hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Özel Donatım Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Yeni Yerinde SATSO 15. MESLEK KOMİTESİ SAHTE DETERJAN VE TEMİZLİK MALZEMELERİ İÇİN UYARDI Gençlerimize olan inancımız asla bitmeyecek Gençliğimize Güvenimiz Tamdır Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma yarışmasında büyük heyecan SEDAŞ’TAN ANINDA MÜDAHALE 2018 yılı kesin hesabı kabul edildi Söğütlü’nün yanındayız SAKARYASPOR: 4 SARIYERSPOR: 0 Üretim anlamında ülkemize en fazla katkı sunan şehirlerden biri olmalıyız.
Gençliğimize Güvenimiz Tamdır
Gençliğimize Güvenimiz Tamdır
 
Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma yarışmasında büyük heyecan
Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma yarışmasında büyük heyecan
 
SAKARYASPOR: 4 SARIYERSPOR: 0
SAKARYASPOR: 4 SARIYERSPOR: 0
 
EKONOMİ TABANLI STK'LAR TAMAMLAYICIMIZDIR İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ
EKONOMİ TABANLI STK'LAR TAMAMLAYICIMIZDIR İŞBİRLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ
KADINLAR ÖZGÜRLEŞECEK, TÜRKİYE BÜYÜYECEK
 

KADINLAR ÖZGÜRLEŞECEK, TÜRKİYE BÜYÜYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP iktidarında kadınların istihdam ve eğitim sorununu çözeceklerini belirterek, “Eğitim ve istihdam sorunu çözülmeden kadınlarımızın özgürleşmesini sağlayamayız.

13 Haziran 2018 Çarşamba 21:12
Yazdır

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili, Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP iktidarında kadınların istihdam ve eğitim sorununu çözeceklerini belirterek, “Eğitim ve istihdam sorunu çözülmeden kadınlarımızın özgürleşmesini sağlayamayız. Herkes şunu çok iyi bilmeli; kadınlarımız güçlenmeden, Türkiye gerçek anlamda büyüyemez, gelişemez” dedi.

Özkoç, diğer milletvekili adayları Mehmet Selçuk, Elif Yar, Refik Karakaş, Mehmet Bağdat, Aytül

Uşaklıgil, Gözde Nur Yıldız ile birlikte seçim çalışmalarını sürdürüyor. Dün Sapanca’da gerçekleştirilen çalışmaya, milletvekili adayları ile birlikte İl Başkanı Erdoğan Isır, Parti Meclisi üyesi Ayça Taşkent ve partililer katıldı.

Çalışmalar sırasında vatandaşların sıkıntı ve taleplerini dinleyen Özkoç, pazar filesini dolduramamaktan, ay sonunu getirememekten, evde, sokakta, iş yerinde baskı görmekten bunalan kadınlarla da sohbet etti.

Kadınların maddi manevi yaşadıkları tüm sorunları bildiklerini ve çözmeye talip olduklarını belirten Özkoç, “Size söz veriyorum, CHP iktidarında kadın güçlenecek. Dünyaya bir bakın; kadının güçlü olmadığı yerde gelişim de, büyüme de, refah da mümkün değil” dedi.

“10 YILDA, KADINA ŞİDDET 14 KAT ARTTI”

Özkoç, sözlerine şöyle devam etti:

“Kadınlarımızı ekonomik ve sosyal hayatın içine çekeceğiz. Şiddete, baskıya, zorbalığa son vereceğiz. Tüm kadınlarımız, eşit haklarla, eşit koşullarda yerini alacak.

Şiddetle mücadele, bir devlet politikası olacak. Son 10 yılda, kadına şiddet 14 kat arttı. Her gün en az bir kadın cinayete kurban gidiyor. Biz, bu şiddete, zorbalığa karşı kamu kurumları ve STK temsilcilerinden oluşan özel bir birim kuracağız. Şiddete uğrayan kadınlarımızın gizliliğini güvence altına alacak, güvenli bir ortama kavuşturulmalarını sağlayacağız.

Kadına yönelik şiddet, Türk Ceza Kanunu’nda ağır suçlar kapsamına alınacak. Haksız tahrik ve iyi hal indirimlerini kaldırılacak.

“HER KADIN, KENDİ AYAKLARI ÜZERİNDE DURACAK”

Kadınlarımızın hayatın her alanında eşit ve özgür yer alabilmesini sağlayacağız. Yalnız bu amaca hizmet edecek bir Bakanlık kuracağız; Kadın Bakanlığı. Bakanlıkta da yüzde 70 oranında kadın istihdam edeceğiz.

Kadın iş hayatında olacak.

Kadın istihdamı ve girişimciliğine yönelik teşvik ve vergi kolaylıkları getireceğiz. İşe alınan her kadının, SGK priminin dörtte 1’ini devlet karşılayacak. Firmaya ayrıca kurumlar vergisi indirimi sağlanacak. İşini kurmak isteyen kadınlarımıza teşvik vereceğiz ve kadın esnafa Gelir Vergisi indirimi uygulayacağız.

Çalışmayacak, çalışamayacak kadınlarımız için de evde yüklendikleri sorumluluk için, sarfettikleri emek için sosyal güvenlik kapsamına alacağız. Sigortalı olacaklar.

Aile Sigortası kapsamında yardım sağlayacağımız ailelerde de aylık 1000 liralık ödeme, kadının hesabına yatırılacak.

Kadınlarımızın ayakları yere basacak, kendilerini güvende hissedecekler.

“HER MAHALLEYE KREŞ AÇACAĞIZ”

Sosyal ve ekonomik hayata katılımlarını rahatlatabilmek için de her mahalleye birer kreş açacağız. Yaşlı ve engelli bakımı konusunda destek sağlamak için de gündüz bakım ve evde bakım hizmetlerinin kalitesini artıracak, ücretsiz hale getireceğiz.

Kız çocuklarımızın eğitimi, bizim için temel olacak. Evlatlarımız, her kademede eşit eğitim alacak. Kız çocuklarına burs ve yurt konusunda pozitif ayrımcılık alanları da yaratacağız. Eğitimi yarım kalan kadınlarımızın okula dönmesine yönelik özel hükümler getireceğiz.

Kadın erkek eşitliğine yönelik her sahada eğitimi önde tutacağız. Öncelikle her okulda toplumsal cinsiyet dersi zorunlu olacak. Kamuda ve özelde toplumsal cinsiyet eşitliği eğitimlerine destek vereceğiz.”

Özkoç ve milletvekili adayları, ev gezmeleri ve esnaf ziyaretleri sırasında tüm vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi, CHP’nin projeleri ve hedefledikleri Türkiye hakkında bilgi verdi.

Sapanca’daki saha çalışmasından sonra CHP’liler, akşam saatlerinde Ozanlar Mahallesi Kapalı Pazar Yerinde “Vatandaş Buluşması” gerçekleştirdi.

Anahtar Kelimeler: cumhuriyet, halk, partisi, grup, başkanvekili, sakarya
Bu haber toplam 1418 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1991 Edith Cresson, Fransa'nın ilk kadın başbakanı oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free