hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Altyapıda gençler geleceğe hazırlanıyor Robotik Kodlama Atölyesi öğrencileri turnuva hazırlıklarına başladı Sel bölgesinde yaralar sarılıyor SEDAŞ Ekipleri Afet Bölgesinde Canla Başla Mücadele Ettiler Girişimci kadınlara SATSO'da sosyal medya anlatıldı İki Taraf da Mağdur Olmamalı Milli Eğitimin Acı Günü 45 yaşında kalbine yenildi. Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu Atıcılık’ta Türkiye ikincisi Büyükşehir’den Sakaryaspor için hep birlikte olacağız

Sel bölgesinde yaralar sarılıyor
Sel bölgesinde yaralar sarılıyor
 
Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu
Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu
 
Sakaryaspor için hep birlikte olacağız
Sakaryaspor için hep birlikte olacağız
 
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi

Afete Karşı Topyekûn Seferberlik
 

Afete Karşı Topyekûn Seferberlik

Şehrin iş, siyaset ve STK temsilcilerine AKOM’u tanıtan Başkan Toçoğlu, “AKOM 9 şiddetindeki depreme dayanıklı bir merkez olarak inşa edildi.

26 Ekim 2016 Çarşamba 03:27
Yazdır
Şehrin iş, siyaset ve STK temsilcilerine AKOM’u tanıtan Başkan Toçoğlu, “AKOM 9 şiddetindeki depreme dayanıklı bir merkez olarak inşa edildi. Burası olası afet anında elektrik ve haberleşmede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kendini koruyacak” derken; afete hazırlıkla ilgili, “Afet konusunda dikkat etmemiz gereken asıl konu imardır. İmar bizim için çok önemli. Konutlarda kat sınırlaması yapıyoruz. İsale hatlarımızı çelik borularla değiştirdik.” ifadelerini kullandı.

Programda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, Diş Hekimleri Odası Başkanı Tolga Beray, Mimarlar Odası Başkanı Sami Kafadar, Emlakçılar Odası Başkanı Selçuk Başak, Mimar Bora Altınışık, SATSO Eski Meclis Başkanı Adnan Borazancıoğlu, AK Parti Eski Yönetim Kurulu Üyesi Mert Aydemir, Avukat Nihat Nalbantoğlu, SATSO Kadın Girişimciler Başkanı Zehra Dirim, Prof. Dr. Oğuz Karabay, Doç. Dr. Yakup Tomak, Yrd. Doç. Dr. Hilal Yuvacı, Diş Hekimi Emrah Özdamar, Milli Birlik ve Düşünce Derneği Genel Başkanı Erdem Ercan, İş Adamları Aydın Zengin, Nihat Gün, Seyit Yılmaz, Ali İhsan Güneş, İbrahim Arabul, Hakan Tenekeci, Murat Alemdar ve Melih Uyar yer aldı.

9 Şiddetindeki Depreme Dayanıklı
AKOM ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Başkan Toçoğlu, “AKOM 9 şiddetinde depreme dayanıklı bir merkez olarak inşa edildi. Olası afet anında elektrik ve haberleşmede yaşanabilecek olumsuzluklara karşı kendini koruyacak bir şekilde dizayn edildi. Burada uydu interneti kullanıyoruz. Merkezimizde 12 bin kapasiteli su deposu, yemekhane ve 8 yatak bulunuyor. İletişim altyapısı en kötü senaryo düşünülerek inşa edildi. Telsiz sistemimiz mevcut. Şuanda 7’ye 5 ebadındaki ekranda da şehrin önemli 21 kavşağında ve yaklaşık 100 kamerayla trafiği kontrol ediyoruz” diye konuştu.

Kesintisiz Enerji ve İnternet
Afet yönetiminin önemine ilişkin de açıklamalarda bulunan Toçoğlu, “Bilindiği üzere 1. derecede deprem bölgesindeyiz. 25-30 yıl aralığında ağır depremlerle karşılaşabiliyoruz. En son yaşadığımız depremin üzerinden 17 yıl geçti. Doğal afetlere hazırlık ve koordinasyon konusunda AKOM’u inşa ettik. AKOM konumu itibariyle de hem hastaneye hem de teknik birimlerimize yakın olması itibariyle yerinde bir projedir. Bu merkez sadece doğal afetler değil başımıza gelebilecek her türlü sıkıntıya göre dizayn edildi. İfade ettiğim gibi, kesintisiz enerji ve internet burada mevcut. Ekipman ve donanım olarak da 1999’a göre çok daha iyi konumdayız” dedi.

Şehrin Gerçekleri Görmezden Gelinemez
Toçoğlu, “Afet konusunda dikkat etmemiz gereken asıl konu imardır. Çok katlı binalar inşa etmek, dere yataklarına evler yapmak, bunlar felaketleri beraberinde getirir. Biz konutlarda kat sınırlaması yapıyoruz. Kesinlikle teknolojiye karşı değiliz. Ancak şehrin gerçeklerini, bilimsel envanterini göz ardı edemeyiz. Buna göre hareket ediyoruz. Hamdolsun TUİK’in verilerine göre Türkiye’de yaşanabilir şehirler arasında 2. sırada yer aldık. Şehrimizde her alana yayılan çok önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz” ifadelerini kullandı.

İçmesuyuna Çelik Güvence
Devam eden çalışmalar ile ilgili de bilgiler veren Başkan Zeki Toçoğlu, “Şehrin tüm caddelerinde yenileme çalışması yapıyoruz. Altyapı anlamında da tüm ilçelerimizde projelerimiz mevcut. Altyapıya yatırım yapmak her belediyenin önceliği değildir. Biz bu konuda gerçekçi olalım dedik ve kolları sıvadık. Arıtma tesislerini hizmete aldık. Erenler ver Serdivan’da içmesuyu çalışmalarımız şuan için sürüyor. İsale hatlarımızı çelik borularla değiştirdik. Artık su kesintisi yaşamıyoruz” diye konuştu.

Toçoğlu’ndan İmar Vurgusu
Başkan Toçoğlu, “Biz şehrin tüm aktörleriyle gelişmesini temenni ediyoruz. Şehir aidiyetini birlikte oluşturmalıyız. Şehirler herkesin tarzına göre değişmez. Şehirleşme ile ilgili yaşadığımız en büyük sıkıntı imar tadilatlarıdır. Aynı zamanda yeşil alan konusunda herkesin duyarlı olması gerekir. Sosyal alanlarımıza beraberce sahip çıkmalıyız” şeklinde konuştu. Programın devamında Başkan Toçoğlu misafir heyete AKOM’u gezdirdi, merkez içerisinde yer alan teknolojik ekipman ve unsurlar ile ilgili de bilgiler paylaştı

Anahtar Kelimeler: şehrin, siyaset, stk, temsilcilerine, akom’u, tanıtan
Bu haber toplam 1789 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free