hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
İlköğretim Kurumları Müdürleriyle Senebaşı Toplantısı
 

İlköğretim Kurumları Müdürleriyle Senebaşı Toplantısı

2013-2014 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, il genelindeki ilkokul, anaokulu ve ortaokul müdürlerinin katıldığı senebaşı değerlendirme toplantısı düzenledi.

26 Eylül 2013 Perşembe 03:07
Yazdır


2013-2014 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, il genelindeki ilkokul, anaokulu ve ortaokul müdürlerinin katıldığı senebaşı değerlendirme toplantısı düzenledi.

20 yeni eğitim kurumu

Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda okul müdürlerine hitap eden İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, bu yıl okullarda uygulanacak eğitim faaliyetleri ve sistemdeki değişiklikler konusunda değerlendirmelerde bulundu. Sakarya’da 803 okulda, 8 bin 508 öğretmen ve 180 bin öğrenciyle yeni eğitim yılına başladıklarını söyleyen Sandıkçı, aralarında güzel sanatlar lisesi, özel eğitim anaokulları, imam hatip ortaokulları, imam hatip liseleri, ilkokullar, ortaokullar ve liselerin bulunduğu 20 yeni eğitim kurumu açtıklarını, ayrıca bu yıl inşaatı tamamlanan 12 yeni okul binasını öğrencilerin hizmetine sunduklarını belirtti.

SBS baskısı yok

Müdürler toplantısının büyük bölümünü ortaöğretime geçiş siteminde bu yıl uygulanacak yeni düzenlemelere ayıran İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, öğrencileri SBS baskısından kurtaran yeni uygulamalar hakkında okul yönetimleri tarafından velilerin ve öğrencilerin doğru şekilde bilgilendirmesinin önemli olduğuna dikkat çekti. Yeni uygulamada ortaokul 8.sınıf öğrencilerinin 6 temel dersten girecekleri yazılı sınavlardan her dönem için birer tanesinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ortak sınav olarak yapılacağını ifade eden Sandıkçı, Kasım ve Nisan aylarında yapılacak ortak sınavlarda alınacak puanların ortalamasının yüzde 70’inin liselere giriş puanına etki edeceğini söyledi.

Sosyal faaliyetlere önem

Eğitim öğretimde ders dışındaki sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin öğrencilerin hayata hazırlanmasında çok önemli olduğuna vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı; “SBS baskısının olmadığı bu sistemde çocuklarımızın sosyal faaliyetlere daha fazla yönlendirilmesini istiyoruz. Eğitim öğretimde hepimizin ortak amacı, çocuklarımıza en iyi eğitim kurumlarını kazandırmanın yanı sıra, onları ilgi duydukları alanlarda en güzel şekilde yetiştirmektir. Eğitim lideri olan siz değerli meslektaşlarımdan, okulunuzdaki tüm paydaşları (öğrenci-öğretmen-veli-personel vb.) uğrayacakları her türlü haksızlıklara karşı korumanızı ve kollamanızı bekliyorum. Bu görevi yerine getirirken, adaletli ve doğru tüm uygulamalarınızda yanınızda olduğumu bilmenizi isterim.”dedi.

Okul-Öğretmen-Öğrenci-Veli işbirliği

Senebaşı Değerlendirme Toplantısında okul müdürlerinin çeşitli konulardaki sorularını da cevaplayan İl Milli Eğitim Müdürü Sandıkçı, okul-öğretmen-öğrenci-veli ilişkisinin en iyi şekilde yürütüldüğü eğitim kurumlarında başarının kendiliğinden geleceğini belirterek, 2013-2014 eğitim öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Anahtar Kelimeler: 2013, 2014, eğitim, öğretim, yılının, başlaması
Bu haber toplam 2554 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free