hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak Sakarya’da hayvancılığın gelişimi için ortak çalışmaya hazırız Devletimiz tüm imkânlarıyla Sakarya’daydı Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI 3600 Aday Arasından Türkiye Finaline Adını Yazdırdı. Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) Sonuçlarına Sakarya Damgası SAÜ 50 Yılda Uluslararası Bir Markaya Dönüştü Uluslararası İşgücü Piyasası e-Haritası Hazırlandı MEM’de Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Hazırlıkları
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
Tüm Türkiye'de Valiler, Koronavirüs Tedbirleri Denetimi Yapacak
 
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
Sakarya'nın Arazi Toplulaştırma Çalışmaları Sakarya'dan Yapılmalı
 
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
ÖZKOÇ, PATLAMAYI MECLİS’E TAŞIDI
 
YKS’ye ücretsiz ulaşım
YKS’ye ücretsiz ulaşım
Aykut Yiğit Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılı başarılarla geçti.
 

Aykut Yiğit Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılı başarılarla geçti.

Akademik başarısıyla il düzeyinde adından sıkca söz ettiren Aykut Yiğit Ortaokulu Öğrencileri; Egemenlik haftasında sınıflar arası düzenlenen bilgi yarışmaları, resim, teknoloji tasarım (inovasyon) ve futbol müsabakaları sonrası, Mayıs ayını da yoğun etkinliklerle geçirerek eğitim öğretim sezonunu başarıyla tamamladılar.

13 Haziran 2016 Pazartesi 22:32
Yazdır

Aykut Yiğit Ortaokulu’nda eğitim öğretim yılı başarılarla geçti.

Akademik başarısıyla il düzeyinde adından sıkca söz ettiren Aykut Yiğit Ortaokulu Öğrencileri; Egemenlik haftasında sınıflar arası düzenlenen bilgi yarışmaları, resim, teknoloji tasarım (inovasyon) ve futbol müsabakaları sonrası, Mayıs ayını da yoğun etkinliklerle geçirerek eğitim öğretim sezonunu başarıyla tamamladılar.

ADAMAT’ta Altın Madalya bu yıl da Aykut Yiğit Ortaokulu´nun…

3. Adapazarı Matematik Olimpiyatı´nda Aykut Yiğit Ortaokulu 8. Sınıf öğrencisi Şule Eren 1. olarak altın madalya kazandı. Okul Müdürü Muhterem Altın okul birincisi de olan başarılı öğrenci Şule Eren’ i ve ailesini kutlayarak, okulda gerçekleşen 4006 Tübitak Bilim Fuarı açılışı öncesi başarılı öğrenciye çeyrek altın hediye etti ve başarılarının devamını diledi. Öğrencinin danışman öğretmeni Kerem Çelik‘e de plaket takdim edildi.

Aykut Yiğit projesi iyi örnekler arasında yerini aldı

Avrupa’daki binlerce öğretmenin iletişim kurmak ve işbirlikçi projeler üretmek amacıyla kullandığı e twinning portalında, Aykut Yiğit Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Burcu Şık’ın kuruculuğunu yaptığı Etwinning Avrupa projesi, Sapanca NG Güral Otelde iki gün süren e-twinning Sakarya Bölge Çalıştayında İyi Proje Örnekleri arasında Burcu Şık tarafından sunumu yapıldı. Farklı illerden çalıştaya katılan öğretmenler tarafından büyük beğeni toplayan proje okul çağındaki öğrencilerin sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konusunda farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir.

Geleceğin Bilim Adamları Yetişiyor…

Aykut Yiğit Ortaokulu Türkiye’de sayılı robot çalışması yapan ortaokullar arasında yerini alıyor. Fen Bilimleri Öğretmeni Burcu Şık danışmanlığında gönüllü ve robot konusuna ilgili bir grup öğrenci ile robot çalışmalarına başladı. Robot çalışmaları ile ürün ortaya koyan öğrencilerin özgüvenleri artarken, aynı zamanda el becerilerini de geliştirecekleri lehim yapma, elektrik devresi bağlama, elektrik devresindeki elemanların kullanımı hakkında bilgi kazanan öğrenciler bilim ve mühendislik alanları ile erken yaşta tanışmış oldular. Ekim ayından bu yana çalışmalarına devam eden ekip, robotlarını ilk olarak Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü proje çalışması 4005 TÜBİTAK destekli ‘Fen Matematik Materyal Sergisi’nde’ sergileme fırsatı buldu.  Materyal sergisinde yıl içinde yapılan diğer ders materyalleri de sergilendi.  Sergilenen çalışmalar büyük beğeni topladı. Akabinde Aykut Yiğit Ortaokulu 4006 TÜBİTAK Bilim Fuar’ında robotları sergileyen ekip, Agora 1. Ulusal Robot Yarışması’nda üniversiteli rakipleriyle robotlarını yarıştırma fırsatı yakaladı. Okul Müdürü Muhterem Altın, çocuklarını teknik olarak destekleyen öğrenci velilerine teşekkür ederek başarılı çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti ve ‘geleceğin mucitleri emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğe benziyor’ dedi.

