hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehrimiz için en iyisi olmasını istiyoruz Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1 Hayatlar Sönmesin Yeni otoyol girişi ve duble yol için Bakan talimatı Hatalı parklanmalara yönelik denetimler sürüyor YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ Arifiye MTAL’ye Endüstriyel Robotik Kol, Mikro Denetleyici ve PLC atölyesi kurulacak. BAYRAK; 4 BİN KONUT DÖNÜŞÜM BEKLİYOR Prof. Dr. Hakan Kırımlı Sakarya Höşmelimini Derledi
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
Sakarya Elazığ ve Malatya’nın yanında
 
Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1
Utaş Uşakspor:1 Sakaryaspor:1
 
YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ
YOLUMUZA EMİN ADIMLARLA DEVAM EDİYORUZ
 
Sakarya şehirlerin şehridir
Sakarya şehirlerin şehridir
AGDAŞ’tan Hayati Uyarı!
 

AGDAŞ’tan Hayati Uyarı!

Adapazarı Gaz Dağıtım Şirketi AGDAŞ, kış mevsimine girmeden önce tüm doğal gaz kullanıcılarını uyardı

3 Kasım 2016 Perşembe 22:19
Yazdır

AGDAŞ’tan Hayati Uyarı!..

 

Adapazarı Gaz Dağıtım Şirketi AGDAŞ, kış mevsimine girmeden önce tüm doğal gaz kullanıcılarını uyardı.

Yıllık Baca ve Cihaz Kontrollerinizi Yaptırmayı Unutmayın!

AGDAŞ, kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte emniyetli doğal gaz kullanımı için kombi, şofben ve soba gibi yakıcı cihazların ve bacaların yıllık bakımlarının yaptırılması konusunda hayati uyarılarda bulundu.

 

AGDAŞ Ticari Hizmetler Müdürü Faruk GÜRPINAR konuyla ilgili: “Şehrimizde 2006 yılından önce yapılmış olan ve hâlâ tuğla baca olan tesisatlar mevcut ve bu abonelerimiz büyük risk altında. Hep söylediğimizi uyarıyı tekrarlamak istiyorum: Tuğla baca ile doğal gaz kullanan abonelerimiz bir an önce bacalarını çelik baca olarak tadil etmeli ya da hermetik cihaz kullanmalılar. Ayrıca abonelerimiz baca sensörlerine kesinlikle müdahale etmemeliler. Bunların yanı sıra gerek kombilerin, gerekse baca sensörlerinin yıllık bakımlarını da mutlaka yaptırmalılar.” dedi. Çelik baca kullanan abonelerin de mutlaka yıllık baca kontrollerini sertifikalı baca temizleme şirketlerine yaptırmaları gerektiğine vurgu yapan Faruk GÜRPINAR, karbonmonoksit salınımlarının yaratacağı tehlikeler için doğal gaz kullanıcılarının daha dikkatli ve bilinçli olmaları gerektiğini belirtti.

 

Doğal Gaz Tesisatına İzinsiz Müdahale Can Kaybına Neden Olabilir

Doğal gaz tesisatlarına yapılacak izinsiz müdahalelerin can kaybına neden olabileceğini belirten Faruk GÜRPINAR sözlerine “Abonelerimiz AGDAŞ’ın bilgisi ve onayı olmaksızın tesisatlarına cihaz eklememeli ve tesisat güzergâhını değiştirmemeliler. Tesisatta yapılacak herhangi bir değişiklik ya da cihaz ekleme/yer değiştirme işlemlerinde mutlaka AGDAŞ’tan kontrol randevusu alınmalı ve tesisat tadilatları mutlaka sertifikalı iç tesisat firmalarına yaptırılmalıdır.Konuyla ilgili geçtiğimiz günlerde Bursa’da yaşanan üzücü olayda, doğal gaz dağıtım şirketine haber vermeden tesisatına kaçak cihaz ekleyen bir kullanıcı 5 kişinin hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Bu üzücü olay bize konunun ciddiyetinin hangi boyutlarda olduğunu göstermektedir.” şeklinde devam etti.

 

Menfezler Asla Kapatılmamalıdır!

Doğal gaz kullanıcılarının en sık yaptığı hatanın havalandırma menfezlerini ısrarla kapatmaları olduğunu belirten AGDAŞ, doğal gazın havadan daha hafif ve kuru bir gaz olduğunu, salınım akabinde havaya yükseldiğini ve menfezlerden dışarıya çıktığını, menfezlerin kapalı olması durumunda ise doğal gazın içerde birikerek büyük bir tehlike oluşturabileceği konusunda abonelerini uyardı.

Açık Mahallerin Onay Sonrasında Kapatılması Tehlikelidir
Hermetik kombi kullanmayan aboneler mutlaka çelik baca tercih etmelidir. Hermetik kombi kullananlar ise kombi bacalarını mutlaka balkon sınırlarının dışına kadar uzatmaları gerekmektedir.AGDAŞ’ın ilk kontrolündengeçen tesisat sahipleri yaşadıkları mahallere yaptıklarıtadilatlarla daha önce açık olan mahallerini kapalı hale getirmektedirler. Bu olay cihaz bacalarının ve menfezlerin kapalı alanda kalmasına sebep olmaktadır. Dolayısıyla baca ve menfezlerin kapalı alanda kalması yaşanması istenmeyecek olaylara sebep olabileceğinden, abonelerincan ve mal güvenliği için bu hususta bilinçli davranmaları gerektiğine vurgu yapıldı.

Anahtar Kelimeler: adapazarı, gaz, dağıtım, şirketi, agdaş, kış
Bu haber toplam 2105 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1990 Amerika Birleşik Devletleri'nin ilk zenci valisi L. Douglas Wilder, Virjinya'da görevine başladı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free