hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’yı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtına tam destek Su kesintisinin tarih ve saati değişti BANDIRMASPOR-SAKARYASPOR:3-0 Büyükşehir Meclisi toplanıyor ÖZKOÇ: “MADEM RAHATSIZ DEĞİLSİNİZ, GEREĞİNİ YAPIN!” YADEM’de sağlıklı günler başladı SASKİ’den önemli su kesintisi açıklaması BUGÜN TÜRKİYE'NİN TEK PARTİSİ ALBAYRAK PARTİSİ'DİR Önyargı ve Yanlış Şartlanma Beynimizin Prangalarıdır
Sakarya’yı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız
Sakarya’yı güzel yarınlara hep birlikte ulaştıracağız
 

Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtına tam destek
Büyükşehir Meclisi’nden Barış Pınarı Harekâtına tam destek
 

Su kesintisinin tarih ve saati değişti
Su kesintisinin tarih ve saati değişti
 
BANDIRMASPOR-SAKARYASPOR:3-0
BANDIRMASPOR-SAKARYASPOR:3-0
Aya, çiftçileri uyardı
 

Aya, çiftçileri uyardı

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, kooperatife bağlı satış mağazaları personeli ile Şeker Fabrikası sosyal tesislerinde bir araya geldi. Toplantıda 18 gündem maddesi görüşüldü.

31 Ekim 2011 Pazartesi 03:30
Yazdır
Tahsilata dikkat Adapazarı Pancar ekicileri Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, satış mağazaları personeli ile dün bir toplantı yaptı. Şeker Fabrikası sosyal tesislerinde yapılan toplantıda 18 gündem maddesi görüşüldü. Aya burada yaptığı konuşmada, Çiftçi Kayıt Sistemi belgesi olmayan çiftçilere yönelik mağaza personelinin daha titiz davranması gerektiğini söyledi. Bazı çiftçilerin işledikleri arazinin çok üzerinde alış veriş yaparak borçlandıklarını söyleyen Aya şöyle devam etti, "Bu çiftçiler daha sonrada o borçlarını ödemekte zorlanarak sıkıntıya düşüyorlar. Bugün kooperatifimize bu şekilde borcu olan çok sayıda çiftçimiz var. Bu çiftçilerimizden tahsilat yapmada zorlanıyoruz. Ne onların sıkıntı yaşamaları, nede kooperatif olarak bizlerin sıkıntı yaşamamamız için, alış verişlerde bir alt ve üst limit koymamız gerek. Böylece çiftçilerimiz ödeyebilecekleri kadar alış veriş yapmış olurlar" diyerek bu konuda ki hassasiyetini dile getirdi. Saha çalışması Köy çalışmalarına yönelik personeli daha ağırlık vermesi gerektiğini ifade eden Aya, "Köylere yeterince inilmiyor.. Kooperatif personelinin köylere sık sık giderek, çiftçilerimizi her konuda bilgilendirmeleri ve yeniliklerin yanında, kooperatif çalışmaları hakkında bilgi vermeleri gerek. Kimse kooperatifte oturmayacak, araziye inilip çalışacak" diyerek uyarıda bulundu. Toplantıda Aya, kooperatif çalışmaları yanında Adapazarı Şeker Fabrikası ile ilgili de bilgiler verdi. 52. Pancar Alım Kampanyasına başladıklarını belirten Aya, bu dönemde 32 bin ton şeker üretimi gerçekleştirileceğini vurguladı. Fabrika hakkında Yüzde 99 çalışma kapasitesine sahip olan fabrikanın, verilen 32 bin ton kotayla yüzde 70 eksik kapasite ile çalışmak durumunda bırakıldığını söyleyen Aya şöyle devam etti, "Kotamızın arttırılmasına yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Milletvekillerimizde bu konuda yanımızda ve bize destek veriyor. İnşallah onların desteği ile bu sorunu aşar ve hak ettiğimiz kotaya kavuşuruz". Toplantının devamında ise satış mağazalarının Eylül 2011 alacakları, vadeli satışlarda dikkat edilecek hususlar, vadesi geçmiş borçlara yönelik yapılacak uygumlalar ve personeli genel durumu değerlendirildi. Gündemde yer alan konular üzerine Kooperatif Müdürü Kamil Özmen bilgi verdi. Toplantıda APEK Yönetim Kurulu üyeleri Şevket Kökçü'de hazır bulundu.
Anahtar Kelimeler: adapazarı, pancar, ekicileri, kooperatifi, apek, yönetim
Bu haber toplam 29670 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free