hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak Deneyim ve tecrübe paylaşımı şehirlerimiz için kazanım olacak Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir 86 yıllık aradan sonra Ayasofya hasretimiz sona erdi SAÜ YÖK Sanal Fuarında Yoğun İlgi Gördü Fen Edebiyat Fakültesinde Devir Teslim SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR Kurban Bayramı'nda tedbirlere uyalım Kesin hesap kabul edildi Yeni duble yola güçlü altyapı geliyor
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
Kurban Bayramı’nda Karayollarında Sıkı Trafik Tedbirleri Uygulanacak
 
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
Sakarya şampiyonaya en uygun şehirdir
 
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
SATSO ALIŞVERİŞİNİ SAKARYA'DAN YAPIYOR
 

Kesin hesap kabul edildi
Kesin hesap kabul edildi
Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır
 

Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, SATSO 26. Meslek Komitesi talebiyle (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Değişimi Yönetmek: Geleceğin Tacir ve Sanayicileri Nasıl Yetiştirilir?" konulu bir seminer gerçekleştirildi.

13 Aralık 2019 Cuma 21:30
Yazdır

Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası, SATSO 26. Meslek Komitesi talebiyle (Mobilya İmalatçıları ve Malzemecileri) ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde "Değişimi Yönetmek: Geleceğin Tacir ve Sanayicileri Nasıl Yetiştirilir?" konulu bir seminer gerçekleştirildi.

Söz konusu seminerde konuşmacı olarak yer alan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, gelecek nesillerin yetiştirilmesi konusunda öneri ve bilgilerini dinleyicilere aktardı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, “Neslimizin sağlıklı ve nitelikli bir şekilde yetişmesi toplum olarak en büyük sorumluluklarımızdan bir tanesidir. Giderek gelişen teknoloji ile birlikte günümüz artık yeni kuşakların çağı olmuş durumda ve gençlerimiz çok fazla bilgiye rahat ve çok kısa sürede ulaşabiliyorlar. Gelecek nesillerimizin ne öğrendiklerinden daha çok, ne hissettiklerine, ne düşündüklerine ve neyi hedeflendiklerine odaklanmalıyız. Onlar bu ülkenin ve sahip olduğumuz tüm değerlerin mirasçıları konumundadırlar. Özellikle meslek seçimlerinde, nitelikli bireyler olmaları yönünde çok dikkatli olmamız gerekmektedir. Bilgilerini ve sorgulayıcı yaklaşan bir yapıya sahip olmalarını avantaja çevirerek onları kaliteli birer birey olarak beşeri dünyaya hazırlamalıyız. Geleceğin ekonomisinin temellerini oluşturacak olan nesillerimizi hem geçmişine, değerlerine sahip hem de çağın gereklerine yönelik yetiştirmenin önemini kavramalı değişimi de kabullenerek ilerlemeliyiz. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak sadece ekonomiyi değil ekonominin en önemli unsuru olan insanı da ele alarak gelecek kurgusuna destek olmaya gayret ediyoruz.” diye konuştu.

Seminerin devamında konuşan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, yeni nesilleri anlamanın önemine vurgu yaparak, “Eğitim de değişimi yönetmek ancak tüm yetişkinlerin birlikte hareket etmesiyle söz konusu olacak bir durumdur. Bizler değişen sürece ayak uydurarak gençlerimizi anlayabilirsek onları anlamlandırabilir ve geleceklerine faydalı olabiliriz. Artık günümüzde çok hızlı değişen ve gelişen bir dünya var. Farklılaşmak, inovasyon, gelişim, sürdürebilirlik, ekip olmak gibi kavramlar 21.yüzyılda çok daha önemli hale geldi. Bilginin çok hızlı ilerlediği bu dönemde çocuklara bilgi vermek yeterli olmuyor, verilen bilginin sürdürülebilir olması çok önemli bir hal almış durumda. Küçücük bir değişim bile inovasyonu ortaya çıkarabiliyor, devasa plan ve fikirlere ihtiyaç yok. Önemli olan yapabileceğimize inanmaktır.” dedi.

Sözlerinin devamında gençlerin sağlıklı geleceğe sahip olmasındaki en önemli unsurun aile olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, “Bir kuşağı anlamak bir dönemi anlamaktır ve eğer bu bakış açısıyla yolumuza devam edersek kuşak çatışmasını ortadan kaldırabiliriz. Kuşak uyumsuzluğu ile başa çıkmanın asıl yolu eğitimden geçiyor. Evrensel, milli ve manevi değerlere sahip nesiller yetiştirmeliyiz. 2023 eğitim vizyonu neticesinde Milli Eğitim Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ziya Selçuk hocamız ile birlikte ilgi ve yetenek haritaları çıkararak, okullarımıza tasarım ve beceri atölyeleri kurmaya başladık. Çocuklarımızın yeteneklerini analiz ederek onları ilgili alanlara yönlendirmeliyiz. Anne ve babalarımız, Z kuşağının sağlıklı büyümesi için en önemli faktör konumundalar. Tavsiyemiz en iyi anne baba olmaya çalışmak yerine, çocuklarınız için en iyisi olmaya bakın. Çocuklarınızla emirler değil anılar biriktirin, zihinlerinde sizleri emirlerle değil anılarla hatırlasınlar. Unutmayın ‘ Dünyayı değiştiremiyorsanız, dünyanızı değiştirin.’ ifadelerini kullandı.

Seminerin sonunda SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Doğan Çatalbaş, günün anlamına ithafen İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a plaket takdiminde bulundu.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, satso, meslek
Bu haber toplam 1557 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free