naci
Sakarya Medya :: Sakarya Haber :: Sakarya Portal ::
arif
Son Dakika
Afrin Operasyonunu Destekliyoruz Lahana tarlasına OSB olmaz(!) Potasız okul kalmasın Karşıyaka: 0 - Sakaryaspor: 1 Ölüm İsmail’i halı sahada yakaladı Karasu yolunda kaza 1 ölü 2 ağır yaralı “Yağmursuyu projesi için yol trafiğe kapanıyor” “Ekolojik turizme tam destek” Savaşın çocukları karne sevinci yaşadı “SGM örnek bir mimariye sahip”
Lahana tarlasına OSB olmaz(!)
Lahana tarlasına OSB olmaz(!)
 
Potasız okul kalmasın
Potasız okul kalmasın
 
Karşıyaka: 0 - Sakaryaspor: 1
Karşıyaka: 0 - Sakaryaspor: 1
 

“Yağmursuyu projesi için yol trafiğe kapanıyor”
“Yağmursuyu projesi için yol trafiğe kapanıyor”

ziraat haberleri

Ekim ayında bile tarımda istihdam 5,5 milyonu geçti…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın, istihdam açısından da vazgeçilmezliğini koruduğunu bildirerek, “tarım, Ekim ayında bile 5 milyon 534 bin kişiye istihdam sağladı, işsizliği 2 puan düşürdü” dedi
15 Ocak 2018 Pazartesi 19:44

Sütte herkesin kazanacağı ve memnun olacağı bir ortam şart…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 2017 yılının 8 ayında gerileyen sanayiye aktarılan inek sütü miktarının son 3 aydaki artışa rağmen, 11 aylık dönemde 2016 yılının altında kaldığını bildirerek,
15 Ocak 2018 Pazartesi 01:06

Türkiye’de tarım öğreniminin 172’nci yıldönümü…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar: -“Onbinlerce ziraat mühendisinin mesleklerini icra edememesi, başka alanlarda çalışması, işsiz olması ülkemiz için bir kayıptır”
9 Ocak 2018 Salı 20:20

Bayraktar’dan çağrı: “Fiyatları revize edin tepkiyi dindirin”

rkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, maliyetlerin yüksek olduğunu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın da yerinde tespit ettiğini, buna rağmen TMO’nun Giresun kalite fındık için kilogram başına 10 lira 50, levant kalite için 10 lira olarak açıklanan fiyat son derece yetersiz kaldığını bildirdi.
22 Ağustos 2017 Salı 05:58

TZOB Genel Başkanı Bayraktar-Destekler bir an evvel açıklanmalı

07.08.2017 -Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımsal desteklerin her yıl Nisan-Mayıs aylarında açıklanmasına rağmen, bu yıl Ağustos ayına gelinmesine rağmen açıklanmadığını bildirerek, “bu durum üreticimizi zor durumda bıraktı.
8 Ağustos 2017 Salı 00:13

TZOB Genel Başkanı-Afetler çiftçinin peşini bırakmıyo

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, afetlerin çiftçinin peşini bırakmadığını bildirerek, “Haziran ve Temmuz’da yaşanan sel ve dolu çiftçimizi vurdu. Hasadın devam ettiği Temmuz’da aşırı yağış zararı artırdı
26 Temmuz 2017 Çarşamba 22:43

Şemsi Bayraktar,Mayıs ayı traktör verilerini değerlendi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Mayıs ayı traktör verilerini değerlendi
13 Temmuz 2017 Perşembe 05:19

Verim düşük, girdi fiyatları yüksek

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, buğday ve arpada piyasanın durduğunu bildirerek, “dışarıdan giren bir mal yok. Gümrükleri düşüreceğim demeniz, bu söylem dahi yetti. O kadar zamansız bir söylem oldu ki; şu an tüccar piyasaya girmiyor, üretici tedirgin ve bazı bölgelerde şu an alım satım durdu.
2 Temmuz 2017 Pazar 01:15

Tarımda kalite artacak

İl Tarım Müdürü Mehmet Erdemir ve beraberindeki heyet Türkiye Ziraat Odaları Birliği’nin Sakarya’nın tarım potansiyelini, sorunlarını ve çözümlerini ortaya koyacak bir rapor hazırlamak üzere yapacağı çalışmalarla ilgili Başkan Zeki Toçoğlu’na bilgi verdi.
11 Şubat 2017 Cumartesi 01:33

(TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın,düzenlediği basın toplantısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'ın, düzenlediği basın toplantısı
5 Ocak 2017 Perşembe 20:19

Bayraktar, Çalışma Bakanı Müezzinoğlu ile işçi, memur ve işveren temsilcilerini ağırladı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı, SGK Yönetim Kurulu Üyesi Şemsi Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile işçi, memur ve işveren temsilcilerini ağırladı.
29 Aralık 2016 Perşembe 17:46

Pestisit Ambalajı Yönetimi Projesi Hayata Geçiriliyor

Sakarya Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü ile Adapazarı Ziraat Odası işbirliği ile yürütülen ‘Zirai İlaç Ambalajlarının Oluşturduğu Risklerin Belirlenmesi ve Çözüm Yolları Geliştirilmesi Projesi’ başarıyla tamamlandı.
26 Ekim 2016 Çarşamba 03:54

-Sakarya kırsal kalkınmayla büyüyecek…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya’nın kırsal kalkınmayla büyüyeceğini bildirerek, “devlet, alt ve üst limitleri belirlenen tarıma yönelik ekonomik ve kırsal yatırımların yarısını karşılıyor. Bu kaçırılmaması gereken büyük bir fırsattır. Yatırımcıları, dün başlayan ve 45 gün devam edecek başvuru süresini geçirmemeleri çok önemlidir” dedi.
23 Ekim 2016 Pazar 02:26

Bayraktar, borç ertelemesi talep etti…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da tarımsal üretimin başladığı Ekim ayından bu yana doğal afetlerin çiftçimizin yakasını bırakmadığını, birçok üründe rekolte kayıplarına yol açtığını bildirerek,
1 Eylül 2016 Perşembe 02:40

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, Sakarya’da…

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ve Sakarya Emniyet Müdürü Osman Babadağı’na darbe girişimiyle ilgili “geçmiş olsun” ziyaretlerinde bulunacak; akşam da Kent Meydanı’ndaki “Demokrasi Nöbeti”ne katılacak.
21 Temmuz 2016 Perşembe 22:24

Sakarya ovaları kurtuluyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım açısından çok önemli 184 büyük ovanın tarımsal SİT alanı kapsamına alınacağını belirterek, “Bu ovalar arasında Sakarya’mızın ovaları da yer alıyor, ovalarımız kurtuluyor” dedi.
17 Haziran 2016 Cuma 00:05

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Sakarya’da kutlandı.

Adapazarı Ziraat Odası Başkanlığı Hamdi Şenoğlu başkanlığında Çelenk koydular. Adapazarı Ziraat Odası Meclis Başkanı Cevat Altun Çiftçiler Gününün Önemini belirtti.
14 Mayıs 2016 Cumartesi 23:33

BAŞKAN TOÇOĞLU ZİRAAT KATILIM’I DESTEKLEDİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Ziraat Katılım Bankası Adapazarı Şube Müdürü Seyit Fatih Sarı’yı makamında ağırladı.
29 Mart 2016 Salı 21:31

TZOB BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR’IN ACI GÜNÜ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, amcası Sabahattin Bayraktar’ın cenazesine katıldı.
13 Aralık 2015 Pazar 18:22

Ziraat Türkiye Kupasına 2-1'le Veda

Spor Toto 3. Lig temsilcisi Düzcespor, Ziraat Türkiye Kupası eleme turunda karşılaştığı Sakaryaspor’u 2-1 mağlup ederek turu geçen taraf oldu.
10 Eylül 2015 Perşembe 14:08

ATSO’DAN BAYRAKTAR VE COŞ'A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) desteklerinden dolayı Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ve Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş'a teşekkür plaketi verdi.
1 Temmuz 2015 Çarşamba 05:24

AŞIRI YAĞIŞ ÇİFTÇİYİ 45 MİLYON TL ZARARA UĞRATTI

Sakarya’da aşırı yağış sonucu 150 bin dekar tarım arazisi sular altında kalırken, çiftçinin zararının ise 45 milyon TL olduğu açıklandı. Ziraat Odası Başkanı Şenoğlu, çiftçinin acilen uzun vadeli krediye ihtiyacı olduğunu vurguladı.
27 Haziran 2015 Cumartesi 23:34

