hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Erenler’de kentsel çalışmalar tekrar ele alındı Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA Lise Öğrencilerine Voleybol Hakemlik Kursu Başlıyor BASIN AÇIKLAMASI Başarının Önünde Engel Yok Doç. Dr. İkiel’in ‘Sakarya’nın Coğrafi Özellikleri’ Konulu Kitabı Çıktı SEDAŞ'tan Sakarya Valiliği'ne Nezaket Ziyareti Uluslararası Öğrenci Merkezinden Balkanlardaki Liselere Ziyaret Afet Yönetimi ve Eğitim Merkezi için hazırlıklar başladı
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
Hepimizin tek düşüncesi Sakarya’dır
 
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
ÖZKOÇ:HAKARET VE TEHDİT, SOYLU’NUN GÖREV KAPSAMINDA
 
BASIN AÇIKLAMASI
BASIN AÇIKLAMASI
 
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı
19 Mayıs 100. Yılında İlimizde de Coşkuyla Kutlandı

Büyükşehir projesine hibe desteği
 

Büyükşehir projesine hibe desteği

Büyükşehir Belediyesi YADES programına yaptığı başvuruda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca uygun görülen 5 proje arasına girerek, hibe desteği almaya hak kazandı.

20 Şubat 2017 Pazartesi 18:20
Yazdır
Büyükşehir Belediyesi YADES programına yaptığı başvuruda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nca uygun görülen 5 proje arasına girerek, hibe desteği almaya hak kazandı. Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Bu projemizle 65 yaş üstü yaşlılarımızın yaşamlarını kolaylaştıracağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığının ‘Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi’ projesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan hibe desteği almaya hak kazandı. 16 Büyükşehir Belediyesi’nin başvuruda bulunduğu proje kapsamında 5 proje arasına girerek, hibe desteği almaya hak kazandıklarını açıklayan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi’nde tadilat çalışmalarının sürdürüldüğünü ifade etti.

Yaşlılara çok yönlü hizmet
Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi’ projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “Merkezimizi 65 yaş üstü yaşlılarımızın korunması ve desteklenmesi ile yaşamlarının daha kolay hale getirilmesi için Sakarya’da ikamet eden bakıma ve korunmaya muhtaç yaşlılarımızın sorunlarına hızlı bir şekilde cevap vermek için tasarladık. Böylelikle yaşlılarımızın ihtiyaçlarına hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız” dedi.

Önemli faaliyetler
Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi kapsamında önemli faaliyetlerin hizmete gireceğini ifade eden Yüce, “Merkezimiz tarafından evde bakım ve temizlik hizmeti, basit fizik tedavi ünitesi hizmeti, çeşitli hobi kursları faaliyetleri, psiko-sosyal faaliyetler, sosyo-kültürel faaliyetler ile kurum hizmetlerine yönelik rehberlik ve danışmanlık hizmetleri verilecek” diye konuştu.

En büyük sorun yalnızlık
Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğüne ayni yardımlar için başvuran 65 yaş üstü vatandaşların ikamet adreslerinde yapılan alan araştırmalarında karşılaşılan en büyük sorunun yalnızlık duygusu olduğunu söyleyen Yüce, “Bakacak kimsesi bulunmayan yaşlıların kişisel ve yaşam alanı temizliğinden uzak olduğu, herhangi bir muhtaçlık durumu bulunmayan yaşlıların ise gündüzleri faaliyet alanları olmamasından şikâyetçi oldukları tespit edildi” ifadelerini kullandı.

Merkez hizmete hazırlanıyor
Kent Park içerisinde bulunan Divan Kitap Kafe’nin yanında tadilatları devam eden Yaşlı Destek ve Koordinasyon Merkezi’nin tüm hızıyla hizmet için hazırlandığını belirten Yüce, “Amacımız yaşlılarımızın yaşam ortamlarını iyileştirmek, günlük yaşam faaliyetlerine yardımcı olmak, yaşlı ile birlikte onun bakımını üstlenen kişilerin ihtiyaç duyduğu psiko-sosyal destekleri vermek, mobil ekiplerimiz aracılığıyla gelen tüm yardım taleplerine en kısa süre içerisinde cevap vermek, 65 yaş üstü tüm yaşlılara kendi ortamlarında, rehabilite ve bakımlarını gerçekleştirmek, oluşturulacak hobi sınıfları ve basit fizik tedavi ünitesi ile yaşlıların zamanlarını daha hale getirmektir” şeklinde konuştu.

Büyükler ailenin temelidir
Yüce, “Büyüklerimiz dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarına taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Toplumun temeli aile, ailemizin temeli de büyüklerimizdir. Büyüklerimiz sadece özel günlerde hatırlanmamalı, her daim onların halleri hatırları sorulmalı ve ihtiyaçları giderilmelidir. Yaşlılara bugün gösterilecek sevgi ve saygı gelecek kaygılarımızı azaltacaktır. Tüm bunlar bireylerin yaşama güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar yarınlarından endişe duymazlar” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Anahtar Kelimeler: büyükşehir, belediyesi, yades, programına, yaptığı, başvuruda
Bu haber toplam 2115 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1997 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş, Refah Partisi'nin Anayasa'nın laiklik ilkesine aykırı eylemlerin odağı haline geldiği gerekçesiyle sürekli kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'ne dava açtı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free