Toyota Teknik Proje Yarışmasında 1.lik Ödülü Aykut Yiğit’e

Aykut Yiğit Ortaokulu fen bilimleri öğretmeni Burcu Şık danışmanlığında 8. Sınıf öğrencisi Ezgi Köken’in hazırlamış olduğu ‘SU PERİSİ’ adlı proje otomasyon alanında Sakarya 1. Liğine layık bulundu. Ödülünü İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun elinden alan 8. Snınıf öğrencisi Ezgi Köken’in heyecanı gözlerinden okunuyordu. Ödül töreninin ardından projeleri gezen Toyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO’su Hiroshi Kato projeye büyük ilgi gösterdi ve geliştirilmesi yönünde tavsiyelerde bulundu. Aykut Yiğit Orta Okulu Müdürü Muhterem Altın öğrencileri ve danışman öğretmen Burcu Şık’ı tebrik ederek  bu tür proje yarışmalarının arttırılması dileğinde bulundu. Muhterem Altın ayrıca öğrencileri destekleyen Sakarya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Toyota Türkiye A.Ş ‘ye projelere vermiş oldukları destek için teşekkür etti.

TÜBİTAK Fuarı’nda sergilenen projeler alkış aldı.

Aykut Yiğit Ortaokulu Fen bilimleri öğretmeni Bürçin Sarıkaya’nın yürütücülüğünü yaptığı 4006 Tübitak Bilim Fuarı okul labaratuarında açıldı. Aykut Yiğit Ortaokulu öğrencileri danışman öğretmenleriyle birlikte, bir birinden farklı ve ilginç projeleri sergiledi. !6 öğretmen, 80 öğrencinin görev aldığı sergide 50’nin üzerinde proje sergilendi. Veliler tarafından incelenen projeler büyük beğeni topladı. Aykut Yiğit Ortaokulu öğrencileri ve danışman öğretmenleri, bilime destek veren insanların kapısına kadar bilimi sergileme ve geleceğin bilim insanları yetiştirme fırsatı veren TÜBİTAK ve MEB ‘e teşekkürler ettiler.

Rahmetli Muhammet Doğan adına Satranç Turnuvası Düzenlendi

Aykut Yiğit Ortaokulunda görev yapan ve amansız hastalık sonucu geçen yıl hayata gözlerini yuman merhum Muhammet Doğan öğretmen adına satranç turnuvası düzenlendi. Turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri Muhammet Doğan’ın eşi Yeliz Doğan ve ağabeyleri tarafından takdim edildi.

“Arda’nın Dünyası” resim sergisi büyük beğeni topladı

Aykut Yiğit Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Sıtkı Akça, tam zamanlı kaynaştırma eğitimi alan 8.sınıf öğrencisi Umut Arda Koçer’in bir yıl boyunca derste yaptığı resim çalışmaları ile sergi düzenledi. Umut Arda Koçer’in ailesi ve danışman öğretmeni Ömer Güngör’ün de hazır bulunduğu sergi açılışında güzel anlar yaşandı. Açılış sonrası sergiyi gezen öğretmenler ve öğrenciler Arda’yı ayrı ayrı tebrik ettiler. Okul Müdürü Muhterem Altın, öğrencisini resimle motive ederek destekleyen Görsel Sanatlar ders öğretmeni Sıtkı Akça’ya teşekkür etti ve başarılı çalışmalarıyla farkındalık ortaya koyan Arda’yı da yürekten kutladı.

Tiyatro Şöleniyle Sezon Kapandı

Aykut Yiğit Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Serap Günaydın Bayram’ın rehberliğinde çalışması yürütülen “Eski Köye Yeni Adet” adlı komedi türündeki tiyatro gösterisi okul konferans salonunda öğrenci ve velilere oynandı ve büyük ilgiyle izlendi. Teknolojinin insanları nasıl etkilediğini esprili bir dille anlatan gösteri hem güldürdü hem düşündürdü. Öğrencilerin muhteşem yetenekleri sayesinde izleyicilere keyifli dakikalar yaşattı. Okul Müdürü Muhterem Altın emeği geçen öğretmen Serap Günaydın Bayram ve öğrencileri yeteneklerinden dolayı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Anahtar Kelimeler: akademik, başarısıyla, düzeyinde, adından, sıkca, söz
Bu haber toplam 4124 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1928 Havacı Amelia Earhart bir uçak ile Atlantik Okyanusu'nu geçen ilk kadın oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free