Hedefimiz gayri safi milli hasılamızı 10 yılda 150 milyar dolarlara taşımaktır

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye’de tarım sektörünün önemine dikkat çekerek, “Hedefimiz gayri safi milli hasılamızı 10 yılda 150 milyar dolarlara taşımaktır” dedi.
23 Haziran 2015 Salı 02:23

TARAKLI ZİRAAT ODASINDA AVDAN GÜVEN TAZELEDİ

Taraklı Ziraat Odası olağan genel kurul toplantısı Belediye düğün toplantı salonunda gerçekleşti. Genel kurula Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman , AK Parti ilçe Başkanı Erdal Özen, CHP İlçe Başkanı Sebahattin Dönmez,MHP İlçe Başkanı Halim Cingöz, dernek başkanları,muhtarlar ve çiftçiler katıldı.
14 Şubat 2015 Cumartesi 23:50

Yılmazer Esnaflara Seslendi

Sapanca Belediye Başkanı Dr. Aydın Yılmazer, Ziraat Odası’nın verdiği dayanışma yemeğinde Sapanca esnafına seslendi.
5 Ocak 2015 Pazartesi 02:29

Güvenli Traktör Kullanımı” Projesi Tanıtıldı

Güvenli Traktör Kullanımı Projesi kapsamında Başak Traktör Ziraat ve İş Makinaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile işbirliğinde hazırlanan “Güvenli Traktör Kullanımı” projesi geniş katılımla gerçekleşti.
31 Aralık 2014 Çarşamba 22:14

ÇKS Kaydında Süre Haziran'a Uzatılıyor

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, çiftçi kayıt sisteminde (ÇKS), başvuru süresinin uzatılması için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yaptıkları görüşmelere bakanlığın olumlu cevap verdiğini bildirerek, “Bakanlıkla yaptığımız girişimler sonucu, 31 Aralık 2014’te sona erecek, 2015 ÇKS başvuru süresi, 2015 Haziran ayına uzatılacak” dedi.
23 Aralık 2014 Salı 22:06

Bayraktar: “Yüzde 33'lük Kayıt Dışılığın Türkiye Ekonomisine Maliyeti 30 Milyar Liradır”

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yönetim Kurulu Üyesi Şemsi Bayraktar, son 12 yıl içerisinde yüzde 20 civarında azalarak yüzde 33’e düşen kayıt dışılığın, Türkiye ekonomisine maliyetinin 30 milyar lira olduğunu söyledi.
2 Aralık 2014 Salı 02:31

Çiftçilere Başvuru Uyarısı

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Halil Ataş, 2015 yılı destekleme başvurularının ilk adımı olan Çiftçi Kayıt Sistemi?nden alınacak çiftçi belgesi için müracaatların başladığını söyleyerek, çiftçileri uyardı.Ataş, çiftçi belgesi a
13 Kasım 2014 Perşembe 08:12

Toprak Yerine Suda Bitki Yetiştiriyorlar

Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü, su kültürü koşullarında kuraklığa ve tuzluluğa karşı dayanıklı bitki yetiştiriyor.Hiç toprak kullanılmadan buğday, arpa, fasulye, kavun, karpuz, havuç, mısı
12 Kasım 2014 Çarşamba 16:20

Sgk?dan Erdemli?de Bilgilendirme Toplantısı

Mersin?in Erdemli İlçesindeki mali müşavirler ve oda temsilcileri kamuoyunda ?Torba Yasa? olarak bilinen 6552 sayılı yasa hakkında bilgilendirildi.Erdemli Ziraat Odası toplantı salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına konuşm
11 Kasım 2014 Salı 18:52

Ziraat Bankasına danışmanlık izni

Bddk, ziraat bankasının yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerine, bağlı ve birlikte kontrol edilen ortaklıklarına, çeşitli konularda destek ve danışmanlık hizmeti vermesine.
11 Kasım 2014 Salı 16:46

Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ünver?in 10 Kasım Mesajı

Osmaneli Ziraat Odası Başkanı Ertuğrul Ünver, 10 Kasım nedeniyle mesaj yayımladı.Ünver, cumhuriyetin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk?ü ölümünün 76. yılında rahmet ve minnetle andığını belirtti. Ünver, mesajında, Atatürk b
10 Kasım 2014 Pazartesi 01:34

