hüseyin
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor Şehrin yeni hal kompleksi tamamlanıyor İHRACAT SİZDEN, PERSONEL BİZDEN ULUSLARARASI TİCARET ELÇİLERİ YETİŞİYOR İş Dünyasındaki Yerimiz Yeni Nesil Girişimcilik Sakarya 24. Sırada 300 bisiklet sahiplerini buldu 33 milyonluk dev altyapı yatırımı tamamlandı Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür” GökhanKORKMAZ’a yeni görev…

Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
Sakarya’da akıllı bisiklet dönemi başlıyor
 
Sakarya 24. Sırada
Sakarya 24. Sırada
 

300 bisiklet sahiplerini buldu
300 bisiklet sahiplerini buldu
 
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”
Milletvekili Dikbayır; “Gün, birlik günüdür”

2,5 yılda afete 20 milyonluk hazırlık
 

2,5 yılda afete 20 milyonluk hazırlık

Hayata geçirilen son yatırımlarla afet yönetimine ilişkin Türkiye’de önde gelen yerel yönetimlerden biri haline geldiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu,

8 Aralık 2016 Perşembe 23:49
Yazdır
Hayata geçirilen son yatırımlarla afet yönetimine ilişkin Türkiye’de önde gelen yerel yönetimlerden biri haline geldiklerini söyleyen Başkan Toçoğlu, “Vatandaşlarımızın can güvenlikleri için sadece 2,5 yıllık sürede bu alanda 20 milyonluk yatırımı hayata geçirdik. Afeti önleyemeyiz ancak Türkiye’de olası bir afet durumunu en iyi yönetebilecek yerel yönetimlerden biriyiz” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri sonrasında hayata geçirilen yatırımlarla afet yönetimi ve olası bir afete hazırlık başlıklarında Türkiye’de önde gelen yerel yönetimlerden biri haline geldiklerini söyledi. Afet Koordinasyon Merkezi, yeni itfaiye binası ve yenilenen araç filosuna değinen Başkan Toçoğlu, “Yaşadığımız acı tecrübeler olası bir afete hazırlık durumumuzu yüzde 100’lük bir zindelikle muhafaza ediyor. Vatandaşlarımızın can güvenlikleri için sadece 2,5 yıllık sürede bu alanda 20 milyonluk yatırımı hayata geçirdik. Afeti önleyemeyiz ancak Türkiye’de olası bir afet durumunu en iyi yönetebilecek yerel yönetimlerden biriyiz” diye konuştu.

Son teknoloji olmazsa olmazımız
Başkan Toçoğlu, “Afet yönetimi ve olası bir afete hazırlık en önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bu doğrultuda Yerel Seçimlerden bugüne geçen 2,5 yıllık sürede itfaiye ve afet yönetim süreçleri adına önemli yatırımları hayata geçirdik. 7,5 milyonluk yatırımla şehrin ilk Afet Koordinasyon Merkezi’ni hizmete aldık. Yine 7 milyonluk yatırımla İtfaiye Teşkilatımızı son teknoloji bir merkezle buluşturduk. Geride kalan bu kısa sürede araç filomuzu 5 milyon değerindeki yeni araçlarla güçlendirdik. Şuanda 71 araçla hizmetlerimizi 7/24 sürdürüyoruz” dedi.

AKOM’da her şey düşünüldü
1999 Depreminden büyük dersler aldıklarını da söyleyen Başkan Toçoğlu, “1999 Depremini yaşamış, acı tecrübelere sahip bir tarihimiz var. Depremde su, elektrik, haberleşme konusunda yaşadığımız problemleri nasıl unutabiliriz. AKOM işte tüm bu tarihi, acı hatırları bir daha inşallah tekerrür ettirmeyecek bir projedir. AKOM’da deyim yerindeyse her şey düşünüldü. Son teknoloji ekipmanlarımızla, binalarımızla, güçlü itfaiye teşkilatımızla biz şuna inanarak çalışıyoruz: Aslolan teknolojik imkansızlıkları, sorunları yönetmeye çalışmak değil, bunları tamamen ortadan kaldırmaktır. Biz afet yönetim altyapımızı güçlendirmek adına gözümüzü daldan budaktan esirgemeyiz. Zamanın teknolojilerini yakalayan, anı koklayan tüm ekip ve ekipmanlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak tarafımızda mevcut. Buna göre adımlarımızı bir bir atıyor; kendimizi sürekli güncelliyoruz” dedi.

Yurtlara denetimler kesintisiz sürüyor
Adana’nın Aladağ ilçesindeki öğrenci yurdunda meydana gelen ve 11 ortaokul öğrencisi ile bir öğretmenin yaşamını yitirmesine neden olan yangın sonrası Sakarya’daki yurtlarda etkin denetimleri sıklaştırdıklarını belirten İtfaiye Dairesi Başkanı Ayhan Orhan Arancı ise, “Bizim çok önemli bir görevimiz de paydaş kurumlarla birlikte yurtlarımızın daha güvenli hale getirilmelerini sağlamaktır. Yurt olarak kullanılması gereken yapıların ilgili yönetmelikler çerçevesinde inşa edilmesi ve kullanılması gerektiğini biliyoruz. Denetimler devam etmektedir. Bu konuda asla taviz verilmemektedir” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: hayata, geçirilen, son, yatırımlarla, afet, yönetimine
Bu haber toplam 1708 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
engin
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1978 Enver Sedat ve Menahem Begin Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
ibo
ism
Adasenotomotiv
engin
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free