hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Başkan Adayı Aydoğan Arslan’a dernek ziyaretlerinde yoğun ilgi MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ Maliye Topluluğundan Bilgi Yarışması Diş Hekimliği Fakültesi Basın Toplantısı Fen Bilimleri Enstitüsünde Devir Teslim Osmanlı-Mısır İlişkileri Ele Alındı Matematik Bölümünden Pi Günü Çıkarması SEDAŞ’TAN JENERATÖR KULLANIMI İÇİN İŞ GÜVENLİĞİ UYARISI Sakarya’nın bayramı başlıyor
MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU
MİMARLIK MÜHENDİSLİK ÇALIŞTAY SONUÇLARI BAŞKAN ADAYLARINA SUNULDU
 
ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ
ÖZKOÇ, KOLİP VE KAZAN İÇİN OY İSTEDİ
 
Birlikteliğimizle daha da güzel bir Sakarya doğacak
Birlikteliğimizle daha da güzel bir Sakarya doğacak
 
TANK PALET İÇİN 5 SAATTE 5 BİN İMZA
TANK PALET İÇİN 5 SAATTE 5 BİN İMZA
CHP’DEN OHAL EYLEMİ
 

CHP’DEN OHAL EYLEMİ

CHP Sakarya il örgütü , Olağanüstü Hal’in yedinci kez uzatılmasını protesto etmek için AKM önünde oturma eylemi düzenledi. CHP, ’OHAL değil, demokrasi istiyoruz" dedi

16 Nisan 2018 Pazartesi 23:33
Yazdır

CHP Milletvekili Engin Özkoç’un da katıldığı oturma eylemi öncesinde eylemin amacına yönelik açıklama yapan CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, “1,5 ay dediler 2 yıl oldu. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir” dedi.
15 Temmuzdaki FETÖ darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğine ülkemizin dayatıldığını ileri sürerek konuşmasına devam eden İl Başkanı Isır; “ Sivil darbe ortamında ‘evet’ demenin devletin tüm kurumları ile desteklendiğini , ‘hayır’ demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.

Ülkemiz 21 aydır OHAL ile yönetilmektedir. İlan edilişindeki amacından uzaklaşarak demokrasi ve hukuk sistemine yönelik bir saldırıya dönüşen OHAL rejimi;  insan halkalını, ifade özgürlüğünü ve her türlü protesto eylemini baskılamanın da aracı olmuştur. KHK’lar eliyle parlamento, yani halkın iradesi, gasp edilmiştir. Türkiye’yi tek tipe sokmak için sendikalar, meslek odaları ile birlikte sivil toplum kuruluşlarına yönelik operasyonların ardı arkası kesilmemiştir.

AKP iktidarının muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek, bu faşizan sınırlarını bile aşmış; sağcı-solcu, muhafazakar-sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır.” İfadelerine yer verdi.
OHAL nedir?  Diye soran ve yanıtlayan CHP İl Başkanı Isır, “OHAL 10 Ekim’de katledilen Çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL ekmeğinin peşindeki tütün üreticisine vurulan coptur. OHAL Ahmet şık başta olmak üzere hayatını FETO öle mücadeleye adamış gazetecileri zindanlara atmaktır. OHAL işçi grevlerini ertelemek, grev çadırlarına müdahale etmektir.  OHAL işlerini geri almak için ölümü göze alarak bedenini açtığa yatıran Nuriye Gülmen ve Semih Özkaça’nın ölüm tehlikesini görmeyen hükümet inadıdır. OHAL doların 4 TL’yi, Avronun 5 TL’yi aşmasıdır, Türk lirasının kaybettiği değerdir. OHAL satılan Şeker fabrikası, açlık sınırı altındaki asgari ücret, artan enflasyondur.

İlan ederken 1,5 ay bile sürmeyecek dedikleri, milleti etkilemeyecek dedikleri OHAL’in, bardağı çoktan taşırdığını da kaydeden Isır, konuşmasına şöyle devam etti; “ Bugün iktidar partisi ve yeni ortakları Türkiye’yi uçuruma adım adım yaklaştıran OHAL’ i bir kez daha uzatmanın peşindedir. Postallı darbelerle mücadele etme vaadi ile gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmiştir.

Bizim talebimiz kesindir. Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerini rehin alındığı, faşizm düzeni ortadan kalmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı erkleri yeniden, çağdaş, demokrasiler de olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidir. Sadece bu meydandan değil, Türkiye’nin 81 ilindeki ,meydanlardan Ankara’da ki saraylıları uyarıyoruz. Bizde OHAL değil, demokrasi istiyoruz.”

Anahtar Kelimeler: chp, sakarya, örgütüolağanüstü, hal’in, yedinci
Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1903 Beşiktaş Jimnastik Kulübü kuruldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
şevki
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free