hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı İl Hıfzısıhha Kurulu 19.05.2020 Tarih ve 2020/40 Nolu Kararı Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun Gençler ülkemizin geleceğinin mimarı olacak Büyükşehir 19 Mayıs’ı havadan da kutladı 81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık 81 İl Valiliğine Şehir Giriş-Çıkış Tedbirleri Genelgesi Konservatuvardan 19 Mayıs İçin Zeybekli Kutlama Eğitim Fakültesinin 6 Programı Akredite Oldu
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
İl Hıfzısıhha Kurulu 20.05.2020 Tarih ve 2020/41 Nolu Kararı
 
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
Kadir Gecesi şifa bekleyen insanlığın müjdecisi olsun
 
81 İlde 22.05.2020  İle 26.05.2020  Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
81 İlde 22.05.2020 İle 26.05.2020 Arasında Uygulanacak Sokağa Çıkma Kısıtlaması
 
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Bayram Coşkusunu İstiklal Marşını Okuyarak Yaşattık
Akyazı İŞMONT’tan ‘Doğamı Kirletme’ Projesi
 

Akyazı İŞMONT’tan ‘Doğamı Kirletme’ Projesi

Akyazı İŞMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temiz bir doğa için ilgi çeken bir proje hazırladı. ‘Doğamı Kirletme’ adını taşıyan proje vatandaşlardan büyük beğeni gördü.

28 Ekim 2019 Pazartesi 18:50
Yazdır

Akyazı İŞMONT’tan ‘Doğamı Kirletme’ Projesi

Akyazı İŞMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi temiz bir doğa için ilgi çeken bir proje hazırladı. ‘Doğamı Kirletme’ adını taşıyan proje vatandaşlardan büyük beğeni gördü.

Akyazı İŞMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin aktif olarak görev aldığı proje kapsamında AKM önünde bir etkinlik düzenlendi.

Proje Koordinatörü Lokman Sayım projeyle ilgili yaptığı bilgilendirmede şunları söyledi: “Yaşadığımız yeryüzünün temiz olabilmesi için özellikle çevre kirliliğine sebebiyet vermemek gerekmektedir. Bunun içinde çevreye zarar veren ürünleri kullanmamalıyız veya kullansak bile bunların geri dönüşümünü yapmamız zaruridir. Eğitim camiasının birer neferi olarak biz öğretmenlerde öğrencilerimize ve çevremize duyarlılık konusunda örnek olmalıyız. Bu amaçla İŞMONT Halil Bildirici Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi adına “DOĞAMI KİRLETME” projesini hayata geçiriyoruz. Proje kapsamında alışverişlerde kullanılan plastik torba oranını azaltmak için okulumuzun yapımını sağlayan İŞMONT A.Ş. ile protokol yaparak 1000 adet bez alışveriş çantasını İŞMONT fabrikasında öğrencilerimizle birlikte hazırladık. Bu çantaları 26 Ekim 2019 Cumartesi günü Adapazarı Kültür Merkezi önünde kurduğumuz stantta pet şişe, kapak ve atık pil karşılığında vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıttık. Ayrıca gelen vatandaşlarımıza okulumuz öğrenci ve öğretmenleri tarafından kan şekeri, tansiyon, nabız ve oksijen satürasyon ölçümlerini yaptık. Öğrencilerimiz stant önünden geçen vatandaşlarımıza okulumuz, DOĞAMI KİRLETME projesi ve meme kanseri ile ilgili 500 adet broşür dağıtarak bilgilendirmelerde bulundular. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği projemizde hazırladığımız çantalar hızlı bir şekilde tükendi. Proje kapsamında topladığımız atık şişe ve piller geri dönüşüme gönderilerek hem doğaya zarar vermeme konusunda katkıda bulunmaya çalıştık hem de geri dönüşüm geliri ile Doğu Anadolu Bölgesi’nde belirlediğimiz bir kardeş okulumuzun tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Projede emeği geçen Okul Müdürümüz Ramazan Şerbetçi, projeyi hazırlayan Proje Koordinatörümüz Müdür Yardımcısı Lokman Sayım, sağlık alanı öğretmenimiz M. Akif Hakkakul ve görevli öğrencilerimiz ile projeye büyük ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.” dedi.

Anahtar Kelimeler: akyazı, işmont, halil, bildirici, mesleki, teknik
Bu haber toplam 1836 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
asybil
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1925 Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal'e suikast girişimi gerekçesiyle ölüm cezasına çarptırılan Manok Manukyan idam edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free