hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şehrin yeni laboratuvarında sona doğru Ahiler beraberlik ve kardeşliğin teminatıdır Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı Ferizli Otomotiv ve Metal İhtisas OSB'de Müteşebbis Heyet ve Yönetim belli oldu Engelli Sağlık Raporu Sakarya' dan da Verilmeli Sapanca Gölü içinden botla ulaşarak bakım yaptı. İnsan Kaynakları Profesyonelleri Toplandı… Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde GELECEKTE HAYVANCILIK NASIL OLACAK "Sakarya'da Sanat 25. Yılında SAGÜSAD” Fotoğraf Şenliği sona erdi.

Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
Sakarya MTB Cup tüm dünyada canlı yayınlandı
 
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
Sakarya Okullaşmada Türkiye Ortalamasının Üzerinde
 
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
Beraberliği son saniyede kurtardık 2-2
 

Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Uluslararası bisiklet şampiyonası başladı
Acartürk:Bakkal dükkanı mı yönetiyorsunuz?
 

Acartürk:Bakkal dükkanı mı yönetiyorsunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin imar düzenlemesi karşılığı aldığı 1,5 milyon TL’lik çeki, muhataplarına iade etmesini sert sözlerle eleştirdi.

15 Ekim 2015 Perşembe 00:10
Yazdır

Bakkal dükkanı mı yönetiyorsunuz?

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili adayı Alirıza Acartürk, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin imar düzenlemesi karşılığı aldığı 1,5 milyon TL’lik çeki, muhataplarına iade etmesini sert sözlerle eleştirdi. Acartürk, “Alınan her belge kayıt ile alınır. Ve devlete belediyeye ödenen para, sonradan vazgeçtik bahanesi ile geri alınamaz. Devleti ve Belediyeleri bakkal dükkanı gibi yöneteceklerse bırakıp gitsinler” diye konuştu.

 

KAYITSIZ PARA GİRİŞİ OLUR MU?

Devletin veya Belediyelerin bakkal dükkanı gibi yönetilemeyeceğini vurgulayan Acartürk, “Bir imar çalışması gerekçesiyle çek ile de olsa belediyeye bir para giriyorsa, resmi olarak girer. Bir işlem karşılığında girer. Bu işlem karşılığında girmişse bu para, ‘ondan sonra bu işlem iptal oldu geri verin’ diye bir şey olamaz. Böyle bir mantık olur mu? Yani imarın yapılacağına önceden söz verip, çekleri alıp da bunları kayda giriyorsanız, geri veremezsiniz. Aldığınız çek veya paraları muhasebeleştirmeniz gerekmektedir.” Diye konuştu.

 

BIRAKIP GİTSİNLER

Acartürk, “Alınan 1,5 milyon liralık çek muhasebe kayıtlarına girmemişse, ya da başka bir ifade ile Belediye Başkanı ya da yakınlarında çek taşınıp da sonradan muhataplar cayınca çek geri veriliyorsa, o zaman bana bu işin altındaki kirliliği anlatamazlar. Bu kirliliği ayıklayamazlar. Devlet kayıtla çalışır. Hukukun gereği budur. Bunu yapamıyorlarsa veya yapmıyorlarsa, bakkal dükkanı gibi ülkeyi veya Belediyeleri yönetiyorlarsa, bırakıp gitsinler.” Dedi.

Anahtar Kelimeler: milliyetçi, hareket, partisi, sakarya, milletvekili, adayı
Bu haber toplam 2171 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free