hilmi
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Altyapıda gençler geleceğe hazırlanıyor Robotik Kodlama Atölyesi öğrencileri turnuva hazırlıklarına başladı Sel bölgesinde yaralar sarılıyor SEDAŞ Ekipleri Afet Bölgesinde Canla Başla Mücadele Ettiler Girişimci kadınlara SATSO'da sosyal medya anlatıldı İki Taraf da Mağdur Olmamalı Milli Eğitimin Acı Günü 45 yaşında kalbine yenildi. Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu Atıcılık’ta Türkiye ikincisi Büyükşehir’den Sakaryaspor için hep birlikte olacağız

Sel bölgesinde yaralar sarılıyor
Sel bölgesinde yaralar sarılıyor
 
Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu
Rektör Savaşan Sakarya Basını ile Buluştu
 
Sakaryaspor için hep birlikte olacağız
Sakaryaspor için hep birlikte olacağız
 
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi
Sakarya’da Valilik Hainlere Teslim Edilmedi

“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”
 

“15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır”

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Sakarya’da binlerce kişi Demokrasi Meydanı’nda buluştu.

16 Temmuz 2018 Pazartesi 21:34
Yazdır
15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Sakarya’da binlerce kişi Demokrasi Meydanı’nda buluştu. Vali Balkanlıoğlu, “O gece gördük ki söz konusu vatansa gerisi teferruattır. Milletimizin direnişi her türlü kalkışmayı yok etti” derken; Başkan Toçoğlu, “15 Temmuz Zaferi sadece, bu hain kalkışmanın bastırılması değil, yeni bir devrin başlangıcıdır. 15 Temmuz zaferi, irademize, demokrasimize, özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza, ülkemize, geleceğimize sahip çıkmanın adıdır” dedi.

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümünde Sakarya’da binlerce kişi Demokrasi Meydanı’nda buluştu. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programlarına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Milletvekilleri Recep Uncuoğlu, Kenan Sofuoğlu, Çiğdem Erdoğan Atabek, MHP Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İl Jandarma Komutanı Cengiz Yiğit, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, SESOB Başkanı Hasan Alişan, siyasi parti temsilcileri, ilçe belediye başkanları, STK Temsilcileri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Ümmet kazandı
15 Temmuz Gazileri adına selamlama konuşması yapan Ali Kasımoğlu, “15 Temmuz Allah’ın kaderinin zühur etmesidir. Ben ve diğer kahraman kardeşlerimiz o gece Valiliğin orada farklı yerlerimizden vurulduk. Şuan sapasağlam karşınızdayız. O gün Sakarya’nın kaderi değiştiği gibi Türkiye’nin ve bütün ümmetin kaderi değişti. Ümmet kazandı. Bunu aziz Türk milleti başardı. Bizler tek ses halinde doğruları haykırmalıyız” dedi. Program 15 Temmuz özel videosunun gösterimi ile devam etti.

Direnişin ve kutlu zaferin 2. yılı
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın canlı yayın konuşmasının ardından kürsüye çıkan Başkan Zeki Toçoğlu, “Bugün, tarihin gördüğü en alçakça kalkışmanın ve en karanlık ihanetin kahraman Türk Milleti tarafından bastırıldığı tarih. Canımızı ortaya koyarak elde ettiğimiz bu şanlı direnişimizin ve kutlu zaferimizin üzerinden tam iki yıl geçti. Tam iki yıl önce, ruhlarını şeytana satan; iradelerini şer odaklarına teslim eden hainler; halkına ve ülkesine ihanet ettiler; kendi devletine saldırdılar. Bu hain saldırı; bin yıldır Anadolu topraklarında; adaletin, merhametin ve kardeşliğin yeryüzünde hakim olması için mücadele veren, tüm mazlum milletlerin umudu haline gelen bu halka karşı yapıldı. Bu zalimler; her şeyi planladılar, fakat Allah’ı hesaba katmayı unuttular. İşte o gece, şeytani güçlerle işbirliği yapan FETÖ çetesi ile Allah’a güvenerek meydanlara çıkan milletimiz tarihi zaferlerine bir yenisini daha ekledi. Bize bu zaferleri nasip eden ve bu aziz milletin bir parçası yapan Allah’a ne kadar şükretsek azdır.”

15 Temmuz yeni bir devrin başlangıcıdır
“15 Temmuz Zaferi sadece, bu hain kalkışmanın bastırılması değil, yeni bir devrin başlangıcıdır. 15 Temmuz zaferi, irademize, demokrasimize, özgürlüğümüze, bağımsızlığımıza, ülkemize, geleceğimize sahip çıkmanın adıdır. 15 Temmuz zaferi ile birlikte, bu millete operasyon yapılamayacağını tüm dünyaya bir kez daha gösterdik. Biz kurtuluşun simgesi olan Selalar vermeye; dinin şahitliği olan Ezanlar okumaya; birlik olup Allah’ın ipine sımsıkı sarılmaya; İstiklal Marşı’mızın ruhunu kavramaya devam edeceğiz. Bizler, en zor anlarda bile, “endişe etme Allah bizimle beraberdir” diyeceğiz. Güne, “korkma, sönmez bu şafaklarda yüzen alsancak” diyerek başlayacağız. Biz ezelden beri hür yaşamış bir milletiz. Ölürüz ama esareti kabul etmeyiz. Bizler şahadeti en yüce makam olarak bellemiş bir milletiz, Vatan için, din için ölmek; bayramdır bizim için.”

