hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız” 31. MESLEK KOMİTESİ'NDEN SİLAHLI SALDIRIYA KINAMA GSM bayiinde yaşanan silahlı saldırıyı kınıyoruz ‘Sen De Kodla S@karya’ yarışması ödülleri verildi. Erken Eğitimi Seç Harekete Geç Festival Açılışı Çark Caddesi’nde G-FAST’19’da Ödüller Sahiplerini Buldu Aile Yapısındaki Değişimler Konuşuldu Eski Türklerin Kutsal Mezarları
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
BERAT KANDİLİ'NİZ MÜBAREK OLSUN
 
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
Milletimize hizmet için hep birlikte çalışacağız”
 
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
Cumhurbaşkanlığı Turu’nun 6. etabı Sakarya’da
 
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
Şehrin yol haritasını oluşturmalıyız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün'den İlk Değerlendirme
 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Üstün'den İlk Değerlendirme

AK Parti 5. Olağan Kongresi sonrasında MKYK üyeliği ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ayhan Sefer Üstün’den ilk değerlendirme geldi.

14 Eylül 2015 Pazartesi 22:07
Yazdır

AK Parti 5. Olağan Kongresi sonrasında MKYK üyeliği ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ayhan Sefer Üstün’den ilk değerlendirme geldi.
AK Parti 5. Olağan Kongresi geniş katılım ile haftasonu gerçekleştirildi. Kongreye ‘yenilendik, tazelendik’ sloganı ile çıkan AK Parti, gerek MKYK üyeleri gerekse de parti üst yönetimini baştan aşağı yeniledi. Olağan Kongre sonrasında Sakarya’yı da yakından ilgilendiren gelişmeler yaşandı. AK Parti 22, 23 ve 24. dönem Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Başbakan Davutoğlu ve parti yetkili organlarınca MKYK üyeliği ve İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevlerine getirildi.
Süreç ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Ayhan Sefer Üstün, AK Parti iktidarında insan hakları konusunda ciddi çalışmalar yapıldığını vurguladı. Milli birlik ve kardeşlik adına yasaklar, yolsuzluklar ve yoksulluk ile önemli bir mücadele verildiğine dikkat çeken Üstün, “AK Parti özgürlüklerin sınırını genişletmiş bir harekettir. 13 yıllık iktidarımız süresince kamuda özgürlükleri genişletmek, geçmişte yaşanan mağduriyetleri ortadan kaldırmak adına ciddi bir mücadele ortaya koyduk. Adaleti siyasetimize şiar edindik; fırsat eşitliği konusunda gerekli tüm düzenlemeleri gerçekleştirdik” diye konuştu.
Üstün, “Eğitimde özgürlüğün sınırlarını genişleten, farklı katsayı uygulamalarına son veren AK Parti oldu. 28 Şubat mağduriyetlerine inat, kadın haklarını güçlendiren, kadınlara dönük pozitif ayrıcalıklar sunan yine bu hareketti. Azınlıklara yönelik, sosyal çeşitliliğin en etkin oluşumlarına dair ciddi politikalar uyguladık. Kapatılan vakıfların yeniden açılmasını sağladık. Özgürlüklerin alanını genişlettik. Devrim niteliğindeki reformların adı bugüne kadar hep AK Parti oldu. Türkiye yükselen demokrasisi, sınırları genişleyen özgürlük alanları ile bölgesi ve Dünya ölçeğinde AK Parti ile önemli bir yere geldi. Demokratik ve çoğulcu bir yapı için gereken tüm adımları attık. Yargı reformunu yaptık. Adli ve hızlı yargılamaya yönelik gereken tüm iyileştirmeleri gerçekleştirdik, gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Din ve inanç özgürlüğüne güvence getiren AK Parti’dir. Darbeci zihniyete yönelik daima sivil siyaseti savunan, demokrasiden taraf olan yine AK Parti’dir. 5. Olağan Kongre sonrasında partimizin İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını gündeme getirmesi dahi, AK Parti’nin bu konuya verdiği önemin özetidir. Türkiye hukukun ve insan haklarının egemen olduğu bir ülkedir. Türkiye’de özgürlükler her geçen gün daha da gelişecektir. Buna şüphe yoktur. İnsan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına şahsım uygun görüldü. Öncelikle bu görevi bize uygun gören, bize güvenen, inanan başta Sayın Başbakanımıza şükranlarımı sunuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Sakarya’da AK Parti bayrağını daha yükseklere çekmek için mücadele edeceğiz. Daha fazla çalışacağız. Bizim siyasetimizde makamdan ziyade görev önem taşır. Görev istenmez, verilir. AK Parti’nin farkı budur. Biz bu inançla çalışmalarımızı sürdürürüz. Bu yüzden gece gündüz demeden bize layık görülen bu ulvi görev için çalışacağız. Kadınlarımız, yaşlılarımız, çocuklarımız, 7’den 70’e tüm vatandaşlarımız için, mağduriyetlerin son bulması adına kararlılıkla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Sakarya bugüne kadar daima bizim yanımızda yer aldı. Daima AK Parti’ye güçlü bir destek verdi. Biz de şahsımıza tevdi edilen bu görevle birlikte milletvekillerimiz, Büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız, kadın ve gençlik kollarımız ile tüm teşkilat kademelerimizle bir arada olacağız. Birlikte daha iyi hizmetler üreteceğiz. Şu açık ve nettir; biz Sakarya’nın hizmetindeyiz. Sakarya’nın ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda üzerimize düşen ne varsa yapmaya devam edeceğiz. Sakarya için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: parti, olağan, kongresi, sonrasında, mkyk, üyeliği
Bu haber toplam 1947 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free