??aile Çiftçiliği?? Ege Üniversitesi?nde Tartışıldı

??Tarımın Temel Taşı?? başlığı ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi tarafından düzenlenen ??Aile Çiftçiliği?? panelinde ??Yerelde üretimin önemine dikkat çekildi. Panele katılan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni Büyükşehir yasası
8 Kasım 2014 Cumartesi 08:18

Cizrespor Kuradan Memnun

Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Futbol Ligi (BAL) takımı ve Ziraat Türkiye Kupası?nda guruplara kalan ilk amatör futbol takımı olan Cizrespor, H gurubunda Torku Konyaspor, Gençlerbirliği ve Giresunspor ile eşleşti.Ziraat Türkiye Kupası
8 Kasım 2014 Cumartesi 05:24

Ziraat Türkiye Kupasında gruplar belli oldu

Ziraat türkiye kupasında grup müsabakaları kura çekimi yapıldı.
7 Kasım 2014 Cuma 21:54

Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaşın rakipleri

Ziraat Türkiye Kupası kura çekimi 32 kulübün katılımıyla gerçekleşti. İşte Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaşın rakipleri
7 Kasım 2014 Cuma 21:40

Hamdi Şenoğlu bypass oldu

Ziraat Odası Sakarya Şube Başkanı Hamdi Şenoğlu bypass ameliyatı geçirdi.
29 Eylül 2014 Pazartesi 22:24

Tzob Başkanı Bayraktar Fındık Fiyatları Ve Et İthalatı Konusunda Açıklamalarda Bulundu

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı (TZOB) Şemsi Bayraktar, fındık fiyatları ile yaklaşan Kurban Bayramı öncesi et ithalatı konusunda açıklamalarda bulundu.
8 Eylül 2014 Pazartesi 22:36

Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan'a Sakarya’dan Destek

Yüksek Seçim Kurulu izniyle, Cumhurbaşkanı adaylarının seçim kampanyalarına destek olmak için bağış kampanyaları düzenlenmeye başladı. Bugün Ziraat Bankası Atatürk Bulvarı Şubesi önünde bir grup Sakaryalı, Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmalarına katkıda bulunmak üzere bir araya geldi.
24 Temmuz 2014 Perşembe 00:11

Sakarya'da 31 bin 691 traktör var.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, traktör sayısının 2014 yılının Mart ayında, Şubat ayına göre 4 bin 527 adet artarak 1 milyon 571 bin 666 adetten 1 milyon 576 bin 193 adede yükseldiğini bildirdi.
22 Mayıs 2014 Perşembe 04:44

ÇİFTÇİLER GÜNÜ VESİLESİYLE ATATÜRK ANITINA ÇELENK BIRAKILDI

14 Mayıs Çiftçiler Günü vesilesiyle Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu Atatürk Anıtına çelenk bıraktı.
15 Mayıs 2014 Perşembe 04:10

Başkandan Uyarı

Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş,30 Mayıs tarihine kadar tüm üreticilerin Çiftçi Kayıt Sistemi’ne (ÇKS) kayıtlarını yaptırmasını gerektiğini söyledi.
19 Nisan 2014 Cumartesi 03:20

KÖSEMUSUL: “BİZ BU KENTİN ÇARKLARIYIZ”

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul Ziraat Bankası Erenler Şube Müdürü Deniz Alp ve ekibini ağırladı.
11 Mart 2014 Salı 21:42

Yeraltı Sularına Sayaç Takma Zorunluluğu Ertelenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, zaten maliyet sorunuyla karşı karşıya olan, üretim planlaması olmadığı için bir türlü istikrarlı bir gelir elde edemeyen, finansman sıkıntısındaki üreticilerin, sulama kuyularına sayaç takma maliyetini karşılamasının mümkün olmadığını bildirdi.
28 Ocak 2014 Salı 17:37

KURAKLIK DEVAM EDERSE VERİM DE DÜŞECEK

Söğütlü Ziraat Odası Başkanı Recep Özlü, Sakarya ve Bölge ilk kez kuraklık yaşandığını anlatarak durumun böyle devam etmesi halinde ürünlerdeki verimin de düşeceğini söyledi.
16 Ocak 2014 Perşembe 21:28

150’İNCİ YIL PASTASINI BİRLİKTE KESTİLER

Ziraat Bankası'nın 150'inci kuruluş yıldönümü Kaynarca Şubesi'nde düzenlenen törenle kutlandı.
23 Kasım 2013 Cumartesi 00:53

