hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız” 31. MESLEK KOMİTESİ'NDEN SİLAHLI SALDIRIYA KINAMA GSM bayiinde yaşanan silahlı saldırıyı kınıyoruz ‘Sen De Kodla S@karya’ yarışması ödülleri verildi. Erken Eğitimi Seç Harekete Geç Festival Açılışı Çark Caddesi’nde G-FAST’19’da Ödüller Sahiplerini Buldu Aile Yapısındaki Değişimler Konuşuldu Eski Türklerin Kutsal Mezarları
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
 
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
 
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
 
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Fatma Şahin, görevini Ayşenur İslam'a devretti
 

Fatma Şahin, görevini Ayşenur İslam'a devretti

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, görevini AK Parti Sakarya Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam’a devretti. Teslim töreninde İslam’ın elini tutarak konuşma yapan Şahin, gözyaşlarını tutamadı.

26 Aralık 2013 Perşembe 19:27
Yazdır

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, görevini AK Parti Sakarya Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam’a devretti. Teslim töreninde İslam’ın elini tutarak konuşma yapan Şahin, gözyaşlarını tutamadı.

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI’NDA DEVİR TESLİM TÖRENİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, görevini Ayşenur İslam’a devretti.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Şahin, görevini AK Parti Sakarya Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam’a devretti. Teslim töreninde İslam’ın elini tutarak konuşma yapan Şahin, yol arkadaşı ve sevdiği kardeşi İslam’a Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını devredeceğini kaydederek, “Biliyorsunuz 12 yıl önce eşimle beraber, biz Gaziantep’te AK Parti’nin kurucusu olarak bu yola çıktık. Millete hizmet etme yolculuğuydu, çok onurluydu, çok şerefliydi. En büyük makam bu partinin bu takımın bir parçası olmaktı.

Demokrasi faziletli insanların rejimidir. Bu koltuklarda milletin koltuğudur. Bize düşen şey bu emanetin hakkını vermek, sorumluluğu yerine getirmek, oturduğun koltuktan kalkarken de şerefinle hakkını vererek kalkmaktı. Biz hep bu bilinçle, bu şuurla ben ve arkadaşlarım büyük bir gayretle çalıştık ve bize güvenen sayın Cumhurbaşkanım, sayın Başbakanım, bütün kabine üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çok genç bir bakanlığız, 2 buçuk yıllık bir bebeğimiz var bizim. İdari olarak, mali olarak, kurumsal manada çok güçlendirdik bakanlığımızı. Bu bakanlığın geleceğe dair, çok güçlü bir temeli oluştu. Bunun sürdürülebilir hale dönüşebilmesi için bu maraton koşusunda yeni bir süreci yaşıyoruz ve emaneti bu sorumluluğu bir takım ruhuyla kıymetli arkadaşıma çok sevdiğim arkadaşıma Ayşenur İslam, Sakarya Milletvekilimize vermekten büyük bir onur ve şeref duyuyorum. Hayırlı uğurlu olsun Sakarya’ya, ülkemize, kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum” değerlendirmesini yaptı.

Yola çıkarken, büyük bir aileyiz dediklerini anlatan Şahin, her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu ifade ederek şöyle konuştu:

"Bugün ben, aile bakanı olarak bırakıyorum ama ülkemin en çok büyüyen şehirlerinden birinin kadın belediye başkan adayı olarak huzurlarınızdayım. Hemşehrilerimin inşallah teveccühü ile de ilk kadın milletvekili olarak çıktığım şehrime, ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak dönmeyi çok önemsiyorum. Hizmet makamı olarak, görüyorum. İnşallah, Yüce Mevlam, o makamları nasip eder, hakkını vermeyi, sorumluluğunun altından kalkmayı, nasip eder." şeklinde konuştu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın kendileri için bir okul, aile ve ev olduğunu vurgulayan Şahin, "Evlatlarımızdan daha çok, 14 bin evladımızın yaşam kalitesini yükseltmek için çalıştık. Bir ve beraber olduk. Büyük bir takım çalışması, yaptık. Onlara, çok müteşekkir olduğumu ifade etmek istiyorum. Onlardan, helallik diliyorum."

“SAYIN BAKANIM EVLATLARIN BENİM EVLATLARIM"
Görevi devralan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, kendisi için çok değerli ve önemli bir gün olduğunu belirterek, bir bayrağın devraldığını ama o bayrağı çok yukarıda bir yerden devralındığını ifade etti.

İşlerinin çok zor olduğunu söyleyen İslam, “Allah'ın izni ve sizlerin yardımıyla ve sayın bakanımızın bundan sonraki katkılarıyla, inşallah teslim aldığımız yerden, daha yukarı çıkarmak için, elimizden gelen gayreti sarf edeceğimize, sizlerin huzurunda söz veriyorum.

Sayın bakanımız, hem Türkiye açısından hem hükümetimiz açısından ama özellikle benim açımdan çok değerli bir insan. Ülkemizin en çalışkan insanlarından biri, çok başarılı, bir bakan. Fevkalade bir insan, fevkalade bir yol arkadaşı. Onunla uzun yıllardır birlikte çalışıyoruz. Bundan sonrada böyle olacak. Güzel bir devir teslim töreni çünkü Türkiye'nin en önemli kadın bakanlarından birini Türkiye'nin ilk kadın büyükşehir belediye başkanı olarak inşallah buradan uğurluyoruz. Şerefli bir yerden, tekrar şerefli bir yere uğurluyoruz. Onun hizmetlerini biliyorsunuz. Bu bilhassa, bizim işimizi güçleştiriyor aslında. Bıraktığı esere, layık olmaya çalışacağız. Bundan sonrasını, çok daha onun ideallerine uygun bir şekilde yükselterek, devam etmeye çalışacağız. Sayın bakanım evlatların benim evlatlarım" ifadelerini kullandı.

Bakan İslam'ın bu sözlerinin ardından Şahin, gözyaşlarını tutamadı ve "Kadın bakan olunca böyle oluyor" dedi.
Konuşmaların ardından İslam ve Şahin birbirlerine çiçek ve hediye takdim ettiler.

Anahtar Kelimeler: aile, sosyal, politikalar, bakanı, şahin, görevini
Bu haber toplam 1686 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free