hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı Başkan Çevik 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun Geleceğimiz olan çocuklar için çok çalışacağız İl Milli Eğitim Müdürlüğü makamına Hatice Şevval Buka oturdu. KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR? Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu Fazilet DURMUŞ’un 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı SYKD’den 23 Nisan Mesajı Akıllı bisikletlere kolay ulaşım Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı
23 Nisan İlimizde de Coşku İle Kutlandı
 
KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR?
KURBANLIK HAYVANLARIN BESİSİ NASIL YAPILMALIDIR?
 
Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu
Çark Caddesi’nde 23 Nisan Coşkusu
 
Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
Bisiklet sporunda adres Sakarya olacak
Adaletten Asla Şaşmayacağız
 

Adaletten Asla Şaşmayacağız

Şehrin STK temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “İşimizi daha sağlam tutacağız. Darbe kadar darbeden rant çıkarmak isteyenler de ahlaksızdır.

3 Ağustos 2016 Çarşamba 02:19
Yazdır
Şehrin STK temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “İşimizi daha sağlam tutacağız. Darbe kadar darbeden rant çıkarmak isteyenler de ahlaksızdır. Memleketimiz üzerindeki kara bulutları kaldıracağız. Bizim meselemiz budur. Adaletten şaşmayacağız. Merhametimizi kendimize kurşun olarak döndürmeyeceğiz. Bazı ölçüler var. Bu ölçülere göre hareket edeceğiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehir genelinde faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları, dernekler, vakıflar ve sendikaların temsilcileri ile bir araya geldi. Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleştirilen görüşmede 15 Temmuz sürecinin ardından STK’ların çalışmaları değerlendirildi. Programda ayrıca 6 Ağustos Cumartesi günü Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek büyük mitingin ayrıntıları ele alındı.

Meydanda Ayrım Yok
Görüşmede söz alan İHH Sakarya Şubesi Başkanı Sebahattin Aydın, “Tarihimizde birçok kırılma noktası var. Çanakkale Zaferi’ni anlatırız. Cihan Harbi’ni anlatırız. 15 Temmuz’dan sonra artık 81 vilayette destan yazıldığını, bütün şehirlerde kutlu bir direniş gösterildiğini de anlatıyoruz. Ülkemizin her renginden, her etnik grubundan, siyasi yelpazenin tüm unsurlarından isim meydanda vardı. Sivil toplum kuruluşlarımızın da hepsi şunu düşündü: Çocuklarımızın, eşlerimizin bu hainlere itaat ederek yaşaması düşünülemezdi. Meydana böyle yaşamama anlayışla çıktık. Sayın Valimiz ve Şehrül Eminimiz Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Millet olarak gösterdiğimiz reflekslerin ardından 18 gecedir meydandayız. Biz inancımız gereği bunu bir Ribat olarak da görüyoruz. Nöbetimiz bitene kadar orada olacağız” diye konuştu.

Tarihin Gördüğü En İğrenç Kalkışma
Aydın’ın ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, “Bu iş bize şunu gösteriyor: bu düşman değişik bir düşman. Bir alameti farikaları yok. Düşman alameti farikasıyla bilinir. Ancak karşımızda bukalemun gibi renk değiştiren bir hainler çetesi var. Tarihin gördüğü en iğrenç kalkışmayla karşı karşıyaydık. Milletimizin basireti ve ferasetiyle bu kalkışmayı önledik. Şimdi sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte halen teyakkuzda olmak zorundayız. Bu kalkışma başarılı olsaydı, belki ülkemiz de parçalanacaktı. Sakarya’da sevindirici bir şey var: STK’lar, dernekler, vakıflar, sendikalar, hepsi şunu söylediler, ‘Bu hükümete değil, devlete yapılmış bir darbedir.’ Bu anlamda sizlere ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Ayrım 17-25 Aralık’tır
Başkan Zeki Toçoğlu açıklamalarına şöyle devam etti; “İşimizi daha sağlam tutacağız. Darbe kadar darbeden rant çıkarmak isteyenler de ahlaksızdır. Memleketimiz üzerindeki kara bulutları kaldıracağız. Bizim meselemiz budur. Adaletten şaşmayacağız. Merhametimizi kendimize kurşun olarak döndürmeyeceğiz. Bazı ölçüler var. Bu ölçülere göre hareket edeceğiz. 17-25 Aralık’tan sonra bu yapıyla ilişkilerini sürdürenler, kuruluşlarına üye olanlar, okullarına çocuklarına gönderenler bu yapının destekçileridir. Ayrım budur. 17-25 Aralık’tan sonraki duruş önemlidir. Devletimizin politikalarını takip edeceğiz. Asıl iş merkezden sevk ve idare ediliyor. Sivilleşme adına yapılan hamlelerin takipçisiyiz.”

STK’lar Bize Güç Verdi
“Hepiniz ayrı bir kitleyi temsil ediyorsunuz. Sizin de ayrı ve büyük sorumluluklarınız var. Bugüne kadar süreci çok iyi götürdük. Bundan sonra da beraberce bu çalışmayı nihayete erene kadar rehavete kapılmadan sürdürmeliyiz. Belli bir anlayışın temsilcisi olarak sizler, daha sıkı bir dayanışma içerisinde halkımızla bütünleşmelisiniz. Unutmayalım: halkımız gereken neyse yaptı. Bize düşen bu halka layık olmaktır. ‘Bu darbeyi nasıl savuştururuz?’ bu sorunun cevabını arayalım. Size yakışanı yaptınız. Hukuk içerisinde her şeye katkı sağlayabiliriz. Ziyaretiniz bize güç verdi. Cumartesi günü bir final yapacağız. Çok büyük bir kalabalıkla Sakaryalı hemşerilerimizden helallik isteyeceğiz. Bu konuda size yardımcı olmaya da hazırız.”

Anahtar Kelimeler: şehrin, stk, temsilcileri, araya, gelen, başkan
Bu haber toplam 1548 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1963 27 Mayıs, Hürriyet ve Anayasa Bayramı ilan edildi.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free