hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
İşletme Enstitüsünde Devir Teslim
 

İşletme Enstitüsünde Devir Teslim

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü müdürlüğüne Prof. Dr. Mahmut Akbolat atandı.

20 Ağustos 2020 Perşembe 06:31
Yazdır

Sakarya Üniversitesi İşletme Enstitüsü müdürlüğüne Prof. Dr. Mahmut Akbolat atandı.

Enstitüsü Müdürlüğü görevini yürüten Prof. Dr. Mustafa Cahit Ungan, düzenlenen törenle görevini Prof. Dr. Mahmut Akbolat’a devretti.

İşletme Enstitüsünde gerçekleştirilen devir teslim törenine Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hatem Akbulut ve Prof. Dr. Barış Tamer Tonguç, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Kahraman ve enstitü personeli katıldı.

Prof. Dr. Mahmut Akbolat kimdir?

1964 Yılında Yozgat/ Sorgun’da dünyaya gelen Mahmut Akbolat, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi sağlık idaresi bölümünde tamamlamıştır. Yüksek Lisans eğitimini Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsünde “Sağlık Hizmetlerinde Toplam Kalite Yönetimi: Turhal Devlet Hastanesi Örneği”, doktora eğitimi Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme anabilim dalı yönetim ve organizasyon bilim dalında “Türkiye Sağlık Sektöründe Rekabet Stratejileri: Hastaneler Üzerine Bir Araştırma” adlı tez çalışmaları ile tamamlamıştır.

1996 yılına kadar sağlık teşkilatında görev yapan Akbolat, akademik kariyerine 1996 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi Turhal Sağlık Hizmetleri MYO’da öğretim görevlisi olarak başlamıştır. 1998 yılından 2011 yılında kadar Sakarya Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO’da öğretim görevlisi kadrosunda görev yapmış olup; 2011 yılında Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi sağlık yönetimi bölümüne yardımcı doçent olarak atanmıştır. Aynı bölümde 2015 yılında doçent ve 2019 yılında profesör unvanını almıştır. 2011-2015 yılları arasında sağlık yönetimi bölümünde bölüm başkan yardımcılığı ve fakültede dekan yardımcılığı görevlerini yapmıştır. 2016 yılından itibaren sağlık yönetimi bölüm başkanlığı görevini yürüten Akbolat, halen İşletme Enstitüsü müdürü olarak görev yapmaktadır.

SSCI, SSC-Exp, AHCI kapsamında taranan dergilerde 8 ve diğer indekslerde taranan dergilerde 51 yayını bulunan Akbolat’ın danışmanlığında on altı yüksek lisans ve bir doktora tezi tamamlatmıştır. Ayrıca bir kitap ve 9 kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, işletme, enstitüsü, müdürlüğüne, prof
Bu haber toplam 54272 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free