301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx

Büyükşehir Koronavirüse karşı Kriz Masası oluşturdu
 

Büyükşehir Koronavirüse karşı Kriz Masası oluşturdu

Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında kriz masası kurduklarını açıklayan Başkan Yüce, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek.

23 Mart 2020 Pazartesi 00:02
Yazdır
Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında kriz masası kurduklarını açıklayan Başkan Yüce, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “ALO 153 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğimiz evde kalmakla yapabilirsiniz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Koronavirüsle (COVİD-19) mücadele noktasında kriz masası kurduklarını açıkladı. Dünyayı etkisi altına alan salgının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte Sakarya’da tedbirleri hızla aldıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde oluşturdukları kriz masası ile 24 saat ALO 153 üzerinden vatandaşların soru ve taleplerine yönelik çözümler üreteceklerini söyledi.

Kriz Masası kuruldu
Başkan Ekrem Yüce konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Koronavirüs salgını kapsamında toplumumuzun sağlığı için aldığımız önlemleri daha iyi yönetebilmek için Büyükşehir Belediyemiz bünyesinde bir ‘Kriz Masası’ oluşturma kararı aldık. Genel Sekreter Yardımcılarımız, daire başkanlıklarımız ile birlikte oluşturduğumuz kriz masası ile ekiplerimiz 7/24 göreve hazır durumda olacak. Tedbirlerimiz salgın riski ortadan kalkana kadar uygulanmaya devam edecek” dedi.

Dezenfekte çalışmaları sürecek
“Vatandaşlarımızın sağlığı için önlemlerimiz devam ediyor. Şehrimizdeki tüm toplu ulaşım araçlarını, özel halk otobüsleri, dolmuşlar, taksi dolmuşlar, taksiler düzenli olarak dezenfekte ediyoruz. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Toplu ulaşım araçlarının yanı sıra şehrimizde yoğun olarak kullanılan sosyal alanlarda ekiplerimiz dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyor. Devletimizin aldığı karar ile sosyal yaşam alanlarının birçoğu geçici süreyle kapatıldı. Bu kapsamda devletimizin çizdiği ölçülerde personelimize izin verdik. Kalan personelimizin daha etkili ve verimli çalışması için Belediyemizde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ofislerde ki masa aralıklarını 1 metre kuralına göre düzenledik.”

Su kesintilerinin önüne geçilecek
“Salgının başladığı ilk günden itibaren kültür – sanat etkinliklerimizin tamamını askıya aldık. Salgın nedeniyle fırsatçılık ve stokçuluk yapan, fahiş fiyat uygulayan iş yerlerine Zabıta ekiplerimiz tarafından denetimler yapılıyor. Bu tarz durumları “153 Çözüm Masası” ekiplerimize iletebilirsiniz. YADEM (Yaşlı Destek Merkezi)’e kayıtlı 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın taleplerini temin ediyoruz. Bu süreçte tüm sağlık çalışanlarına  toplu taşıma ve otoparkları ücretsiz hale getirdik. Herhangi bir su kesintisi yaşanmaması için azami dikkat gösterecek, bakım, onarım veya çeşitli sebeplerle su kesmeyi gerektiren çalışmalar yapılmayacaktır.”

Evde Kal çağrısı
“Sevgili hemşehrilerim, Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “ALO 153 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Zaruri haller dışında evden çıkmayın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğimiz evde kalmakla yapabilirsiniz. Evden çıkmanız gereken durumlarda uzmanların önerilerine harfi harfine uymalıyız. El birliği ile bu durumun üstesinden geleceğimize inancım tamdır.

Anahtar Kelimeler: koronavirüsle, covid, mücadele, noktasında, kriz, masası
Bu haber toplam 10296 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.