hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı 4 proje için MARKA ile imzalar atıldı Engelsiz yürekler ‘Rastgele’ dedi Sokak Arası Fotoğraf Sergisi Açıldı Karaman Mahallesine Yeni Anaokulu Çocuklar Doyasıya Eğlendi. Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde Karlsruhe ile bağlarımızı güçlendireceğiz 2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var

Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
Şampiyona Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlıyor
 

Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
Adatıp Büyükşehir turnuvanın ilk maçını kazandı
 

Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
Maltepe Park ve ADAKULE Sakarya’nın hizmetinde
 
2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var
2. Üniversite’nin 29 bin öğrencisi var
9 bin lira maaşın 3 binini kitaba ayırırdım”
 

9 bin lira maaşın 3 binini kitaba ayırırdım”

Canlı yayında öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Toçoğlu, “Sakarya’da kültürel çalışmaları için yeni mekanlar inşa ettik.

5 Mayıs 2018 Cumartesi 06:13
Yazdır
Canlı yayında öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Toçoğlu, “Sakarya’da kültürel çalışmaları için yeni mekanlar inşa ettik. Ulusal bir kitap fuarı düzenleyeceğiz. Sizlerde kitaba biraz daha önem vermelisiniz. Uzun yıllar evimdeki eşyalarımın çoğunu kitaplar oluşturuyordu. 9 bin lira maaşımın 3 bin lirasını kitaba ayırıyordum. Sizler de okumayı bir an olsun ihmal etmeyin. Sakarya mimarisiyle Türkiye’ye örnek bir şehir. Hayalim halkımızın yaşamaktan çok mutlu olduğu bir Sakarya” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, ‘Gençler Soruyor’ programında Sakarya Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Ofis Sanat Merkezinde gerçekleştirilen buluşmada Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nden, üniversite öğrenci topluluklarından ve STK’lardan çok sayıda öğrenci yer aldı. Toçoğlu, öğrencilerin sorularını cevaplarken; sosyal medya üzerinden gelen soruları da cevapladı. Toçoğlu’nun öğrencilerle buluşma programı sosyal medya hesapları Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube’den canlı olarak yayınlandı.

Sizlerle daha iyiyim
Öğrencilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Toçoğlu, duygularını “Sizlerle çok iyiyim’ diyerek ifade etti. ‘Belediye Başkanı olmaya nasıl karar verdiniz?’ sorusunu cevaplayan Toçoğlu, “ İlahiyat Fakültesi mezunuyum. Çalışma hayatımda genellikle idarecilik yaptım. 6-7 yıl gibi bir süre ise öğretmenlik mesleğimi icra ettim. Sakarya Üniversitesi’nde görev yaptığım süreçte bana siyasi olarak bir teklif geldi. Serdivan Belediye Başkanlığı görevimin ardından da Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na seçildim. Ve halen görevimi sürdürüyorum” ifadelerini kullandı.

Sakarya’ya özgü mimari anlayış
Sakarya’daki yatay mimari hakkındaki soruyu cevaplayan Toçoğlu, “Yatay mimari Sakarya’da depremle başlayan bir anlayıştı. Ancak bu anlayışı bir tarz olarak geliştirdik. 1999 depreminin ardından kat sınırlaması kararı aldık. Kararımızın arkasında durduk. Bütün şehirlerin yüksek binalardan oluşması gerekmez. Bugün Sakarya mimarisiyle Türkiye’de anılmaya başlandı. Sakarya’da göğü görebiliyorsunuz, çocuklarımız toprakla temas edebiliyor, hava temiz. Bu açıdan Türkiye’nin en özgün şehirlerinin başında gelmektedir.”

Kendinizi her alanda yetiştirin
Siyasetle uğraşmak isteyenlere bir tavsiyeniz var mı? sorusuna ise Başkan Toçoğlu, “Bütün arkadaşlara bir tavsiyem olsun; siyasetle ilgilenin. Siyaset insanlara en kısa yoldan hizmet etmenin adıdır. Eğer nitelikli arkadaşlarımız siyasete yönelmezse siyaset kurumu zayıflar. Bunun şehirlerimize, ülkemize zararı olur. Kendini geliştiren kişisel siyasete girmeli. Ayrıca etrafınızdaki kaliteli isimleri de siyasete yönlendirin. Siyaset çok sabır isteyen bir iştir. Kendinizi yetiştirin” dedi.

