hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
naci
Son Dakika
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak Peyzaj ve Süs Bitkiciliği sektörünün nabzı Sakarya’da atacak MÜSİAD TURİZMİ CANLANDIRACAK PROJEYİ HAYATA GEÇİRİYOR Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun KAMUOYU DUYURUSU İnternet erişimi olmayan bölgelerde öğrencilere hizmet İl Hıfzıssıhha Kurulu 08.09.2020 Tarih ve 2020/83 Nolu Kararı 81 İl Valiliği'ne Koronavirüs Tedbirleri Konulu Ek Genelge Gönderildi Son genelgenin ardından denetimler artt Unkapanı yeni bir yaşam alanı olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
Sakarya Stratejik Planı 2030 için rehber olacak
 

Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
Sabiha Gökçen’e seferler 18 Eylül’de başlıyor
 
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
Sakarya Stratejik Planı İlimize Hayırlı Olsun
 
KAMUOYU DUYURUSU
KAMUOYU DUYURUSU
Altuğ: “2019 yılı dengeleme, kararlılık ve üretim yılı olmalı''
 

Altuğ: “2019 yılı dengeleme, kararlılık ve üretim yılı olmalı''

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yeni yıl dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

31 Aralık 2018 Pazartesi 19:44
Yazdır

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yeni yıl dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

2018 yılında SATSO çalışmalarını değerlendirdiği ve 2019 yılına ilişkin öngörülerini aktardığı mesajında Altuğ, şu ifadelere yer verdi:

“Biten bir yılın ardından, umutların ve beklentilerin yenilendiği bir yıla giriyoruz. Daha iyiye ulaşmak için her yeni yıl, yeni başlangıçlara daha umutla baktığımız yeni bir fırsat penceresi olarak aralanır.

2018 yılı dünyada genel bir değişim, gerilim yılı oldu diyebiliriz.

SATSO Yönetim Kurulu ve Meclisi olarak da göreve geldiğimiz Nisan 2018’den bu yana aralıksız hizmeti, verimliliği artırmak için çalışıyoruz.

Hedefimiz ilimize katma değer sağlarken bu katma değerin önemli bir parçası olan üyelerimizin en iyi hizmeti en kısa sürede ve en kaliteli şekilde alabilmeleri, kendilerini geliştirebilmeleri için danışmanlık yapabilmek, geleceğin Sakarya’sına hazırlanan bir iş dünyası profili oluşturmaktır.. 2019 yılında da aynı heyecanla çalışmalarımıza devam edeceğiz.  2018 yılı Odamızın birçok başlıkta önemli proje ve faaliyetler gerçekleştirdiği bir yıl oldu…

Ülke olarak bir darboğazdan geçiyoruz. Bu durumdan çıkmak için üretmemiz ve ürettiğimizi dünyanın her yerine satmamız gerektiğine inanıyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Üretmeye mecburuz… Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden rahat yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini, daha donra da istikballerini kaybetmeye mahkumdur…”

2018 YILI SATSO ÖZETİ

2018 yılında, inovasyon odaklı çalışmalarımızla yeni fikirleri desteklemeye, yeni projeler üretmeye çalıştık. Son zamanlardaki en büyük hedefimiz ihracat rakamlarımızı ve ihracatçı sayımızı artırmak. İhracatçı sayımızı önümüzdeki 5 yıl içinde 1000’e çıkarmaktır.

Firmalarımızı ihracatçı yapmak için üniversitelerimizle iş kur ile ve diğer paydaşlarımızla iş birliği halindeyiz.  İhracatta otomotiv yanında mobilya makine ihtisas alanında öne çıkmak hedefindeyiz. Sanayi, ticaret, tarım ve turizm sektörlerinin her birinde ciddi potansiyel ve avantajlara sahibiz.

Hedef pazarlarımızın genişletilmesi, sanayide, tarımda, turizmde ürün çeşitliliğimizin ve kentimizin rekabet gücünün arttırılması için ihracat ile ilgili büyük fotoğrafı görerek ilerleyeceğiz.

