hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Cerrahoğlu: “Eğitim ve öğretim Sistemi insan yetiştirmek için vardır”
 

Cerrahoğlu: “Eğitim ve öğretim Sistemi insan yetiştirmek için vardır”

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu; 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte bir basın açıklaması yayınladı.

23 Eylül 2013 Pazartesi 22:57
Yazdır

Cerrahoğlu: “Eğitim ve öğretim

Sistemi insan yetiştirmek için vardır”

 

Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu; 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte bir basın açıklaması yayınladı.

 

2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte açıklama yapan Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu; “2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı milletimize, öğrencilerimize ve öğretmenlerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Eğitim ve öğretim sistemi insan yetiştirmek için vardır. Bunun en önemli malzemesi öğrencidir. Öğrenci olmazsa, okul olmaz, öğretmen olmaz. Devletimizin kuruluşunun üzerinden 90 sene geçmesine rağmen hala eğitimde ki problemler çözülememiştir. Her öğretim yılı başlarken; veliler, öğretmenler ve öğrencilerimiz çözülemeyen problemlere uyum sağlamaya çalışmaktadırlar” dedi.

 

Tavsiyelerde bulundu

Başarılı olmak için öğrencilere tavsilerde bulunan Sakarya Aydınlar Ocağı Yönetim Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kemal Cerrahoğlu şunları söyledi: “Her karış toprağı kanla yoğrulmuş olan vatanımızın savunmak için gençlerimiz, hayatları pahasına güle oynaya davul zurna eşliğinde askere koşarak gitmektedirler. Bu Milli duyguyla, bağımsızlığımızın simgelerinden biri olan İstiklal Marşını söyleme heyecanıyla okula koşmak,  vatan uğruna sizlerin yaşlarında hayatlarını feda eden gençleri, Nine hatunları ve Mehmetçikleri saygı ile anmak hedefleriniz arasında olmalıdır. Eğitim ve Öğretimin önemini iyi kavrayın. Bunun sizin için, hayati önem taşıdığını bilin. Geleceğiniz için bu işi ciddiye alın ve önem verin. Herkesin bir işi olduğu gibi sizin de işiniz öğrenciliktir. Okumanın geleceğinize yön vereceğini asla unutmayınız. Öncelikle, o sevimli sıcak yuvaya koşarak gelin ve okulunuzu seviniz. Çünkü o bina size geleceği ve hayatı öğretecektir. Orada alacağınız her türlü, olumlu bilgiler hatta cezalar dahi sizlere doğruyu gösterecektir. Sizleri yetiştirmek ve hayata hazırlamak için gece gündüz çalışan, kötülüğünüzü asla istemeyen yöneticilerin ve öğretmenlerin sözlerini dikkate alın Gelecek için; okuyun, araştırın sorgulayın. Unutmayınız ki öğreneceğiniz bilgilerin bir gün size mutlaka gerekli olacağını, hayatınızı anlamlı kılacağını, sizi mutlu ve farklı yapacağını göreceksiniz. Okula neden gediğinizi bilinçli bir şekilde hafızanıza yerleştirerek, derslerinizi anlamayı, öğrenmeyi, kavramayı, günlük olarak ve planlı bir şekilde gerçekleştirmeye çalışın. Toplu yaşanan yerlerde; sevgi ve saygı kurallarına uyarak gelecek nesillere örnek olmaya çalışın. Milli ve manevi değerleri dikkate alarak yaşamayı, kültürümüzü yaşatmak amacıyla büyüklere karşı saygıyı, sizlerden küçüklere sevgiyi eksik etmeyin. Yaşadığınız çevreyi yemiz tutmayı, bir gün bizlerde onlar gibi oluruz veya onlar gibi olsaydık düşüncesiyle toplumumuzun bir parçası olan engellileri, yaşlıları ve hastaları hatırlayarak, gönlümüzde ve ruhumuzda var olan dürüstlük, yardımlaşma, saygı ve sevgi gibi ulvi değerleri onlarla paylaşmayı unutmayın. Ülkemizin geleceği sizlersiniz. Sizleri seviyoruz.”

Anahtar Kelimeler: sakarya, aydınlar, ocağı, yönetim, kurulu, başkanı
Bu haber toplam 2014 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free