Yaşanılabilir bir Sakarya
Sakarya’yla ilgili yapmak istediğiniz neler var? sorusuna sevap veren Toçoğlu, “En büyük hayalim şehirde yaşayan insanların mutlu olması, çeşmelerinden temiz su içmesi, temiz hava soluması, kolay ulaşım sağlamaları ve göğü görebilmeleri. Vatandaşların mutlu olduğu bir şehir en büyük hayalimiz. Son zamanda yapılan anketlerde de Sakarya yaşanılabilirlik endekslerinde çok ciddi mesafeler aldı. Türkiye’de çeşmeden su içilen ender illerden biri biziz ve bu konuda iddialıyız.”

Öğrencilere iftar sofrası
Yurt dışından gelen öğrencilerle ilgili staj imkanları neler? sorusunu cevaplayan Toçoğlu, “Uluslararası bölümlerde okuyan arkadaşlarımız için Sakarya’da çok fazla iş ve staj imkanı var. Sakarya uluslararası fabrikalara sahip. Yerel yönetimlerinde bu konuda çeşitli faaliyetleri var” diye belirtti. Öğrencilerin iftar taleplerine de kayıtsız kalmayan Toçoğlu, gerekli görüşmelerin ardından öğrencilere iftar olanağı sunabileceklerini söyledi.

Barış ve huzur iklimi
‘Diğer illere örnek olacak ne yaptınız?’ sorusuna yanıt veren Başkan Toçoğlu, “Sakarya iki konuda Türkiye’ye örnek olarak gelişiyor. Sakarya’da ki bu barış ve huzur iklimi Türkiye’ye örnek oluyor. Sakarya’nın mimari tarzı ise yine ülkemize örnek olacak nitelikte. Biz bir bina dönüşümü yapmıyoruz. Şehri yeniden tasarlıyoruz. Birkaç yıl içerisinde şehrimiz Türkiye’nin en güzide şehri olacaktır. Yeşile, doğaya, çevre kirliliğine çok dikkat ediyoruz. Yeşili koruyarak gelişiyoruz. Medeniyetin yüksek binalardan değil, içinde yaşayan insanlardan geçtiğine inanıyoruz. Biz bunu sağlamaya çalışıyoruz. İnşallah başaracağız” dedi.

Kitap fuarı
Sakarya’daki kültürel çalışmalar hakkında açıklamalardan bulunan Toçoğlu, “Kültürel çalışmaların artması için öncelikli olarak mekân sayılarını arttırdık, arttırıyoruz. Ciddi projemiz var. AFA’yı yıktık. Şehrin kültürel anlamdaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak Kongre Merkezi’ni inşa edeceğiz. Kitap Fuarı konusunda da gelen talepleri alıyorum. İnşallah güzel bir kitap fuarını kültür sanat dostlarıyla buluşturacağız. Ancak bilgiye ulaşmanın kolay olduğu günümüzde kitaba biraz daha önem vermeliyiz. Malatya’da görev yaptığım dönem eşyalarımın çoğunu kitaplar oluşturuyordu. 9 bin lira maaşımın 3 bin lirasını kitaba ayırıyordum. Sizler de okumayı ihmal etmeyin” dedi.

Üniversite ile iç içeyiz
Programın kapanış konuşmasını yapan Toçoğlu, “Her şeyden evvel sizlerle burada buluşmak benim için çok güzel bir şey. Büyükşehir Belediyesi olarak üniversitemizle ile iç içeyiz. Öğrenci kulüplerimiz de Büyükşehir Belediyemizle projelerde yer almak isterlerse her zaman kapımız açık. Önemli olan yaşadığımız şehre bir şeyler katabilmektir. Bu vesileyle sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: canlı, yayında, öğrencilerin, sorularını, cevaplandıran, başkan
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1999 Boeing 737-200 tipi bir yolcu uçağı Buenos Aires'ten kalkışı sırasında düştü; 67 kişi öldü.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free