Nuri Ersöz Son Yolculuğuna Uğurlandı

Sakarya Kaynarca’da geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Kaynarca Ziraat Odası ve eski DYP Kaynarca ilçe yönetim kurulu üyesi Nuri Ersöz sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.
2 Kasım 2013 Cumartesi 00:39

KADIN GİRİŞİMCİLERE TEMİNATSIZ KREDİ MÜJDESİ

AYF Teminat Destekli KOBİ Kredisi, ilk harekete geçecek girişimcilere büyük fırsatlar sunuyor. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çalışmalarını devam ettiren Sakarya Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi tarafından tertip edilen Ziraat Bankası “İlk Bankam İlk Kredim” adlı girişimcilik kredisi bilgilendirme toplantısı, SATSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.
25 Ekim 2013 Cuma 03:59

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR’DAN SATSO’YA ZİYARET

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Akyazı Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar ile birlikte Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul ve Yönetim kuruluna iade-i ziyarette bulundu.
9 Ekim 2013 Çarşamba 04:16

ZİRAAT MÜHENDİSLERİNE SİGORTACILIK EĞİTİMİ VERİLDİ

Tarım Kredi Kooperatifleri Sakarya Bölge Birliğinde görev alan 7 Ziraat Mühendisine Bölge Birliğince düzenlenen SEGEM (Sigortacılık) eğitimi verildi.
22 Eylül 2013 Pazar 06:18

KARPUZ VERİMİNDE SAKARYA ŞAMPİYON

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türkiye’de üretilen karpuzun büyük bölümünü Adana, Antalya, İzmir ve Diyarbakır’ın ürettiğini ama karpuz veriminde Sakarya’nın şampiyon olduğunu bildirerek,
21 Eylül 2013 Cumartesi 00:17

SAKARYA'DA SGK BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Yönetim Kurulu Üyesi Şemsi Bayraktar, en büyük kayıt dışılık oranının tarımda olduğuna dikkat çekerek, “2 milyon çiftçimizi kayıt altına almamız gerekiyor.
25 Ağustos 2013 Pazar 14:31

Sakarya'nın, işlenen alan başına traktör sayısı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Sakarya'nın, işlenen alan başına traktör sayısında İstanbul'un ardından Yalova ile birlikte ikinci sırayı paylaştığını bildirdi.
21 Temmuz 2013 Pazar 03:34

Fındık Destek Primleri Yarın Ödenmeye Başlanacak

Fındık üreticisinin sabırsızlıkla beklediği destek primleri yarın Ziraat Bankaları tarafından ödenmeye başlanacak.
26 Haziran 2013 Çarşamba 06:26

İNCİ; “ORTAK AKILDAN YANAYIZ”

Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu aylık olağan toplantısı Hendek’te yapıldı. Hendek Ziraat Odası Başkanı Hayri Duran’ın ev sahipliğini yaptığı toplantının ardından Uludere ve Hendek Gençlik Merkezi gezildi.
5 Haziran 2013 Çarşamba 03:42

Fenerbahçe: 1 Trabzonspor: 0, Kupa Fenerbahçe'nin

Bu sezon 51'incisi düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası final maçında Trabzonspor'u 1-0 mağlup eden Fenerbahçe, kupayı 6. kez müzesine götüren taraf oldu.
23 Mayıs 2013 Perşembe 03:23

Çiftçinin sadece adı kaldı

Sakarya tarımı ve çiftçinin sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu ve yönetimiyle bir araya gelen MHP Sakarya Milletvekili Münir Kutluata, yanlış tarım politikaları nedeniyle çiftçinin üretim yapamaz hale geldiğini ve borç içinde olduğunu söyledi.
6 Mayıs 2013 Pazartesi 02:51

AYŞENUR İSLAM: “KARAPÜRÇEK’E ZİRAAT GELECEK”

AK Parti Sakarya Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam, Karapürçeklileri sevindirecek bir gelişmeyi açıkladı. Yıllardır ilçede eksikliği dile getirilen Ziraat Bankası’na ait bir şubenin kurulması için girişimlerini sonuçlandırmak üzere olan Milletvekili İslam, Karapürçek’e en kısa zamanda Ziraat Bankası Şubesinin açılacağını söyledi.
7 Nisan 2013 Pazar 04:34

AKİL ADAM LİSTESİNDE SAKARYALI DA VAR

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, akil adam olarak seçildi.
3 Nisan 2013 Çarşamba 19:59