İhracat artışı için birçok projeye imza atıyoruz bunlara örnek verecek olursak;

İhracat sizden personel bizden - Uluslararası Ticaret Elçileri Projesi. (UTEP), Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi (UPEP), İhracat Pazar Araştırması Projesi (İPAP), B2B iş görüşmeleri gibi çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.

İhracatçıları destekleyen kredilendiren ve sattığı ürünleri sigortalayan bir kurum Eximbank’ın irtibat bürosunu odamızda üyelerimizin hizmetine açtık.

Hizmetleri her geçen gün çağın şartlarına uygun bir şekilde güncellemek ve hizmetlerimizi daha kolay ve hızlı hâle getirmek için çalışıyor; oda hizmetlerimizi her geçen gün yeniliyoruz.  Tek Durak Ofis fikriyle SATSO hizmet binasının iki yanına yapacağımız ek hizmet binalarının içine tüm üyelerimizin işlerini aynı yerde yapmasını sağlayacak bir sistem kuruyoruz. TOBB tarafından da desteklenen Tahkim ve Arabuluculuk Hizmetleri SATSO’da verilmeye başladı.

İş-Kur işbirliğiyle bu yıl 1250 kişiye vereceğimiz kurs eğitimleri devam ediyor. Yeni nesil girişimci için de İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak çalışmalarımız var

Bilim, teknoloji, ar-ge ve yenilik ekosistemin sürdürülebilmesi için kamunun üzerine düşen en önemli görev bu bilimsel çalışmaların sanayide katma değere dönüşmesini sağlamaktır. İlimizin KÜSİ çalışma grubu devlet destekleri hakkında bilgi vermek için üyelerimizi ziyaret etmektedir.

Girişimcileri ve yatırımcıları buluşturmayı amaçlayan “Fikir Sepeti” platformu oluşturuldu. Üretmenin ve inovasyonun öneminin giderek arttığı bir dönemdeyiz. Sektörel birliklerin güçlenmesi ile sektörel markalaşmanın da artacağına inanıyoruz. Hedefimiz Sakarya’yı geleceğe en iyi şekilde taşımak. Bizler yaptıklarımızla,  ilimizi temsil ediyoruz.

2019 YILI BEKLENTİLERİ

2019 yılı küresel ekonomideki gelişmelerin netleştiği, yapısal reformlar, alınan tedbirler ve verilecek teşviklerin etkisiyle ekonomideki daralmanın geride kalacağı, üretken bir yıl olmasını temenni ediyoruz. İçinde bulunduğumuz süreç, yeniden dengeleme ve yeniden bir toparlanmaya dönme sürecidir.

İş dünyası olarak bu dönemi ekonomik olarak tekrar sağlıklı bir çıkış oluşturabilmek adına bir kararlılık süreci, bir sabır süreci olarak görmeliyiz

SATSO olarak da 2019 yılında, sonuç odaklı yapılan ve şehrimize hizmeti hedefleyen çalışmalarımıza devam edeceğiz. İlimizin ekonomik yönden ilerlemesi, üyelerimizin iş ve faaliyetlerinin gelişmesi ve nihayetinde halkımızın ekonomik refahının artması amacı doğrultusunda sonuç odaklı çalışmalarımıza, tüm paydaş kurum ve kuruluşlarımızla birlikte hız kesmeden devam edeceğiz.

Huzurlu, istikrarlı ve ekonomik açıdan refah seviyesi yüksek günlere ulaşmak hepimizin ortak temennisi. Bu anlamda Sakarya’nın sosyal ve ekonomik anlamda gelişimini hızlandırmak için bugüne kadar olduğu gibi,bundan sonra da üyelerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çaba göstermeye devam edeceğiz.Ülkemizin kalkınmasın eşdeğer bir hızla gelişmeye devam eden güzel ilimiz tüm fertlerinin yeni yılını kutlar, 2019 yılının sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini dilerim” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: sakarya, ticaret, sanayi, odası, satso, yönetim
Bu haber toplam 1957 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1981 Milli Güvenlik Konseyi gözaltı süresinin 90 günden 45 güne inmesini onayladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free