hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BELPAŞ sosyal tesisleri 1 Haziran’da hizmete başlıyor Ekonomik Destek Paketi’ne başvurular başlıyor 74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır SATSO Meclisinden Vefa Örneği VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE; İl Hıfzısıhha Kurulu 28.05.2020 Tarih ve 2020/46 Nolu Kararı Uzaktan Eğitim ve Sınav Süreçleri Hakkında Öğrencilerin Soruları Yanıtlandı İl Hıfzısıhha Kurulu 26.05.2020 Tarih ve 2020/45 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 23.05.2020 Tarih ve 2020/44 Nolu Kararı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
74 gün sonra cemaatle ilk 'Cuma Namazı
 
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
Yeni normalde Türkiye küresel gelişimin önemli bir dişlisi olacaktır
 
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
SATSO Meclisinden Vefa Örneği
 
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
VATANDAŞLARIMIZIN DİKKATİNE;
Bozdağdan hakim ve savcılar için seçim tepkisi
 

Bozdağdan hakim ve savcılar için seçim tepkisi

Adalet Bakanı Bozdağ,seçimin hakim ve savcıları böldüğünü belirterek hakim ve savcıların seçimden uzaklaştırılmasını istedi.

12 Kasım 2014 Çarşamba 05:28
Yazdır

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Adalet Komisyonunda, yeni yargı paketi ile Yargıtay ve Danıştayın yapısını değiştiren hukuk teklifi ele alınıyor. Toplantıya Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da katıldı. Uygulamadan, yasadan ve Anayasadan kaynaklanan problemler olduğunu dile getiren Bozdağ, uygulamanın üstünde fazla fazla durulması gerektiğini vurguladı. Konuyu partiler üstü yakalayıp Anayasa uzlaşması yapılması gerektiğini belirten Bozdağ, yargı meselesinde bir uzlaşma olursa bundan memnuniyet duyacaklarını kaydetti.

Hakimlerin, savcıların seçim işinden uzaklaştırılması gerektiğini belirten Bozdağ, seçimin hakim ve savcıları böldüğünü, parçaladığını söyledi. Hakim ve savcıların seçimden kaynaklı sıkıntıları çevrelerine söylediğini, kendilerine de söylediklerini ifade eden Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay konusunun partiler üstü ele alınması gerektiğine dikkat çekti.

?KOBANİ OLAYLARI ÇERÇEVESİNDE BİNİN ÜZERİNDE GÖZALTI OLDU?

Çözüm süreciyle ilgili de Bozdağ, "Ülkemizin neresinde olursa olsun halk düzeninin tam tesisi, tam sağlanmasından sorumluyuz. Herkes üstüne azalan vazifesini titiz bir biçimde yerine getirmektedir. Güneydoğudaki iddialarla ilgili hukuklar ne gerekiyorsa o yapılıyor. Kobani vakaları çerçevesinde binin üstünde gözaltı oldu, 500 üstünde tutuklama oldu." diye konuştu.

Çözüm süreci deyip suç işleme yapılıyorsa bunun kabul edilemez olduğunu dile getiren Bozdağ, vazifelerinin hukukun ülkenin her yerinde egemen kılmak olduğunun altını çizdi. İvedi tenkit meselesinde Danıştaydan bir istek geldiğini ifade eden Bozdağ, 17-25 Aralıktan fazla fazla fazla öncelikle bunun olduğunu anlatım etti.

Kaynak : CİHAN

Kaynak: HABER7.COM

Anahtar Kelimeler: tbmm,adalet,komisyonu,hakim,savcılar,Adalet,Bakanı,Bekir,Bozdağ,İç,Politika,Haber,
Bu haber toplam 2173 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1933 Naziler Alman Komünist Partisi'nin bütün mallarına el koydu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free