SANTRALA HAYIR MİTİNGİNE YOĞUN İLGİ

Söğütlü’nün Türkbeylikkışla köyünde kurulması planlanan Doğalgaz Çevrim Santrali’ne karşı Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu tarafından düzenlenen mitinge yoğun bir katılım oldu.
31 Mart 2013 Pazar 01:31

“Şehrin geleceği için orada olacağız”

Söğütlü Beylikkışla köyüne yapılması düşünülen doğalgaz çevrim santraline karşı 30 Mart Cumartesi günü saat 11.00’da bölgede geniş kapsamlı bir tepki toplantısı düzenlenecek. Toplantı öncesi Sakarya Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurul Başkanı Ali Şener Bayraktar ve Ziraat Odası Başkanları MHP İl Başkanı Levent Bülbül’ü ziyaret etti.
29 Mart 2013 Cuma 21:08

ZİRAAT ODASI BAŞKANLARINDAN CHP’YE ZİYARET

Akyazı Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şener Bayraktar ve Söğütlü Ziraat Odası Başkanı Recep Özlü, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) İl Başkanlığı’nı ziyarette bulundu.
29 Mart 2013 Cuma 21:04

TOÇOĞLU YILMAZ TRAKTÖR'Ü ZİYARET ETTİ

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Geyve’de bulunan Yılmaz Traktör ve Ziraat Makineleri Şirketi’ni ziyaret etti.
21 Şubat 2013 Perşembe 23:34

YILMAZ TRAKTÖR Ailesinin Abant Galası

Yılmaz Traktör (Ziraat Makinaları Tic. San. Ltd. Şti.) (NEW HOLLAND – AGRICULUTURE) Yönetimi, Satış ve Servis hizmeti veren bayii çalışanlarını ‘Bolu – Büyük Abant Oteli’ndeki GALA’da bir araya getirdi.
22 Ocak 2013 Salı 08:09

DANE MISIR DESTEKLEMELERİ ÖDENİYOR

Sakarya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Abdullah Keskin, 2011 yılı il genelinde, 13 ilçede 7 bin 185 çiftçinin 8 milyon 616 bin 971 TL tutarındaki dane mısır destekleme hakedişlerinin Ziraat Bankası tarafından çiftçiler adına açılan hesaplara aktarıl
27 Kasım 2012 Salı 18:52

TRAKTÖR SAYISINDA BÜYÜK ARTIŞ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımda kullanılan traktör sayısının artışa geçtiğini belirterek, “2000 yılında 1.16 milyon olan traktör sayısı, 2012 Eylül sonu itibarıyla yüzde 29.6 artışla ilk kez 1.5 milyonu g
27 Kasım 2012 Salı 18:45

Ziraat Türkiye Kupasına veda ettik

Ziraat Türkiye Kupası 3. tur maçında İzmir deplasmanında Göztepe'ye 2-1 mağlup olan Sakaryaspor elenmekten kurtulamadı.
31 Ekim 2012 Çarşamba 22:28

MISIR ÜRETİMİ REKORA KOŞUYOR

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Türk çiftçisinin yıllar itibarıyla mısır üretiminde çok önemli bir noktaya geldiğini belirterek,
22 Ekim 2012 Pazartesi 21:46

TZOB’TAN FINDIK FİYATLARI YÜKSELECEK UYARISI

iye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl kuraklıktan dolayı dünyada fındık fiyatlarının yükseleceğini belirterek üreticileri bu duruma karşı uyardı.
3 Eylül 2012 Pazartesi 19:18

TZOB GENEL BAŞKANI ŞEMSİ BAYRAKTAR

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tabii afetlere maruz kalan, ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları en az yüzde 30 oranında zarar gören çiftçinin,
28 Ağustos 2012 Salı 18:56

Sakarya ziraat odasından Haydar Baş’a destek

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Düzce ve Sakarya'da üretilen fındığın çikolata üretiminde kullanıldığını belirterek, bölgenin 'çikolata vadisi' ilan edilmesi gerektiğini söyledi.
28 Ağustos 2012 Salı 18:27

AŞIRI SICAKLAR FINDIĞI TEHDİT EDİYOR

Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer Akbaşlı, son günlerde yaşanan aşırı sıcaklıkların fındık üzerinde olumsuz etkiler doğurabileceğini söyledi.
25 Temmuz 2012 Çarşamba 20:10

