hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sağlık çalışanlarına SATSO Üyelerinden bir destek daha Sakarya Teknokent Ar-Ge ve Tasarım Firmalarının Kiralarında İndirime Gitti “COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı” Başvuruları Başladı Vali Nayir Kaymakamlar ile Videokonferans Toplantısı Gerçekleştirdi SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız ÖZPAŞ Marketten açıklama SATSO Yönetim Kurulu Toplantısı Online Konferansla Yapıldı İl Hıfzısıhha Kurulu 01.04.2020 Tarih ve 2020/15 Nolu Kararı İhtiyaç sahiplerine yardım eli uzatıldı
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
SAKARYA VALİLİĞİ'NDEN UYARI
 
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
Ya bu hastalık bizi alacak yada biz bu illeti Sakarya’dan söküp atacağız
 
ÖZPAŞ Marketten açıklama
ÖZPAŞ Marketten açıklama
 
 ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
ÖZKOÇ: “SAKARYA’DA DERHAL SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI İLAN EDİLMELİ”
Evlerde Yangın Güvenliği
 

Evlerde Yangın Güvenliği

Sakarya Üniversitesi Halka Açık Dersler kapsamında, Yangın Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Evlerde Yangın Güvenliği” isimli bir konferans düzenlendi.

18 Mayıs 2016 Çarşamba 00:02
Yazdır

Evlerde Yangın Güvenliği

Sakarya Üniversitesi Halka Açık Dersler kapsamında, Yangın Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Evlerde Yangın Güvenliği” isimli bir konferans düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen konferansa konuşmacı olarak katılan Sakarya üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Serhan Soyhan, yangın karşısında alınabilecek tedbirlerden, yangının nedenlerinden ve yangın yerindeki tehlikelerden bahsetti.

Konuşmasına yangın eğitiminin temel amacını anlatarak başlayan Prof. Dr. Soyhan, “Farkındalık oluşturma ve yangın önleme bilincini geliştirme, çevremizde yangın riski taşıyan tehlike kaynaklarının ortadan kaldırılması, kaldırılması mümkün değil ise etkilerini azaltılması ve meydana gelebilecek yangınlarda yangın büyümeden müdahale edebilecek şekilde eğitim verilmesi amaçlanmaktadır” dedi.

Yangın ve yanma konusu hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Soyhan, “ Yararlanmak amacı ile yakılan ateş dışında kontrol edilemeyecek zararlı hale dönüşen kontrolsüz yanma olayına yangın denir. Yanma ise yanıcı maddenin, ısı ve oksijenle birleşmesi sonucu oluşan kimyasal bir olaydır” şeklinde konuştu.

Yangını önleyici tedbirleri almaktan asla vazgeçmeyin

Yangının en çok söndürülmemiş veya söndürüldüğü zannedilen sigaralardan çıktığına vurgu yapan Prof. Dr. Soyhan, “ Yangının çıkış sebeplerinden ikincisi ise yanlış tasarlanmış ve kurulmuş elektrik tesisatlardır. Yangın konusunda bilgili olmak yetmez. Prizde unutulan elektrikli cihazdan, kapatmayı unuttuğunuz herhangi bir cihazdan büyük yangınlar çıkabilir. Bu sebeple yangına karşı daha dikkatli ve titiz olmanız gerekir” diye konuştu.

Katılımcılara yangını önleyici tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Hakan Serhan Soyhan, “Elektrik Tesisatında kullanılan tüm malzemeler TSE standartlarına uygun olmalı. Su tesisatı; yangın esnasında kullanılacak suyu sağlayacak şekilde yapılmalı. Soba ve boruları yanıcı maddelerden yeteri kadar uzakta kurulmalı, elektrikli aletler kullanıldıktan sonra kaldırılmalı ve fişler prizde bırakılmamalıdır. Yangını önleyici tedbirleri almaktan asla vazgeçmeyin” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, üniversitesi, halka, açık, dersler, kapsamında
Bu haber toplam 2307 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1924 İstanbul'da Maarif Müdürlüğü, Tevhid-i Tedrisat Kanunu gereğince medreselere el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free