Sakarya 15 Temmuz’da destan yazdı

“15 Temmuz gecesi en iyi sınav veren illerin başında Sakarya geliyor. O gece Sakarya ayağa kalkmış, yeniden tarih yazmıştır. Darbe söylentilerinin başladığı ilk dakikalardan itibaren meydanlarda toplanmaya başladık. Cumhurbaşkanımızın o tarihi çağrısıyla birlikte on binler meydanlara akın etti. Valiliğin işgal edildiğini duyan vatandaşlarımız bölgeye yöneldiler. Ellerinde silahları olmamasına rağmen gözlerini bile kırpmadan kurşunlara göğüslerini siper ederek Valiliği darbeci hainlerden temizlediler. Türkiye’nin küçük bir mozaiği olan, yıllarca çeşitli acıların üstesinden gelen Sakarya, o gece yeni bir destan yazdı. Sakarya yeniden dirilişin, yeniden ayağa kalkışın adı oldu. İnsanımız tek yürek oldu ve özgürlüğüne, vatanına, birliğine, haklarına sahip çıktı.”

İhanet onların meydanlar bizimdir
Toçoğlu, “Şunu asla unutmamalıyız ki, 15 Temmuz sıradan bir anma gecesi değil, kutlu bir direnişin diriliş ruhuna dönüştürüldüğü bir gecedir. O hain geceden bize miras kalan da tam olarak bu direniş ruhudur. Şehitlerimize ve gazilerimize vefa borcumuzu bu direniş ruhunu asla kaybetmeyerek nesiller boyu aktararak ödeyebiliriz. Bu ruhun zedelenmesi demek Allah korusun yeni 15 Temmuz’lara imkân vermek demektir. 15 Temmuz Şehitlerimiz olmak üzere bu topraklarda Hakkın üstünlüğü için mücadele verirken ölümsüzlüğe uzanan tüm Şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, Gazilerimize de hayırlı ve sağlıklı ömürler diliyorum. Şanlı direnişimiz, kutlu zaferimiz hayırlı olsun. Ve hep birlikte haykırıyoruz; İhanet onların meydanlar bizimdir” dedi.

Sakarya yine meydanda
Sakaryaspor Kulübü Demokrasi Meydanı’nda direnişe destek oldu. Kulüp Başkanı Cevat Ekşi, “Sakaryasporumuz 15 Temmuz darbe girişiminde olduğu gibi tekrar devletinin ve milletinin yanındadır” derken; SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, “O gece gençi yaşlısı olmak üzere tüm vatandaşlarımız buradaydı. Bugün yine meydanda Sakarya. O gün askerliğini dahi yapmamış gençler, yaşlılar, çocuklar ve kadınlar müthiş bir organizasyon kabiliyeti gösterdi. O gün bir destan yazıldı. İnşallah bu destanların devamı gelecektir” dedi.

Birbirimize can olduk
AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, “15 Temmuz’un 2. yıldönümünde burada kaldığımız yerden aynı heyecanla yine beraberiz. Biz bu meydanda 28 gün birbirimize can olduk, emanet olduk. Sakarya’nın her köşesinde hepimizin farklı farklı anıları var. Kimimiz bu meydanda kimimiz Valilikte kimimiz Çark Caddesi’nde askerlikteydik. Türkiye’de ilk işgalin kırıldığı yer Sakarya’dır. Bu meydanda çok güzel anılarımız oldu. Hepimizin tek amacı bayrağımızı, vatanımızı korumaktı” dedi.

Milletimiz özgürlüğünden taviz vermedi
MHP Milletvekili Levent Bülbül, “Öyle bir tebeşüsle karşılaştık ki bu geçmişte darbe olarak nitelendirilen bir girişim olarak zannedildi ancak bu girişim Türkiye devletini bölme, parçalama ve yok etme girişimiydi. Bu darbe girişimine karşı bizler Türk milleti olarak şanla şerefle eşsiz b

Anahtar Kelimeler: temmuz, hain, darbe, girişiminin, yıldönümünde, sakarya’da
Bu haber toplam 1520 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1919 Müttefik Yüksek Konseyi, işgal bölgeleri hakkında anlaşamayan İtalya ve Yunanistan arasında bölüştürme yaptı ve Aydın'ın İtalyanlara verilmesi kararlaştırıldı.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
şevki
ibo
ism
Halı Yıkama
engin
Adasenotomotiv
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free