İLLERDEN YAPILAN TARIM İHRACATI

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, Ocak-Mayıs 2012 döneminde 7 milyar 790 milyon dolarlık tarım ihracatının 2 milyar 106,2 milyon dolarının İstanbul’dan yapıldığını bildirdi.
11 Haziran 2012 Pazartesi 06:21

Dolu ve Fırtınadan zarar görenlere yardım talebi

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar başkanlığındaki oda başkanlarından oluşan heyet, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’e Bursa, Kocaeli, Sakarya, Çanakkale, Yalova, Manisa ve Denizli’de..
26 Mayıs 2012 Cumartesi 00:56

Kupa hasreti bitti

Ziraat Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe, Bursaspor’u 4 golle mağlup ederek, 29 yıl aradan sonra kupaya uzanan taraf oldu.
16 Mayıs 2012 Çarşamba 21:43

Bakan Eker, Söğütlü Ziraat Odası'nın Açılışını Gerçekleştir

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Sakarya'da Söğütlü Ziraat Odası binasının açılışını gerçekleştirdi.
10 Mart 2012 Cumartesi 23:56

Bakan Mehdi Eker Sakarya'da

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Marmara Bölge Toplantısı'na katılmak amacıyla Sakarya'ya gelen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, toplantı öncesinde Sakarya Valiliğini ziyaret etti.
10 Mart 2012 Cumartesi 20:15

Süleyman Özmen Güven Tazeledi

11 Aralık Pazar günü yapılan delege seçimlerinin ardından yapılan oylama sonucu, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanlığına Süleyman Özmen yeniden seçildi.
20 Aralık 2011 Salı 18:47

Urfa Ziraat Odaları şekere destek verdi

Sakarya Ziraat Odası'nın konuğu olarak ilimize gelen Urfa Ziraat Odaları, Adapazarı Şeker Fabrikası'nı da ziyaret ederek, tesisleri gezip bilgi aldılar. Geziye katılan ziraat odaları başkanları, fabrikanın 1,5 ay çalışmasının büyük kayıp olduğunu ifa
8 Ekim 2011 Cumartesi 22:23

6 YIL SONRA MISIR YETİŞMEYEBİLİR

İlaçlama ve bitki besleme uzmanı ziraat mühendisi Mustafa Meriç Şirin, "Yanlış ilaç kullanımı bu hızla devam ederse önümüzdeki 6 yıl içinde Adapazarı Ovası mısır yetiştirilemez bir alan haline gelebilir" dedi.
20 Ağustos 2011 Cumartesi 21:52

Karapürçek'li üreticiler fındıklarını geç satma kararı aldı

Sakarya’nın Karapürçek ilçesi Ziraat Odası Genel Sekreteri Ömer Yıldırım, rekoltenin düşük olmasından dolayı ürünü en son ana kadar ellerinde tutarak daha yüksek değerlerde satacaklarını söyledi.
3 Ağustos 2011 Çarşamba 23:57

Müdürün tayin dedikodusuna Söğütlü'de tepki

T.C. Ziraat Bankası Söğütlü Şube Müdürü'nün uzak bir yere tayin tehdidi ile emekliliğe sevk edileceği duyumunu alan Sivil toplum örgütleri ve muhtarlar ortak bir bildiri yayınladılar.
22 Temmuz 2011 Cuma 04:24

TARIMDA DEVRİM OLUR

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’in arazi bölünmesinin önüne geçmek için çalışma başlatacakları açıklamasına destek verdi.
19 Temmuz 2011 Salı 18:17

TZOB BAŞKANLIĞINA YENİDEN BAYRAKTAR SEÇİLDİ

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) 25. Olağan Genel Kurulu'nda başkanlığa yeniden Şemsi Bayraktar seçildi.
22 Mayıs 2011 Pazar 20:07

SAKARYA NEHRİ TARLALARI YUTUYOR

Ferizli Ziraat Odası Başkanı Rıdvan Eren, Sakarya nehrinin tarlaları yuttuğunu iddia etti.
25 Mart 2011 Cuma 21:28

Karasuda Siyah Çelenkli Protesto

Karasu'da köy halkı destekledikleri delegelerin Ziraat Odası seçimlerinde yönetime girememesi nedeniyle siyah çelenkli protesto yaptı.
5 Mart 2011 Cumartesi 11:12

