seçimler nedeniyle geçen ay MHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Orhan Ünver katılarak toplantıda projelerini anlatmıştı. Dün akşam da CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ecevit Keleş katılarak, seçildiği takdirde uygulayacağı projelerini anlattı.

Çiftçiye yılda

3 depo mazot bedava

CHP Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ecevit Keleş; “ Sakarya denizi, nehri, gölleri, ormanları, dağları ve ovaları ile harika bir şehir. Sakarya'nın mevcut yönetimi organizasyonsuz. Sakarya imarı ve mevcut olmayan turizmi, sanayi ile Taraklı'sından Kocaali'sine kadar gariban ve yetimlerin mevcut olduğu istenilen paydan yeterince pay almayan bir şehir. Biz yola çıktığımız aşamada önce tarım, hayvancılık ve sanayiyi akabinde turizmi yeniden ayağa kaldıracağız. Sakarya’da önce imar planların imar tadilat maddelerinin geçmesinin önlenmesi var. Sakarya’da tarımın olmaması, Sakarya’da hayvancılığın bitmesi, Sakarya'da arazi arsanın değer kaybına uğraması bugün sonumuzu hazırlayan etkenlerden bir tanesi. Tarımı ayağa kaldırmanın yolu Sakarya’da bulunan tüm traktörlerimize Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak yılda 3 depo mazot suspanse ederek vermeyi planlıyoruz.

Aynı zamanda yetim hakkını bu konuda da insanların garibi ayağa kaldırmak için çiftçinin traktörüne mazot koyamadığı çiftçinin yeniden hareket etmesini sağlayacağız. Diyeceksiniz ki bu çok popülist bir politika, hayır bu popülist politika değil. Sakarya Büyükşehir Belediyemizin ve 16 ilçe belediyemizin ve SASKİ müdürlerini hesapladığımızda yaklaşık 12 trilyonluk yılda bir bütçe yapıyor. Sakarya’da 2 bin 2 yüz 70 tane muayeneli traktör toplam 4 bin 3 yüz tane var. Söğütlü ovasından, Ferizli ovasından, Pamukova’ya kadar traktörlerimizin tarlarda çalışmadığını çiftçimizin çok mağdur olduğunu biliyoruz” dedi.

“Fındık borsasını

Karasu'ya kuracağız”

Keleş, “Türkiye olarak dünyanın yüzde 80 fındığını üreten bir ülkede, 1900'lü yıllarda ve bugün de aynı rekolte ile dünyanın hiçbir yerinde olmayan fındığımızın fiyatını biz belirleyemediğimiz zaman, bizler burada işadamları olarak oturduğumuz zaman kimse kusura bakmasın ama benim hiçbir saygım kalmaz. Türk insanı zekidir, Türk insanı cesaretlidir, Türk insanın arkasında yeter ki halk olsun. Biz bir devrim yapacağız, bu devrim halkın devrimi olacak. Bu devrimde fındık borsasını biz Karasu'ya kuracağız. Limanımızı ve ulaşımımızı da organize edeceğiz. Trabzon’undan, Rize'sinden, Giresun’undan her taraftan duyulacak. Sadece Çine pazarlasak bizim çiftçimiz rahat edecek”

“İmar planında

mağduriyeti kaldıralım”

Keleş, “Sakarya’da yeniden planlama yapımında hiçbir insanımız imar planlarında 18 uygulaması nedeniyle mağdur olmasın. Ben hep doğruları konuşmayı severim, doğru konuşamadığımız zaman siyaset yapmayalım o zaman yöneticilik vasfı olmaz. Ankara'da planlar yapıldı. Hiç kimse itiraz edemedi. Sakarya’nın mühendisi, Sakarya’nın şehir plancısı mı kalmadı. Sakarya’nın Taraklı'nın köyünde nazım imar planı yapıyorsun, ilçe belediyenin haberi yok, köy muhtarının vatandaşın haberi yok. Askıya burada merkezde çıkarıyorsunuz. Biz geldiğimizde bunlar böyle olmayacak, biz planları halkla, muhtarlarla ve sivil toplumla yapacağız” dedi.

Hacıeyüpoğlu’ndan teşekkür

İş adamı Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu; “Davetimiz icabet ettiniz, bu nedenle çok teşekkür ediyorum. Belediye Başkanı seçilmeniz durumunda anlattığımız tarım, hayvancılık projeleriniz çok güzel, diğer projeleriniz ve özelikle imar planı ve trafik sorunu çözüm için yapacaklarınızı dinledik. Çok güzel projeler şehrin gelişmesi sorunların çözülebilmesi bizleri ziyadesi ile memnuniyet verecektir. Sizlere başarılar diliyoruz" dedi.

Sakarya Kent Şurası, Tertip Komitesi Başkanı Abbas Delen'in, şuranın flamasını Ecevit Keleş’e hediye etmesi ile toplu resim çekilmesinin ardından son buldu.

Anahtar Kelimeler: sakarya, kent, şurası, şubat, ayı, toplantısı
Bu haber toplam 2700 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free