Hamdi Şenoğlu Güven Tazeledi

Sakarya Ziraat Odası’nın 22. Olağan genel kurulunda önümüzdeki dört yıl süreyle görev yapacak yeni yönetim kurulu ve meclis yönetimi seçimleri yapıldı. Tek liste ile gidilen kongrede, Hamdi Şenoğlu ikinci kez Sakarya Ziraat Odası Başkanlığına seçil
20 Şubat 2011 Pazar 03:43

ÖZLÜ GÜVEN TAZELEDİ

Söğütlü Ziraat Odası Başkanlığına Receb Özlü yeniden seçildi.
13 Şubat 2011 Pazar 21:04

Şenoğlu adaylığını açıkladı

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Şubat ayında yapılacak olan olağan kongrede başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.
12 Ocak 2011 Çarşamba 22:31

Ziraat Bankası ile protokol imzalandı

Açıklamış olduğu "KOBİ'lerin Rekabet Gücünün Artırılmasına Yönelik Mali Destek Programı" çerçevesinde, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile Ziraat Bankası "İş Birliği Protokolü" imzaladı.
13 Kasım 2010 Cumartesi 02:18

Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu Kalp Krizi Geçirdi

Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, kalp krizi geçirerek hastaneye kaldırıldı.
11 Kasım 2010 Perşembe 19:48

Bayraktar'dan Kurban Uyarısı

Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Vekaleten kurban kesim taleplerinin gerçekleşip gerçekleşmediği, sanal olup olmadığı yetkili kurumlarca kontrol edilmelidir” dedi.
8 Kasım 2010 Pazartesi 03:44

Bayraktar: Fındık Üreticileri Desteklenmeli

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, fındık üreticisinin desteklenmesinin zorunlu olduğunu belirterek, "Fındıkta alan bazlı destekleme sürmeli ya da destekleme alımı yapılmalı bu insanları tarımdan uzaklaştıramazsınız" dedi.
2 Kasım 2010 Salı 20:43

TİGEM için güç birliği

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde bir araya gelen Sakarya Ticaret Borsası, Adapazarı Ziraat Odası, Veteriner Hekimleri Odası, Kasaplar Odası, Süt Birlikleri, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Kırmızı Et Üreticileri Birliği.....
13 Ağustos 2010 Cuma 05:41

MHP MİLLETVEKİLLERİ SAPANCA'DA

MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay ve Niğde Milletvekili Mümin İnan, Sapanca ilçesinde Ziraat Odası, Esnaf Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası ve esnafları ziyaret etti.
3 Temmuz 2010 Cumartesi 05:18

Başkan toçoğlu'na Ziyaretler Sürüyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Kızılay Genel Başkanı Tekin Küçükali ve Sakarya Ziraat Odası yönetimini ağırladı
14 Mayıs 2010 Cuma 21:15

Atso İle Ziraat Bankası Arasında Protokol

Sakarya Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) İlçe Tüccar ve Sanayicisine Ekonomi desteğini Ziraat Bankası Akyazı şubesi ile imzaladığı kredi kullandırma protokolü ile sürdürüyor.
11 Mayıs 2010 Salı 17:22

DALKIRAN KAPANLARI İLGİ GÖRÜYOR

Sakarya Karasu Ziraat Odası Satış Reyonu'nda satışa çıkarılan dalkıran kapanları büyük ilgi görüyor.
7 Mayıs 2010 Cuma 19:52

BAŞKAN İNCİ, ZİRAAT ODASINI ZİYARET ETTİ

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Hendek Ziraat Odasını ziyaret etti.
25 Nisan 2010 Pazar 19:56

 
Aksoy Ticaret
Yazarlar
Anket
En Çok Hangi İçecekleri Seviyorsunuz?
Gazlı İçecekler
Meyva Suları
Sıkma Meyva Suları
Hiçbiri
şamil
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Videogaleri
Fotogaleri
Hava Durumu
Havadurumu
Tarihte Bugün
1845 Teksas, ABD'nin 28. eyaleti oldu.
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
memur alımları, kpss, memur, memurlar Copyright © 2003 Sakaryamedya.com Tüm Hakları saklıdır.
l E-mail: destek@sakaryamedya.com


Yazılım: Haber Sitesi Kur
Halı Yıkama
Adasenotomotiv
Gökhan
ibo
şevki
salon
ali
Ping your blog, website, or RSS feed for Free